قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > خالق پلی استیشن بدون دریافت حقوق برای دوران پساکرونا ربات طراحی می‌کند-اخبار IT

خالق پلی استیشن بدون دریافت حقوق برای دوران پساکرونا ربات طراحی می‌کند-اخبار IT

شاید نام «کن کوتاراگی» به گوشتان نخورده باشد، اما بدون هیچ شکی با اختراع آن یعنی پلی استیشن آشنا هستید. مدیرعامل سابق «سونی کامپیوتر انترتینمنت» نقش جدیدی را در یک استارتاپ برعهده گرفته که برای دوران پساکرونا ربات توسعه می‌دهد.

کوتاراگی به عنوان مدیرعامل استارتاپ هوش مصنوعی «Ascent Robotics» در توکیو فعالیت خواهد کرد. ماموریت این کمپانی، تولید ربات‌های مقرون به صرفه است که می‌توانند با امنیت بالا به همراه انسان‌ها در کارخانه‌ها و همچنین مراکز لجستیک کار کنند.

خالق پلی استیشن امیدوار است طی یکسال نمونه اولیه عملیاتی این ربات‌ها ساخته شوند و او حتی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، حقوق خود را نیز بخشیده است. کوتاراگی در مصاحبه با بلومبرگ اعلام کرده:


Cloud home 290x290 خالق پلی استیشن بدون دریافت حقوق برای دوران پساکرونا ربات طراحی می‌کند اخبار IT


290 290 خالق پلی استیشن بدون دریافت حقوق برای دوران پساکرونا ربات طراحی می‌کند اخبار IT

«شیوع ویروس کرونا بحث قدیمی درباره اینکه ربات‌ها باعث بیکاری ما می‌شوند را تغییر داده است. اگر ما می‌خواهیم به شرایط عادی جدید برسیم، به ربات‌های بیشتری در زندگی روزانه خود نیاز داریم.»

این مقام اجرایی اطلاعات بیشتری درباره این ربات‌ها منتشر نکرده و با توجه به این موضوع از طراحی و همچنین قیمت آن‌ها بی‌اطلاع هستیم. با این حال، کوتاراگی از هدف خود برای همکاری با دیگر استارتاپ‌ها و شرکت‌ها سخن گفته است.

robotic arm resize md خالق پلی استیشن بدون دریافت حقوق برای دوران پساکرونا ربات طراحی می‌کند اخبار IT

طبق این گزارش، Ascent Robotics در حال همکاری با صنایع سنگین «کاوازاکی» است و همچنین با یک سازنده خودرو ژاپنی نیز همکاری می‌کند که البته هنوز نام این برند مشخص نشده است.

نتیجه این همکاری‌ها، تولید یک بازوی رباتیک خواهد بود که می‌تواند قطعات را از یک فضای شلوغ بردارد. علاوه بر این، شاهد توسعه یک نرم افزار رانندگی خودران نیز خواهیم بود. در حالی که محصول اول مرتبط با دنیای رباتیک است، توسعه نرم افزار ارتباطی با ربات‌ها ندارد.

این دو فناوری یعنی ربات‌ها و همچنین ماشین‌های خودران در سال‌های اخیر مورد توجه شرکت‌های زیادی قرار گرفته‌اند و پیشرفت‌های مناسبی در آن‌ها صورت گرفته که برای مثال می‌توان به تسلا اشاره کرد. باید منتظر ماند و دید خالق پلی استیشن می‌تواند مانند دنیای کنسول بازی‌ها، در این فناوری‌ها نیز انقلابی ایجاد کند یا خیر.

خالق پلی استیشن بدون دریافت حقوق برای دوران پساکرونا ربات طراحی می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *