قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > رای دادگاه: اپل می‌تواند از انتشار بازی فورتنایت در اپ استور جلوگیری کند-اخبار IT

رای دادگاه: اپل می‌تواند از انتشار بازی فورتنایت در اپ استور جلوگیری کند-اخبار IT

یک قاضی در کالیفرنیا درخواست اپیک گیمز برای اجبار اپل به قرار دادن بازی فورتنایت در اپ استور را رد کرد و این بازی تا پایان دعوای حقوقی میان این دو کمپانی در فروشگاه اپل قابل دسترس نخواهد بود.

در حالی که بازی فورتنایت در اختیار کاربران دستگاه‌های iOS قرار نمی‌گیرد، طی حکم اولیه اپیک می‌تواند به حساب توسعه‌دهنده موتور آنریل دسترسی داشته باشد. تصمیم امروز دادگاه تفاوتی با رای اولیه قبلی ندارد.

اپیک در گذشته نیز درخواست کرده بود بازی فورتنایت به صورت موقت در اپ استور منتشر شود که دادگاه از چنین کاری جلوگیری کرد، اما مانع از مسدودسازی حساب توسعه‌دهنده این کمپانی توسط اپل نیز شد.

600x120 Digiato 1 رای دادگاه: اپل می‌تواند از انتشار بازی فورتنایت در اپ استور جلوگیری کند اخبار IT
290 290 رای دادگاه: اپل می‌تواند از انتشار بازی فورتنایت در اپ استور جلوگیری کند اخبار IT 99 07 15 B 1 رای دادگاه: اپل می‌تواند از انتشار بازی فورتنایت در اپ استور جلوگیری کند اخبار IT

دادگاه اعلام کرده که چنین درخواست‌هایی به ندرت پذیرفته می‌شوند و علاوه بر این، اپیک باید مدارکی مبنی بر احتمال پیروزی در دادگاه نهایی ارائه کند تا حکم اولیه امکان قرارگیری مجدد بازی فورتنایت در اپ استور را فراهم کند که البته این کمپانی نتوانسته چنین کاری را انجام دهد.

Apple Fortnite رای دادگاه: اپل می‌تواند از انتشار بازی فورتنایت در اپ استور جلوگیری کند اخبار IT

اپیک گیمز در دادخواست خود ادعا کرده که دادگاه باید برای آن تخفیف درنظر بگیرد چرا که مجبور به رعایت یک قرارداد ضد رقابتی اپ استور نیست، با این حال دادگاه چنین ادعایی را رد و اعلام کرده که این سازنده بازی از عمد قرارداد خود را نقص کرده که ممنوعیت انتشار بازی در اپ استور را در پی داشته است.

اپل در بیانیه‌ای از تصمیم دادگاه تشکر و اعلام کرده که مشتریان این کمپانی به اپ استور امن و قابل اطمینان وابسته هستند و تمام توسعه‌دهندگان از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند.

اپل و اپیک گیمز از چندین ماه پیش درگیر دادگاه‌های مختلف هستند. با قرارگیری سیستم پرداخت اپیک درون بازی فورتنایت، اپل آن را از اپ استور حذف کرد که همین اقدام شکایت سازنده آن را در پی داشت. انتظار نمی‌رود تا می ۲۰۲۱ این دو شرکت در دادگاه حضور پیدا کنند، بنابراین تا آن زمان علاقه‌مندان به فورتنایت در دستگاه‌های iOS به آن دسترسی نخواهند داشت.

رای دادگاه: اپل می‌تواند از انتشار بازی فورتنایت در اپ استور جلوگیری کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *