سه‌شنبه , 27 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > داروی کرونا VIR-7831 وارد فاز سوم آزمایشات شد-اخبار IT

داروی کرونا VIR-7831 وارد فاز سوم آزمایشات شد-اخبار IT

شرکت‌های داروسازی «GSK» و «Vir Biotechnology» از وارد شدن داروی کرونا «VIR-7831» به فاز سوم آزمایش خبر دادند. این دارو در آزمایش‌های قبلی نتایج امیدبخشی را بدون هیچگونه عوارض قابل توجه به همراه داشته است.

شیوع گسترده کرونا همین حالا هم بسیاری از کشورهای دنیا و از جمله ایران را با چالش‌های بسیاری مواجه کرده اما با ورود به فصل سرد سال این مشکلات می تواند دو چندان شود. از اینرو توسعه هر واکسن یا دارویی می‌تواند جان افراد بسیاری را نجات دهد و یکی از این داروهای بالقوه توانسته با موفقیت در آزمایش‌های اولیه، وارد فاز سوم آزمایشات شود.

دارویVIR-7831 که بر پایه آنتی‌‌بادی تولید شده، آزمایش‌های محدودتر در مراحل قبلی را با موفقیت پشت سرگذاشته و حالا شرکت‌های «GSK» و «Vir Biotechnology» تصمیم به انجام فاز سوم آزمایش‌ها در نقاط مختلف دنیا از جمله آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا گرفته‌اند. در این مرحله نتایج مصرف این دارو روی بیمارانی سنجیده می‌شود که به واسطه ریسک بالا در آستانه بستری در بیمارستان هستند.

600x120 Digiato 1 داروی کرونا VIR 7831 وارد فاز سوم آزمایشات شد اخبار IT
ezgif.com 3 داروی کرونا VIR 7831 وارد فاز سوم آزمایشات شد اخبار IT 290 290 داروی کرونا VIR 7831 وارد فاز سوم آزمایشات شد اخبار IT

corona blood test w600 داروی کرونا VIR 7831 وارد فاز سوم آزمایشات شد اخبار IT

VIR-7831 یک آنتی بادی مونوکلونال انسانی است که به خاطر ظرفیت بالقوه در مهار ویروس عامل کرونا و از بین بردن سلول‌‌های آلوده انتخاب شده است. از دیگر ویژگی‌های مهم آن باید به عدم ایجاد مقاومت و ایجاد واکنش مناسب در ریه‌ها اشاره کرد. مدیرعامل Vir Biotechnology در اینباره گفت:

«VIR-7831 پادتنی با خصوصیات مهم است که از طریق چندین سازوکار می‌تواند از بستری شدن افراد در بیمارستان یا مرگ آنها پیشگیری کند. ما برای توسعه بیشتر آن به همکاری با GSK ادامه خواهیم داد.»

در فاز سوم آزمایش این داروی بالقوه کارایی و ایمنی یک تزریق وریدی آن به شیوه پلاسیبو روی ۱۳۰۰ بیمار بستری نشده در نقاط مختلف آزمایش خواهد شد. در این آزمایش ۷۶۰ نفر خود دارو را دریافت کرده و به افراد باقیمانده دارونما تزریق خواهد شد.

داروی کرونا VIR-7831 وارد فاز سوم آزمایشات شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *