سه‌شنبه , 27 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > آلودگی نوری، باعث ممنوعیت نصب مجسمه نورانی رولزرویس شد-اخبار IT

آلودگی نوری، باعث ممنوعیت نصب مجسمه نورانی رولزرویس شد-اخبار IT

یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد محصولات رولزرویس، مجسمه گران‌قیمتی است که در دماغه خودرو روی قاب جلوپنجره نصب می‌شود. این مجسمه «روح اکستازی» نام داشته و در اوایل قرن بیستم توسط هنرمندی انگلستانی طراحی شده است.

Rolls Royce Spirit of Ecstasyc 1024x555 آلودگی نوری، باعث ممنوعیت نصب مجسمه نورانی رولزرویس شد اخبار IT

برای ایجاد تمایز بیشتر، رولزرویس این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده بود که مجسمه مذکور را به صورت نورپردازی‌شده سفارش دهند. اما طبق قوانین جدید اتحادیه اروپا، برند لوکس انگلیسی دیگر نخواهد توانست مجسمه معروف خود را نورپردازی کند. مساله عجیب‌تر اینکه حتی مالکان مدل‌های قبلی که در آنها این مجسمه نورپردازی شده، باید نسبت به حذف یا جایگزینی آن اقدام کنند.

600x120 digiato آلودگی نوری، باعث ممنوعیت نصب مجسمه نورانی رولزرویس شد اخبار IT
marto opz3 1 آلودگی نوری، باعث ممنوعیت نصب مجسمه نورانی رولزرویس شد اخبار IT 290x290 آلودگی نوری، باعث ممنوعیت نصب مجسمه نورانی رولزرویس شد اخبار IT

2021 rolls royce ghost front 1 آلودگی نوری، باعث ممنوعیت نصب مجسمه نورانی رولزرویس شد اخبار IT

همانطور که اشاره کردیم، دلیل این امر به قوانین جدید اتحادیه اروپا باز می‌گردد. بر اساس این قوانین مجسمه نورپردازی‌شده رولزرویس باعث آلودگی نوری می‌شود!

آنطور که رولزرویس اعلام کرده، پس از جداسازی روح اکستازی نورپردازی‌شده، مبلغ پرداختی از سوی مشتریان به آنها بازگردانده می‌شود. همچنین این مجسمه جنجالی جای خود را به نمونه معمولی با پوشش نقره‌ای می‌دهد. گفتنی است فقط مدل‌های موجود در اروپا مشمول این طرح هستند و خریداران رولزرویس از سایر قاره‌ها کماکان خواهند توانست روح اکستازی را با نورپردازی اختصاصی سفارش دهند.

Rolls Royce Illuminated Spirit of Ecstasy آلودگی نوری، باعث ممنوعیت نصب مجسمه نورانی رولزرویس شد اخبار IT

یکی از سخنگوهای رولزرویس در این رابطه به دیلی میل گفته:

«در فوریه 2019 ما یک بیانیه به نمایندگی‌ها فرستادیم و اطلاع دادیم که آپشن روح اکستازی نورپردازی‌شده را باید حذف کنیم. ما گفتیم که آن دیگر به مشتریان فروخته نخواهد شد و از لیست آپشن‌ها خارج کردیم. متاسفانه ما به مشتریان خود می‌گوییم که طبق قانون مجبور هستیم روح اکستازی نورانی را از خودروهایشان جدا کنیم.»

هنوز مشخص نیست که اگر مالکی برای جداسازی مجسمه نورپردازی‌شده خودروی خود به نمایندگی‌های رولزرویس مراجعه نکند، چه اتفاقی برایش رخ خواهد داد. با این حال تصور اینکه پلیس به دنبال یک فانتوم مجهز به روح اکستازی نورانی افتاده و مالک آن را جریمه کند، کمی خنده‌دار به نظر می‌رسد

آلودگی نوری، باعث ممنوعیت نصب مجسمه نورانی رولزرویس شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *