چهارشنبه , 28 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: نگاهی به تجربه ۱۰ ساعته گیم‌پلی فیفا 21-اخبار IT

ویجیاتو: نگاهی به تجربه ۱۰ ساعته گیم‌پلی فیفا 21-اخبار IT

vigiato 600.100 ویجیاتو: نگاهی به تجربه ۱۰ ساعته گیم‌پلی فیفا 21 اخبار IT

چند روزی از عرضه فیفا 21 گذشته و بعد از ۱۰ ساعت تجربه این بازی تصمیم گرفتم که در مورد تجربه خودم از فیفا 21 برای شما بنویسم. در این مطلب بیشتر روی گیم‌پلی و محتوای جدید بازی صحبت خواهم کرد تا راحت‌تر بتوانید در مورد خرید آن تصمیم بگیرید.

فیفا 20 در زمان عرضه یکی از پر باگ‌ترین نسخه‌های چند سال اخیر فیفا بود که سرانجام در سه ماه انتهایی خود توانست به یک ثبات نسبی در گیم‌پلی برسد. حال به نظر می‌رسد که این مشکل همچنان در نسخه جدید این مجموعه هم باقی است.

FIFA 21 VOLTA FOOTBALL In Menus ویجیاتو: نگاهی به تجربه ۱۰ ساعته گیم‌پلی فیفا 21 اخبار IT

آرکید و پرباگ‌تر از همیشه

فیفا 21 گیم‌پلی سریع‌تری را نسبت به قبل ارائه می‌دهد. گیم‌پلی‌ای که گردش توپ در آن نسبت به گذشته راحت‌تر شده و می‌توانید برای مدت طولانی توپ را در دست خود نگه دارید‌. جدا از این قضیه، همانطور که سازندگان بازی قول داده بودند جای‌گیری مهاجم‌ها نسبت به گذشته بسیار بهتر شده و به همین خاطر هم بیشتر می‌توانید بازیکنان خود را در موقعیت‌های گلزنی قرار دهید.

چنین تغییری اما گیم‌پلی فیفا 21 را دچار مشکلاتی جدی کرده است. برای مثال توپ‌ها آنقدر راحت به مهاجمان می‌رسد که در بسیاری از موارد دفاع اصلا معنایی ندارد. به این معنا که صحنه‌های زیادی پیش خواهد آمد که شما می‌بینید که بازیکنان حریف در حال نزدیک شدن به محوطه جریمه شما هستند اما نمی‌توانید هیچ کاری برای جلوگیری از گل شدن توپ انجام دهید.

FIFA 21 Match Day Live 3 1 MUN V TOT 1st Half ویجیاتو: نگاهی به تجربه ۱۰ ساعته گیم‌پلی فیفا 21 اخبار IT

هوش مصنوعی دفاع و و دروازه‌بان هم باعث شده تا این مشکل بیشتر از هر زمان دیگری به چشم آید. دروازه‌بان‌ها در بسیاری از صحنه‌ها از پس گرفتن توپ‌های کاملا معمولی هم بر نخواهند آمد و دفاع شما هم معمولا خیلی غیر هوشمندانه جا می‌ماند و نمیتوانید از او استفاده چندانی برای دفع حملات حریف انجام دهید.

در واقع تمرکز فیفا 21 به شدت روی حمله است و همین قضیه هم باعث می‌شود تا بازی حالت آرکیدتری به خود بگیرد. جالب است که هر چقدر که سری پس به سمت شبیه‌سازی فیزیک بازیکنان و شرایط مسابقه حرکت کرد فیفا از آن فاصله گرفت و به یک تجربه ساده‌تر از گذشته تبدیل شد.

مشکلی که اما من همچنان با نسخه‌های اخیر فیفا دارم استفاده از موتور فراسبایت برای طراحی گیم‌پلی بازی است. از این موتور برای ساخت سری بتلفیلد که یک فرنچایز در سبک اکشن اول شخص است استفاده می‌شود و به خوبی می‌توان این موضوع را از فیزیک بسیار ضعیف مسابقه و بازیکنان در زمین فوتبال متوجه شد.

FIFA 21 Match Day Live 1 2 MCI V LIV 1st Half ویجیاتو: نگاهی به تجربه ۱۰ ساعته گیم‌پلی فیفا 21 اخبار IT

حرکت بازیکنان در زمین طبیعی نیست و برخلاف PES 2021 بازیکنان سنگینی خاصی ندارند و انگار در حال حرکت دادن چند چوب کبریت درون زمین مسابقه هستید. توپ‌ها سالم به بین بازیکنان منتقل می‌شوند و اشتباهات هوش مصنوعی هم به شدت کمتری از سری پس است. داور کمتر خطاهای بی مورد نسبت به رقیب ژاپنی می‌گیرد و باگ‌های عجیب و غریب هم کمتر هستند.

اما، مشکل اینجاست که به نظر من فیفا 21 اصلا و به خاطر فیزیک بسیار ضعیفی که دارد نمی‌تواند حس تنش واقعی در فوتبال را برای شما شبیه سازی کند. در سری پس شوت زدن و تکل کردن به قدری سنگین است که کاملا حس می‌کنید که در حال انجام چنین کارهایی هستید اما در مورد نسخه جدید فیفا این قضیه به هیچ عنوان صدق نمی‌کند.

همین مشکلات خودشان را در بخش فیفا ولتا هم به‌خوبی نشان می‌دهد. بخش داستانی ولتا نسبت به گذشته دارای گزینه‌های بیشتری است اما مهم‌ترین نکته مورد آن یعنی گیم‌پلی همچنان حسابی لنگ می‌زند.

FIFA 21 Match Day Live 0 0 PSG V CHE 1st Half ویجیاتو: نگاهی به تجربه ۱۰ ساعته گیم‌پلی فیفا 21 اخبار IT

با ورود به بازی‌های ولتا سریعا متوجه خواهید شد که فیزیک بازیکنان و نحوه چرخش توپ در بازی اصلا با حال و هوای فوتبال خیابانی هم‌خوانی ندارد. یعنی برخلاف فیفا استریت، در این بخش انگار فقط دارید فوتبال فیفا 21 را با دروازه و محیط کوچک‌تر تجربه می‌کنید.

در واقع الکترونیک آرتز برای آن که بتواند فیفا ولتا را در فیفا 21 داشته باشد، آمده به طور کلی به گیم‌پلی فوتبال خود حرکات نمایشی بیشتر اضافه کرده و زدن دریبل‌ها هم آسان‌تر شده است. چنین قضیه‌ای در مورد فوتبال استاندارد و فوتبال خیابانی بازی صدق می‌کند. به این معنا که هیچ کدوم از حالت‌های بازی‌ای که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم حس‌وحالی شبیه به واقعیت را به گیمر منتقل نمی‌کنند.

منوها بیش از اندازه سردرگم هستند

زمانی که الکترونیک آرتز با فیفا 13 تحولی بزرگ در منوهای این سری ایجاد کرد همه حسابی از تغییرات جدید خوشحال شدیم اما به نظر می‌رسد منوهای بازی هر قسمت در حال پیچیده‌تر شدن و سنگین‌تر شدن هستند. جابجایی در منوهای بازی حداقل در نسخه‌ای که من تجربه کردم (پلی استیشن 4) حسابی از گذشته سنگین‌تر شده و مدت زیادی طول می‌کشد که بخواهید تنظیمات مورد علاقه خود را در فیفا 21 پیاده کنید.

FIFA 21 Match Day Live 0 0 PSG V CHE 2nd Half ویجیاتو: نگاهی به تجربه ۱۰ ساعته گیم‌پلی فیفا 21 اخبار IT

رابط کاربری هم گاه شما را اجبار به انجام کارهایی غیر منطقی می‌کند. مثلا پشت سرهم از کاربر می‌خواهد که اکانت مهمان را به اکانت پلی استیشن و الکترونیک آرتزی که دارد سینک کند و یا سه حالت بازی خاص پیش روی شما قرار می‌دهد و بدون داشتن گزینه کنسل از شما می‌خواهد که یکی از این مدهای بازی را امتحان کنید.

گرافیک بازی هم فرق چندانی نسبت به گذشته نکرده. مشکل اینجاست که طراحی صورت بعضی بازیکنان واقعا عجیب‌وغریب انجام شده و با وجود این که شبیه به نمونه اصلی آن‌ها است، اما حالت‌های صورت به‌گونه‌ای هستند که این حس را به شما می‌دهند که یک چیز در طراحی آن‌ها کم است. طراحی صورت‌ مربی‌های لیگ برتر هم به‌خوبی انجام شده اما بعضی از موارد مثل همان کارلو آنچلوتی که احتمالا در شبکه‌های اجتماعی‌مان دیده‌اید، هنوز لنگ می‌زنند.

FIFA 21 Match Day Live 0 1 MUN V TOT 1st Half ویجیاتو: نگاهی به تجربه ۱۰ ساعته گیم‌پلی فیفا 21 اخبار IT

به هر حال فیفا 21 حداقل در ۱۰ ساعت ابتدایی خود همان مشکلات رو اعصابی که نسخه پیش داشت را دارد و حتی در بعضی از موارد بازی پسرفت‌های قابل مشاهده‌ای هم داشته است. اگر از طرفداران و کاربران ثابت فیفا باشید احتمالا با این نسخه هم کنار خواهید آمد اما اگر مثل من چند سالی است که از مشکلات بی‌شمار این سری خسته شدید، به نظر می‌رسد که فیفا 21 همچنان گزینه مناسبی برای شما نیست.


هر چیزی که باید در مورد فیفا 21 بدانید

تماشا از یوتیوب ویجیاتو با کیفیت بالا

ویجیاتو: نگاهی به تجربه ۱۰ ساعته گیم‌پلی فیفا 21

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *