قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت»-اخبار IT

روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت»-اخبار IT

سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) که بر اساس مجموعه کتاب های پرطرفدار و پرفروش جرج آر آر مارتین ساخته شده بود یکی از بهترین سریال های شبکه اچ بی اً و کل تاریخ تلویزیون بود. این سریال پس از ۸ فصل به پایان رسیده و با فضای فانتزی، آشوب های سیاسی، صحنه های نبرد حماسی و بازیگران دوست داشتنی اش سال ها مخاطبان را مجذوب خود ساخت. در ادامه قصد داریم ۱۰ فیلم سینمایی برای کسانی که به فیلم های سینمایی دارای حال و هوای سریال بازی تاج و تخت علاقه دارند معرفی کنیم.

download 3 روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT

۱- The King

فیلم The King ساخته نتفلیکس که سال گذشته منتشر شد در مورد شاه جوان هنری پنجم (تیموتی شالامه) است که بعد از مرگ پدرش تاج و تخت را بدست می آورد و سپس باید با موضوعاتی مانند جنگ، خیانت و کشمکش های سیاسی روبرو شود. این فیلم دارای فضای قرون وسطایی بر اساس چندین نمایشنامه از اثر «هنریاد» نوشته ویلیام شکسپیر ساخته شده است. اگر چه سریال بازی تاج و تخت از لحاظ تکنیکی در فضای داستانی هفت قلمرو وستروس می گذشت اما فضای سریال و درگیری های سیاسی مربوط به خاندان های حاکم بسیار شبیه حال و هوای فیلم The King است.

A Knight s Tale 123218888 large روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT

۲- A Knight’s Tale

در فیلم A Knight’s Tale ساخته برایان هلگلند در سال ۲۰۰۱، هیث لجر بزرگ و دوست داشتنی نقش یک ملازم شوالیه به نام ویلیام تاچر را بازی می کند که لباس شوالیه ای به تن کرده و شروع به رقابت و بردن تورنمنت های مختلف می کند. این فیلم حال و هوایی ملایم تر از بازی تاج و تخت دارد و فیلمی است که طرفداران شخصیت بامزه تیریون لنیستر از آن لذت خواهند برد. و همانند سریال محبوب اچ بی اُ، این فیلم نیز عناصر قرون وسطایی مختلفی دارد مانند مبارزه با نیزه، جادو و البته شوالیه.

Monty Python and the Holy Grail 1975wre روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT

۳- Monty Python and the Holy Grail

اگر به لحظاتی دور بودن از تنش، درام و خشونت بازی تاج و تخت نیاز دارید اما می خواهید همچنان در یک فضای قرون وسطایی غرق باشید سراغ Monty Python and the Holy Grail بروید. این کمدی بریتانیایی که در سال ۱۹۷۵ ساخته شد پیچشی بسیار تاریک از حال و هوای قرون وسطا را به تصویر می کشد. این فیلم داستان شاه آرتور و شوالیه های میز گرد را روایت می کند که به دنبال جام مقدس هستند که در این مسیر با موانع بسیار جالبی روبرو می شوند.

Excalibur 2 روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT

۴- Excalibur

فیلم Excalibur با بازی لیام نیسن، هلن میرن، نایجل تری و پاتریک استیوارت در سال ۱۹۸۱ ساخته شد. این فیلم داستان افسانه شاهزاده آرتور، میز گرد و شمشیر مشهور اکسکالیبور را روایت می کند. فیلم Excalibur حاوی سکانس های مبارزه بسیار جذاب و روابط عاشقانه مخفی بوده و از بازیگران بسیار بااستعدادی سود می برد که بیش از پیش آن را شبیه سریال بازی تاج و تخت می سازد.

Kingdom of Heaven روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT

۵- Kingdom of Heaven

فیلم Kingdom of Heaven ساخته ریدلی اسکات در سال ۲۰۰۵ یک درام تاریخی با بازی اورلاندو بلوم، اوا گرین، لیام نیسن و مارتون کوکاس است. همچنین بازیگر دیگری در این فیلم بازی می کند که برای طرفداران سریال بازی تاج و تخت بسیار آشناست: ایان گلن که در این سریال نقش جوراه مورمونت را بازی می کرد. در این فیلم اورلاندو بلوم نقش بالیان را بازی می کند، یک آهنگر معمولی که بعد از مرگ همسرش به عنوان یک جنگجوی صلیبی همراه پدرش به اورشلیم رفته و خیلی زود نقشی کلیدی در جنگ های صلیبی بین مسلمانان و مسیحیان می یابد. تم های مذهبی این فیلم شبیه بازی تاج و تخت بوده و از باورهای شخصیت ها به خدایان قدیم و جدید برای ایجاد فضاهای داستانی مختلف استفاده می کند.

lord of the rings e1510686480965 روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT

۶- Lord of the Rings

همانند بازی تاج و تخت، سه گانه Lord of the Rings بر اساس یک سری رمان فانتزی پرفروش ساخته شده است. جی آر آر تولکین در مجموعه کتاب های خود یک دنیای کامل پر از شخصیت های منحصربفرد، مخلوقات فانتزی و روایات پیچیده را خلق کرد. فیلم های ارباب حلقه ها که داستان آن ها در مرکز زمین رخ می دهد داستان یک هابیت به نام فرودو بگینز و یاران اوست که سعی در نابودی حلقه دارد.

Dragonslayer Thumb روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT

۷- Dragonslayer

فیلم Dragonslayer که در سال ۱۹۸۱ توسط متیو رابینز ساخته شد فیلمی است که به خاطر جایگاه کالت کلاسیک، شخصیت های خارق العاده و اژدهایان جذاب باید در فهرست تماشای طرفداران سریال بازی تاج و تخت قرار داشته باشد. این فیلم داستان شاگرد یک پیشگو به نام گالن را روایت می کند که می خواهد با اژدهایی روبرو شود که سرزمین اورلاند را در وحشت فرو برده است. جرج آر آر مارتین نام این فیلم را در فهرست فیلم های فانتزی محبوب خود قرار داده که همین موضوع تماشای آن را جذاب تر می سازد.

The Princess Bri 1987 روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT

۸- The Princess Bride

فیلم The Princess Bride ساخته راب راینر در سال ۱۹۸۷ بر اساس رمانی به همین نام نوشته ویلیام گلدمن ساخته شده و یکی از فیلم های محبوب طرفداران ژانر فانتزی است. داستان فیلم در مورد یک کارگر مزرعه جوان و خوش قیافه به نام وسلی است که با گروهی از همراهانش برای پیدا کردن عشقش، شاهزاده باترکاپ، به سفری ماجراجویانه می رود. بسیار شبیه سریال بازی تاج و تخت، فیلم The Princess Bride به خاطر بازیگران بااستعدادش- کری الوس، رابین رایت، مندی پاتیکین، آندره غول و والاس شان، شناخته می شود.

Troy HD Images روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT

۹- Troy

درام جنگی Troy که در سال ۲۰۰۴ توسط ولفگانگ پترسن ساخته شد یک گزینه بی نقص برای طرفداران بازی تاج و تخت است که از فضایی تاریخی و سکانس های نبرد باشکوه برخوردار است. این فیلم با بازی برد پیت، اریک بانا، اورلاندو بلوم، برندن گلیسون، برایان کاکس و شان بین (بازیگر سریال بازی تاج و تخت) داستان نبرد بین قلمروهای باستانی تروی و اسپارت را روایت می کند. فیلم Troy بر اساس شعر حماسی ایلیاد نوشته هومر ساخته شده و پر از نبردهای سیاسی و فیزیکی، درام های خانوادگی و روابط عاشقانه است. نکته جالب تر این که سناریو این فیلم توسط دیوید بنیاف ساخته شده که یکی از شورانرهای سریال بازی تاج و تخت بود.

stardust charlie cox lede روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT

۱۰- Stardust

فیلم Stardust با بازی سینا میلر، چارلی کاکس، کلر دینس، میشل فایفر، ریکی گراویس و رابرت دنیرو ب روایت یان مک کلین یک داستان عاشقانه ماجراجویانه است که بر اساس یک رمان گرافیکی از نیل گایمن در سال ۲۰۰۷ ساخته شد. در این فیلم، مردی جوان سفری ماجراجویانه را برای جمع آوری یک ستاره سقوط کرده برای تقدیم کردن به عشقش آغاز می کند. به جای این موضوع اما او با خطرهای بسیار و شخصیت های عجیب و غریب و فانتزی روبرو می شود. بدنبال آن ماجراجویی عاشقانه، نبردهایی برای کسب قدرت و موجوداتی افسانه ای که بسیار شبیه فضای بازی تاج و تخت است در برابر او قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید: ۷ سکانس بسیار مهم و جنجالی که از فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت حذف شدند

۸ سریال فانتزی که بهترین جنبه ها و جذابیت های بازی تاج و تخت را در خود دارند

digi.shegeft 1 1 روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT
roziato autumn99 روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» اخبار IT
روزیاتو: ۱۰ فیلم سینمایی فانتزی و جذاب مناسب برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت»

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *