پنج‌شنبه , 29 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > قابلیت جستجوی آهنگ براساس متن ترانه به اسپاتیفای اضافه شد-اخبار IT

قابلیت جستجوی آهنگ براساس متن ترانه به اسپاتیفای اضافه شد-اخبار IT

اسپاتیفای قابلیت جستجوی آهنگ براساس متن ترانه را که ویژگی جدید و مفیدی محسوب می‌شود، به قسمت جستجوی  آهنگ اپلیکیشن خود اضافه کرد.

کاربران هر دو سیستم‌ عامل اندروید و iOS می‌توانند آهنگ‌های مورد نظر خود را در اپلیکیشن اسپاتیفای براساس متن ترانه جستجو کنند. این قابلیت از سال  2018 در دسترس کاربران اپل موزیک قرار داشته است و اینک با اضافه شدن چنین قابلیتی، اسپاتیفای گام دیگری برای رقابت با اپل موزیک برداشته است.

تصور کنید که می‌‌خواهید آهنگی را گوش دهید ولی فقط قسمت‌هایی از متن ترانه را به یاد می‌آورید. در چنین شرایطی که حتی نام خواننده نیز به خاطر نمی‌آید، قابلیت جستجو براساس متن آهنگ، گزینه بسیار خوبی است.

600x120 Digiato 1 قابلیت جستجوی آهنگ براساس متن ترانه به اسپاتیفای اضافه شد اخبار IT
290 290 قابلیت جستجوی آهنگ براساس متن ترانه به اسپاتیفای اضافه شد اخبار IT 290x290 قابلیت جستجوی آهنگ براساس متن ترانه به اسپاتیفای اضافه شد اخبار IT

001 1 قابلیت جستجوی آهنگ براساس متن ترانه به اسپاتیفای اضافه شد اخبار IT

اگر در شرایطی مشابه قرار گرفتید دیگر نیاز به مراجعه به موتور جستجو برای پیدا کردن نام آهنگ نیست، تنها با تایپ کردن قسمتی از متن آهنگ در بخش جستجوی اسپاتیفای، آهنگ مورد نظر در دسترس خواهد بود. قابلیت جدید جستجوی آهنگ براساس متن در اسپاتیفای، برای افرادی که نام خواننده یا آهنگ را فراموش می‌کنند، گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شود.

اسپاتیفای ، تنها پلتفرمی موسیقی نیست که چنین قابلیت خوبی ارائه می‌دهد. همان‌طور که گفته شد، کاربران اپل موزیک از سال 2018 تاکنون چنین امکانی را در اختیار داشتند. قابلیتی که اسپاتیفای از آن عقب مانده بود و اینک توانسته با اضافه کردن قابلیت جستجوی متن خود، همپای رقیب سرسخت خود پیش برود.

طی ماه‌های اخیر اسپاتیفای به ارتقا پلتفرم خود اهمیت بیشتری نشان داده است. خردادماه امسال نیز قابلیت اضافه کردن متن به آهنگ‌ها به صورت بلادرنگ به این اپلیکیشن اضافه شد.

پیشتر نیز «Musixmatch» این قابلیت را در دسترس کاربران 26 کشور جهان قرار داده بود. البته در نظر داشته باشید که اپل موزیک از سال 2019 و همزمان به انتشار نسخه جدید سیستم عامل خود یعنی iOS 13، چنین قابلیتی را در اختیار کاربران خود قرار داده بود. حال باید ببینیم کاربران اسپاتیفای چه واکنشی به قابلیت جدید از خود نشان می‌دهند.

قابلیت جستجوی آهنگ براساس متن ترانه به اسپاتیفای اضافه شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *