چهارشنبه , 28 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فیسبوک فعالیت جنبش افراطی «کیوانان» را ممنوع کرد-اخبار IT

فیسبوک فعالیت جنبش افراطی «کیوانان» را ممنوع کرد-اخبار IT

فیسبوک فعالیت تمام پروفایل‌های مرتبط با تئوری توطئه «کیوانان» (QAnon) را در پلتفرم‌های خود ممنوع اعلام کرد.

فیسبوک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «از این پس صفحات و گروه‌های فیسبوک و پروفایل‌های اینستاگرام مرتبط با تئوری توطئه کیوانان را حذف می‌کنیم، حتی اگر حاوی محتوای خشونت آمیز نباشند. ما به اعمال این سیاست ادامه خواهیم داد و به جای تکیه بر گزارش کاربران، خود به طور فعالانه محتواها را حذف می‌کنیم.»

فیسبوک با ممنوع اعلام کردن کیوانان، بزرگ‌ترین قدم در جهت مبارزه با این جنبش را برداشت. این شرکت پیشتر اقداماتی جزئی برای جلوگیری از گسترش محتواهای این گروه انجام داده بود، ولی حالا به طور کلی آن را ممنوع اعلام کرده است.

600x120 Digiato 1 فیسبوک فعالیت جنبش افراطی «کیوانان» را ممنوع کرد اخبار IT
290 290 فیسبوک فعالیت جنبش افراطی «کیوانان» را ممنوع کرد اخبار IT 290x290 فیسبوک فعالیت جنبش افراطی «کیوانان» را ممنوع کرد اخبار IT

200925 qanon al 0852 de7f6d29a97bacbc6429b6ca5fbf5f64.fit 760w فیسبوک فعالیت جنبش افراطی «کیوانان» را ممنوع کرد اخبار IT

فیسبوک اواخر مرداد ماه امسال اعلام کرد صفحات و گروه‌های مرتبط با کیوانان را اگر در مورد موضوعات خشونت آمیز بحث کنند حذف می‌کند و هفته گذشته نیز از ممنوعیت تبلیغات وابسته به این گروه خبر داد. این شرکت اوایل مرداد ماه امسال ۷ هزار پروفایل وابسته به کیوانان و اواسط مرداد نیز گروهی با بیش از ۲۰۰ هزار عضو مرتبط با این جنبش را حذف کرد.

فیسبوک می‌گوید طرفداران کیوانان پا را فراتر از بحث‌های خشونت آمیکز گذاشته‌اند و محتواهایی را منتشر کرده‌اند که ممکن است «در دنیای واقعی به افراد آسیب بزند.» به گفته این شرکت حامیان جنبش مذکور مدعی شده‌اند که آتش سوزی‌های جنگل در سواحل غربی آمریکا توسط برخی گروه‌های خاص شروع شده‌اند. این ادعا سبب شد تا مقامات محلی به جای تمرکز بر خاموش کردن آتش توجه خود را معطوف محافظت از مردم کنند.

فیسبوک همچنین یکی دیگر از دلایل مممنوع شدن کیوانان را تغییرات سریع در اطلاع رسانی می‌داند: «اطلاع رسانی کیوانان به سرعت تغییر می‌کند. ما شبکه‌هایی از حامیان آن را شناسایی کرده‌ایم که با یک پیغام مخاطب جذب کرده و بعد به سرعت با پیامی دیگر به جذب مخاطب می‌پردازند.»

حامیان این جنبش با ممنوع شدن آن در فیسبوک تریبون‌های کمتری برای انتشار محتواها و جذب مخاطب خواهند داشت. ردیت سال ۲۰۱۸ این جنبش را ممنوع اعلام کرد و توییتر نیز تابستان امسال هزاران حساب وابسته به آن را حذف کرد. حتی تیک تاک نیز با ممنوع کردن هشتگ‌های مرتبط با کیوانان سعی بر محدود کردن این گروه دارد.

فیسبوک فعالیت جنبش افراطی «کیوانان» را ممنوع کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *