قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اسپیس ایکس و ساخت راکتی که محموله‌ها را یک ساعته در هر نقطه زمین تحویل می‌دهد-اخبار IT

اسپیس ایکس و ساخت راکتی که محموله‌ها را یک ساعته در هر نقطه زمین تحویل می‌دهد-اخبار IT

اسپیس ایکس و ارتش ایالات متحده آمریکا به دنبال ساخت یک راکت با امکان تحویل محموله‌های ۸۰ تنی اسلحه در کمتر از ۶۰ دقیقه در هر نقطه از جهان هستند.

اخیرا ژنرال «استیون لیونز»، از فرماندهان ارتش آمریکا در یک کنفرانس مجازی اعلام کرده که تحت قرارداد جدید، اسپیس ایکس هزینه‌ها و چالش‌های فنی این پروژه را ارزیابی می‌کند و احتمالا آزمایش‌های اولیه آن سال ۲۰۲۱ آغاز خواهند شد.

این راکت که سرعتی برابر ۱۲۰۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت، می‌تواند تجهیزات موردنیاز ارتش آمریکا را در نزدیک به یک ساعت از فلوریدا به افغانستان برساند. برای درک بهتر عملکرد این راکت می‌توان آن را با یک هواپیمای باربری نیروی هوایی آمریکا به نام «بوئینگ سی-۱۷ گلوبمستر ۳» مقایسه کرد. این هواپیما با قیمت ۲۱۸ میلیون دلار حداکثر سرعتی برابر ۹۵۰ کیلومتر بر ساعت دارد که می‌تواند این مسافت را در ۱۵ ساعت طی کند.

600x120 Digiato 1 اسپیس ایکس و ساخت راکتی که محموله‌ها را یک ساعته در هر نقطه زمین تحویل می‌دهد اخبار IT
Cloud home 290x290 اسپیس ایکس و ساخت راکتی که محموله‌ها را یک ساعته در هر نقطه زمین تحویل می‌دهد اخبار IT 250 250 اسپیس ایکس و ساخت راکتی که محموله‌ها را یک ساعته در هر نقطه زمین تحویل می‌دهد اخبار IT

لیونز در این کنفرانس مجازی اعلام کرده:

«درباره وسیله نقلیه‌ای فکر کنید که محموله‌ای معادل محموله C-17 را به هرجای دنیا در کمتر از یک ساعت می‌رساند. می‌توانم بگویم که اسپیس ایکس در این زمینه عملکرد بسیار سریعی دارد و من درباره تیمی که با اسپیس ایکس همکاری می‌کند، بسیار هیجان‌زده هستم.»

spacex us military rocket 1 اسپیس ایکس و ساخت راکتی که محموله‌ها را یک ساعته در هر نقطه زمین تحویل می‌دهد اخبار IT

اسپیس ایکس تنها شرکت حاضر در این پروژه نخواهد بود و یک کمپانی هوافصای دیگر به نام «Exploration Architecture Corporation» نیز در آن مشارکت خواهد داشت.

کمپانی اسپیس ایکس که در سال ۲۰۰۲ توسط میلیاردر معروف، ایلان ماسک تاسیس شد، راکت فالکون ۹ را توسعه داده که می‌تواند ۲۲ تن محموله را حمل کرده و به صورت عمودی فرود بیاید و برای چندین بار مورد استفاده قرار بگیرد.

برنامه جدید چند روز پس از قرارداد ۱۴۹ میلیون دلاری شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک با پنتاگون برای ساخت ماهواره‌های ردیابی موشک اعلام شده. طبق این قرارداد، این کمپانی برای پنتاگون ۴ ماهواره تولید خواهد کرد. در ماه آگوست این کمپانی توانست ۴۰ درصد از یک قرارداد یک میلیارد دلاری با وزارت دفاع برای پرتاب راکت‌های جدید نیروی فضایی آمریکا را بدست آورد.

اسپیس ایکس و ساخت راکتی که محموله‌ها را یک ساعته در هر نقطه زمین تحویل می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *