سه‌شنبه , 27 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > دوچرخه‌های اشتراکی چگونه سبب ایجاد آلودگی صوتی در چین شده‌اند؟-اخبار IT

دوچرخه‌های اشتراکی چگونه سبب ایجاد آلودگی صوتی در چین شده‌اند؟-اخبار IT

رها شدن ده‌ها دوچرخه اشتراکی مجهز به بلندگو در محلی متروکه در یکی از استان‌های چین سبب سلب آسایش بسیاری از مردم منطقه شده است.

ساکنین یک منطقه مسکونی در نزدیکی یک محل ساختمان‌سازی متروکه در شهر «چانگشا» واقع در استان هونان چین می‌گویند تعداد بیشماری دوچرخه در این محل روی هم تلمبار شده که آسایش را از آن‌ها سلب کرده است. دوچرخه‌ها بلندگو دارند و در صورت افتادن روی زمین فایل صوتی برداشته شدن را پخش می‌کنند.

«دوچرخه زرد رنگ کوچک سقوط کرده. لطفاً سریع‌تر کمک کنید تا از روی زمین بلند شوم»؛ این پیغامی است که ساعت‌ها از اسپیکر دوچرخه‌ها پخش می‌شود. ویدیویی در شبکه اجتماعی چینی Weibo در حال دست به دست شدن است که در آن دوچرخه‌ها به طور ممتد پیام برداشته شدن از روی زمین را پخش می‌کنند.

600x120 Digiato 1 دوچرخه‌های اشتراکی چگونه سبب ایجاد آلودگی صوتی در چین شده‌اند؟ اخبار IT
290 Dar 290 دوچرخه‌های اشتراکی چگونه سبب ایجاد آلودگی صوتی در چین شده‌اند؟ اخبار IT 290 290 دوچرخه‌های اشتراکی چگونه سبب ایجاد آلودگی صوتی در چین شده‌اند؟ اخبار IT

file 20171128 28846 lq594f w600 دوچرخه‌های اشتراکی چگونه سبب ایجاد آلودگی صوتی در چین شده‌اند؟ اخبار IT

برخی از ساکنین منطقه چانگشا می‌گویند دوچرخه‌ها به صورت شبانه روزی آلارم پخش می‌کنند و صدای آن‌ها آنقدر آزاردهنده است که خواب شبانه را از مردم سلب کرده است. عده‌ای دیگر از ساکنین نیز پیام دوچرخه‌ها را ترسناک توصیف کرده‌اند. برخی از مردم می‌گویند لحن پیام به گونه‌ای است که آن‌ها در ابتدا تصور می‌کردند واقعاً یک نفر کمک می‌خواهد.

پیغام هشدار دهنده به این دلیل از اسپیکر دوچرخه‌ها پخش می‌شود تا کاربران پس از استفاده آن‌ها را به شکل ایستاده پارک کنند.

دوچرخه‌ها احتمالاً به شرکتی به نام Ofo تعلق دارند که در زمینه اشتراک دوچرخه فعال بوده و از رنگ زرد برای متمایز کردن آن‌ها استفاده می‌کند. این شرکت یکی از بازیگران جنگ اشتراک دوچرخه در چین است؛ جنگی که سال ۲۰۱۸ شروع شد و در طی آن ده‌ها استارتاپ چینی برای جلب مشتری شهرهای چین را با دوچرخه‌های رنگارنگ اشباع کردند.

شرکت‌های اشتراک دوچرخه در چین پس از شیوع ویروس کرونا و عدم تمایل بسیاری از مردم به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، افزایش ناگهانی تقاضا را تجربه کردند.

دوچرخه‌های اشتراکی چگونه سبب ایجاد آلودگی صوتی در چین شده‌اند؟

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *