قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > قابلیت جدید اندروید صدای آژیر، زنگ در و گریه کودک را به کاربر اطلاع می‌دهد-اخبار IT

قابلیت جدید اندروید صدای آژیر، زنگ در و گریه کودک را به کاربر اطلاع می‌دهد-اخبار IT

برخی کاربران ممکن است بعضی صداهای محیط اطراف خود مانند باز بودن شیر آب، صدای پارس سگ یا صدای گریه کودک و … را به خوبی نشنوند. قابلیت جدید گوشی‌های هوشمند اندرویدی از این پس به کمک چنین کاربرانی می‌آید و با ارسال نوتیفیکشن، آنها را از صداهای محیط اطراف مطلع می‌کند.

ویژگی «نوتیفیکشن صوتی» یا «Sound Notifications» به کاربر کمک می‌کنند ‌تا از صداهای محیط اطرافش مطلع شود. این قابلیت برای افراد سالمند، ناشنوا یا افرادی که از ضعف شنوایی رنج می‌برند، کاربرد خوبی دارد.

در صورت فعال بودن ویژگی نوتیفیکشن صوتی گوشی هوشمند از طریق روشن شدن فلاش دوربین یا ویبره دستگاه به کاربر اطلاع رسانی‌ می‌کند.

600x120 Digiato 1 قابلیت جدید اندروید صدای آژیر، زنگ در و گریه کودک را به کاربر اطلاع می‌دهد اخبار IT
Digiato 290x290 Corona قابلیت جدید اندروید صدای آژیر، زنگ در و گریه کودک را به کاربر اطلاع می‌دهد اخبار IT Cloud home 290x290 قابلیت جدید اندروید صدای آژیر، زنگ در و گریه کودک را به کاربر اطلاع می‌دهد اخبار IT

03f5fd50 0918 11eb bfd3 44a2f77e8d56 2 قابلیت جدید اندروید صدای آژیر، زنگ در و گریه کودک را به کاربر اطلاع می‌دهد اخبار IT

دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل «Wear OS»نیز از ویژگی جدید پشتیبانی می‌کنند و از طریق ویبره یا ارسال نوتیفیکیشن متنی به کاربر اطلاع رسانی خواهند کرد.

گوگل اعلام کرده که این قابلیت کاملا به صورت آفلاین کار می‌کند و می‌تواند تا ده صدای مختلف از جمله آژیر مخصوص سیستم اعلان دود و حریق، صدای آژیر، صداهایی مانند فریاد زدن، صدای کودک، زنگ در، در زدن، پارس سگ، صدای آلارم مربوط به برخی لوازم خانگی، باز بودن شیرآب و صدای زنگ تلفن ثابت را شناسایی کرده و به کاربر اطلاع رسانی کند.

در حال حاضر کاربران گوشی‌های هوشمند پیکسل و برخی گوشی‌های اندرویدی می‌توانند از این قابلیت جدید استفاده کنند. کاربران می‌توانند از طریق بخش تنظیمات، این قابلیت را به راحتی فعال کنند.

لازم به ذکر است که از طریق دانلود اپلیکیشن «Live Transcription» نیز، قابلیت جدید در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و به همین شکل نوتیفیکیشن‌های صوتی اطلاع رسانی می‌شود.

مردادماه گوگل ویژگی مشابهی را به هدفون‌ پیکسل بادز اضافه کرد. این قابلیت به کاربران کمک می‌کرد تا هنگام گریه کردن کودک، پارس سگ یا صدای آژیر وسایل نقلیه امدادی بتوانند صدا را به صورت خودکار از طریق هدفون بشنوند. بی‌شک این قابلیت می‌تواند برای افراد سالمند و کم شنوا یا ناشنوا بسیار مفید باشد.

قابلیت جدید اندروید صدای آژیر، زنگ در و گریه کودک را به کاربر اطلاع می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *