سه‌شنبه , 20 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گوگل بودجه پروژه‌های کشف باگ‌ موتور جاوا اسکریپت مرورگر را تامین می‌کند-اخبار IT

گوگل بودجه پروژه‌های کشف باگ‌ موتور جاوا اسکریپت مرورگر را تامین می‌کند-اخبار IT

گوگل یک برنامه تحقیقاتی را راه‌اندازی کرده که به محققان و موسسات پژوهشی برای کشف آسیب‌پذیری‌ها در موتورهای جاوا اسکرپیت مرورگر کمک هزینه پرداخت می‌کند.

این برنامه یک قانون دارد که آن، شناسایی باگ‌ها با استفاده از روش «فازینگ» است. فازینگ یا آزمون فاز یک تکنیک برای شناسایی باگ از طریق فراهم کردن داده‌های تصادفی، غیرمعتبر یا غیرمنتظره به عنوان ورودی یک برنامه و تحلیل خروجی برای ناهنجاری‌ها است.

این تکنیک بطور گسترده توسط کمپانی‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، با این حال تعداد محدودی از محققان نیز از آن استفاده می‌کنند. این تکنیک به منابع محاسباتی وسیع و گران قیمت نیاز دارد و به همین علت پژوهشگران کمی به سراغ آن می‌روند.

600x120 Digiato 1 گوگل بودجه پروژه‌های کشف باگ‌ موتور جاوا اسکریپت مرورگر را تامین می‌کند اخبار IT
290x290 1 گوگل بودجه پروژه‌های کشف باگ‌ موتور جاوا اسکریپت مرورگر را تامین می‌کند اخبار IT 320 320 گوگل بودجه پروژه‌های کشف باگ‌ موتور جاوا اسکریپت مرورگر را تامین می‌کند اخبار IT

محققان که با این تکنیک کار می‌کنند، تا چندین ماه پس از اعلام یک باگ، پاداش خود را دریافت نمی‌کنند و هیچ تضمینی وجود ندارد که این مبلغ، هزینه‌های اولیه را به صورت کامل پوشش دهد. در همین راستا گوگل با پرداخت کمک هزینه می‌خواهد چنین مشکلاتی را برطرف کند.

javascript source code گوگل بودجه پروژه‌های کشف باگ‌ موتور جاوا اسکریپت مرورگر را تامین می‌کند اخبار IT

در این برنامه جدید، محققان و موسسات پژوهشی می‌توانند بودجه برای فازینگ هر کدام از موتورهای جاوا اسکریپت مرورگر درخواست کنند. گوگل اعلام کرده که تمام درخواست‌ها را بررسی کرده و در مدت دو هفته پاسخ آن را برای افراد ارسال می‌کند. پروژه‌هایی که تایید می‌شوند، حداکثر ۵۰۰۰ دلار بودجه دریافت می‌کنند.

این برنامه در فاصله ۱۰ مهر ۱۳۹۹ تا ۹ مهر ۱۴۰۰ برقرار است و گوگل نام «Fuzzilli Research Grant»‌ را برای آن درنظر گرفته که Fuzzilli نام ابزار فازینگ متن باز این کمپانی است. گوگل اعلام کرده تمام باگ‌هایی که طی این برنامه شناسایی می‌شوند باید به توسعه‌دهندگان اطلاع داده شود و محققان می‌توانند پاداش‌های اضافه را برای خود نگه دارند.

موتور جاوا اسکریپت «JavaScriptCore» (سافاری)، V8 (کروم و اج) و «Spidermonkey» (فایرفاکس) در این برنامه موجود هستند، اما محققان می‌توانند در پیشنهاد خود موتورهای دیگر را پیشنهاد دهند و گوگل آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهد داد.

گوگل بودجه پروژه‌های کشف باگ‌ موتور جاوا اسکریپت مرورگر را تامین می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *