سه‌شنبه , 27 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu-Gi-Oh بدانید – قسمت اول-اخبار IT

ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu-Gi-Oh بدانید – قسمت اول-اخبار IT

vigiato 600.100 ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

سری یوگی-اوه یکی از گسترده‌ترین فرانچایزهای انیمه‌ایست که برای سال‌‌ها با انیمه، مانگا و بازی‌های ویدئویی سلطنت خود را حفظ کرده‌است. حال به‌مناسبت‌ سری جدید یوگی-اوه به نام «یوگی-اوه:سونز»(Yu-Gi-Oh! SEVENS) قصد به جستجو در جهان این انیمه دوست‌داشتنی داریم! برای بررسی فرانچایز یوگی-اوه با ویجیاتو همراه باشید.

یوگی-اوه طی بیست‌وچهار سال دنیایی گسترده و بی‌انتها را شکل داده‌است. اما شروع این جهان در سال 1996 و با انتشار اولین شماره مانگا یوگی‌اوه توسط انتشارات معروف شونن جامپ (Weekly Shōnen Jump) و به قلم آقا کازوکی تاکاهاشی (Takahashi Kazuki) بود. داستان مانگا اصلی یا سری افسانه‌ای یوگی، «یوگی-اوه:دوئل هیولاها» (Yu-Gi-Oh! Duel Monstersهشت سال بعد و درسال 2004 به پایان رسید. اما پس از آن نیز اسپین‌اف‌های زیادی با نویسندگان مختلف از روی این سری ساخته شد و رمانی هم بر اساس این عنوان در سال 1999 منتشر شد، اما پخش انیمه‌ آن از سال 1998 تا همین امروز ادامه دارد. باهم مروری بر هرسری از این انیمه خواهیم داشت.

!Yu-Gi-Oh

کمتر کسی از اولین فصل یوگی-اوه که به فصل صفر معروف است، خبر دارد. این فصل به نوعی پیش درآمدی بر کل فرانچایز محسوب می‌شود. این سری در بهار سال 1998 و در 27 قسمت منتشر شد. در این آرک، بازی کارتی دوئل هیولاها هنوز به وجود نیامده و انیمه داستان یوگی را روایت می‌کند که با دشمنان خود بازی تاریکی (Yami no game) را انجام می‌دهد و آنان را در بازی شکنجه می‌کند. این آرک از یوگی‌ که می‌شناسیم بسیار تاریک‌تر و متفاوت‌تر است و ژانر آن نیز بیش‌تر به انیمه‌های ترسناک و معمایی شباهت دارد تا شونن.

Yu Gi Oh.Duel .Monsters.full .1050701 ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

Yu-Gi-Oh! Duel Monsters

بدون شک کل فرانچایز یوگی-اوه موفقیت خود را مدیون سری دوئل هیولاهاست! اما کل صنعت انیمه نیز دینی ادا نشدنی به سری دوئل هیولاها دارد. این سری برای اولین‌بار ژانری به نام بازی‌های کارتی را به دنیای انیمه معرفی کرد که امروزه جز ژانر‌های پرطرفدار این رسانه به شمار می‌رود. یوگی-اوه داستان یوگی موتو (Yugi Muto) را روایت می‌کند. پسری دبیرستانی که پازلی از مصر باستان که هدیه‌ پدربزرگش است را تکمیل می‌کند. نام حقیقی پازل، «پازل هزاره» است و بعد از آن روحی ناشناس وارد بدن یوگی می‌شود که در بازی تاریکی و دوئل هیولاها توانایی بی‌نظیر دارد. یوگی عاشق هرگونه بازی‌است اما خود به تنهایی هم در بازی دوئل هیولاها‌ استادی کم‌نظیر به شمار می‌آید. بعد از دزدیده شدن روح پدربزرگ یوگی توسط پگاسوس، که او هم صاحب یکی دیگر از پازلان هزاره است، یوگی و دوستانش راهی تورنومنتی برپایه بازی‌های دوئل هیولاها برای نجات پدر بزرگ یوگی می‌شوند.

این انیمه در ژانر شونن و در 224 قسمت طی چهار سال منتشر شد. در پنج فصل که هرکدام شامل یک تا سه آرک داستانی می‌شدند، ما شاهد ماجراجویی‌هایی بودیم که تا به امروز نیز فراموش نشده‌اند. بعد از سری دوئل‌هیولاها ما تنها یوگی را در تعدادی معدودی کمئو دیدیم. پس می‌توان گفت داستان اصلی در همین سری پایان می‌یابد. در اینجا باید اشاره کرد که این اثر به صورت ناتمام در ایران نیز ترجمه و منتشر شده‌است. دوبله فوق‌العاده صدابازیگران هنرهشتم که به جرئت می‌توان گفت دوبله شاهکاری بر این انیمه است، دیدن این اثر را لذت بخش‌تر کرده است.

4709764 ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

Yu-Gi-Oh! R

سری دیگری از انیمه یوگی-اوه با حضور خود یوگی وجود دارد که البته هیچ‌گاه تبدیل به انیمه نشد. این سری که در طول سه سال (2007-2004) منتشر شد. داستان بعد از سری قبل را روایت می‌کند که در آن پسرخوانده پگاسوس، یاکو تنما(Yako Tenma)، می‌خواهد انتقام استادش را از یوگی بگیرد. این سری مانگا در حقیقت اسپین‌آفی از سری یوگی‌اوه است و ربطی به دنیای محور یوگی ندارد. نویسنده این اثر آقا آکیرا ایتو (Akira Itō) باری دیگر از سال 2009 تا 2013 به سراغ این سری آمد. تمرکز این سری هم تماما بر روی کارت بازی است.

OIP ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

  Yu-Gi-Oh! Gx

سری جی ایکس پایانی بر یوگی‌اوهی بود که ما می‌شناختیم. با اینکه تایید شده‌است این سری نیز در دنیای اصلی جریان دارد، اما به‌جز نام و چند کمئو کوتاه، ما دیگر اثری از شخصیت‌های محبوب‌مان ندیدیم. مانگا این اثر در نه قسمت و در طول شش سال (2005-2011) به نویسندگی نایوکی کاگایاما (Naoyuki Kageyama) منتشر شد. اما داستان برای انیمه به این سادگی نبود. انیمه این سری در طول چهار سال (2008-2004) و در 180 قسمت در نسخه ژاپنی و 155 قسمت در نسخه‌ای در آمریکا پخش می‌شد. نویسنده این اثر برای 156 قسمت، آقا جانکی تاکگام (junki takegam) که نویسنده پنج اثر از سینمایی‌های ناروتو نیز می‌باشد، بود. اما به دلایل نامعلومی در سیزده قسمت پایانی نویسنده نه چندان شناخته شده، شین یوشیدا (Shin Yoshida) جای او را گرفت.

همانطور که احتمالا تا به این لحظه خودتان متوجه شدید، چیز جالبی که راجب این انیمه وجود دارد این است که داستان مانگا با انیمه تاحدود زیادی متفاوت است و پایان یکسانی ندارند. این انیمه با تمرکز بر کارت بازی کاراکتر جدیدی با نام جودای یوکی (Judai Yuuki) را معرفی می‌کند. نوجوانی که عاشق دوئل است و می‌خواهد بدل به پادشاه بازی‌ها شود. لقبی که تنها به یوگی موتو تعلق داشته‌است.

YuGi Oh GX Header ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

Yu-Gi-Oh! 5D’s

هیچ‌وقت تایید نشد که سری فایودی هم در دنیای اصلی می‌گذرد یا نه. احتمالا این هم تنها یک اسپین‌آف از فرانچایز یوگی‌اوه است. اما به هرحال سری فایو‌دی به قلم ماساهیرو هیکوکابو (Masahiro Hikokubo) در نه ولیوم مانگا و 154 قسمت انیمه توانست موفقیت‌های بسیاری را بدست آورد. داستان بعد از فاجعه‌ای اتمی آغاز می‌شود. دوئل‌هیولاها دیگر تنها یک بازی نیست و فاصله‌ای طبقاتی بین ارباب رعیت ایجاد کرده‌است. فودو یوسی (Yusei Fudo) نوجوان 17 ساله که هدفش انتقام از پادشاه بازی‌هاست، شخصیتی است که این داستان را پیش می‌برد. داستان متفاوت و تمرکزی غیر از کارت‌بازی در این سری، آن را تبدیل به سری متفاوت و جذابی کرده‌است.

Yu-Gi-Oh! Zexal

در سری zexal ما شاهد ریبوت معنوی فرانچایز هستیم. در این سری با استفاده ازشخصیت جوان‌تری به نام یوما تسوکومو (Yuma Tsukumo) با دوازده سال سن، که تا سری sevens جوان‌ترین شخصیت اصلی تمام فرانچایز بود، و همچنین داستان‌های سطحی‌تر و بامزه‌تر سعی در معرفی این فرانچایز به کودکان داشت. اما به دلیل ضرر مالی‌ای که این تصمیم  برای کونامی در پی داشت، از فصل دوم این انیمه شاهد جهش داستان به سمت موضوعات جالب‌تر و مناسب‌تر برای نوجوانان بودیم.

این انیمه که در 73 قسمت منتشر شد، دارای داستانی شبیه سری Gx است. نوجوانی عاشق دوئل که ماجراجویی‌های خود را در دنیای یوگی-اوه آغاز می‌کند.

384f1fe090664a4b998ad201a8a7243c ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

Yu-Gi-Oh! Arc-V

سری آرک فایو پر افتخار‌ترین سری یوگی-اوه بعد از سری دوئل هیولاهاست. این سری در 148 قسمت انیمه در طی سالها 2017-2014 توانست رکورد فروش‌ کارت‌ها و وسایل مربوط به این انیمه و همچنین رضایت طرفداران را بزند! یکی از دلایل اصلی موفقیت این سری تنوع داستانی و تغییر بزرگی بود که با معرفی دنیاها موازی در انیمه رخ داد. این رویداد اتفاقات مختلفی را فراهم ساخت که از جمله آن‌ها حضور شخصیت‌های اصلی از سری‌های گذشته در این انیمه بود.

maxresdefault 1 1 ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

Yu-Gi-Oh! VRAINS

سری vrains  هم در طول 120 قسمت و سه سال (2019-2017) فرانچایز یوگی-اوه را به دنیای مدرن کشاند و حال و هوایی دیجیتالی به انیمه بخشید.

Yu Gi Oh VRAINS 2 ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

Yu-Gi-Oh! Sevens

سری سونز هم که به تازگی شروع به پخش کرده‌است، داستان یوگو اودو (Yuga Oudou) جوان را روایت می‌کند. اما جزئیاتی مانند تعداد قسمت یا فصل‌های این انیمه هنوز در دسترس نیست.
حال بعد از بیست سال و با بزرگ شدن طرفداران سری‌های اصلی، مشخص است که دیگر جایی برای کاراکتر‌های اورجینال مورد علاقه‌مان نیست. نقشه دوم انیمه‌های طولانی همیشه استفاده از فرزندان است! برای بیستمین سالگرد انیمه‌ یوگی-اوه سری ششم آن آماده پخش است. در ۱۶ فروردین مجددا زمان دوئل فراخواهد رسید!

maxresdefault 7 Copy Copy Copy 768x432 ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

Yu-Gi-Oh!:novel

رمان یوگی‌اوه در سال 1999 و به قلم کاتسوهیکو چیبا (Katsuhiko Chiba) منتشر شد. داستان کتاب برروی اوایل مانگا و آرک Death-T را روایت می‌کند.

دوئل هیولاها با کنسول‌ها

مانند هر فرانچایزی، از سری یوگی‌اوه نیز به تعدادی بازی‌های ویدیویی منتشر شده‌است. پرداختن به تمام آنها ممکن نیست. اما در ادامه مطلب به تعدادی از مجبوب‌ترین‌های آنها اشاره می‌کنیم.

Yu-Gi-Oh! Monster Capsule: Breed and Battle

با وجود اینکه کم‌تر کسی نام این بازی را شنیده‌است، اما این نسخه از سری بازی‌های یوگی‌اوه به عنوان اولین بازی منتشر شده، از اهمیت به ویژه خود برخوردار است. بازی در سال  1998 و تنها برای پلتفرم پلی‌استیشن توسط استودیو کونامی ( Konami ) منتشر شد. با اینکه ژانر این بازی در دسته شبیه‌ساز بازی‌های کارتی قرار می‌‌گرفت، اما گیم‌پلی بازی به هیچ عنوان شباهتی به دوئل‌هیولاهایی که ما می‌شناسیم، نداشت.

Yu-Gi-Oh! Dungeon Dice Monsters

اولین بازی‌رومیزی یوگی‌اوه و جاودانه‌ترین‌ آنها که در انیمه، توسط ریوجی اوتوگی (Ryuji Otogi) ابداع شد و بعد به جهان واقعیت پا گذاشت. این بازی که به اختصار DDM نامیده می‌شود، از سال 2003 تا کنون طرفدارانی دارد و جز سنگین‌ترین بازی‌های رومیزی به شمار می‌رود.

Yu-Gi-Oh! The Dawn of Destiny

این بازی نیز محبوب‌ترین بازی آفلاین و کنسولی یوگی‌اوه به شمار می‌رود که در سال 2004 انحصارا برای ایکس‌باکس و توسط استودیو کونامی منتشر شد. گیم‌پلی این بازی شباهت خیلی بیش‌تری به دوئل‌هیولاهای انیمه دارد. اما با توجه به سال انتشار آن نمی‌توان توقع ساختاری پیچیده از آن داشت.

maxresdefault 4 ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist

این بازی را می‌توان سنگین‌ترین عنوان از سری بازی‌های یوگی دانست. این عنوان بیش از 96 کاراکتر (از جمله کاراکتر‌های انیمه) و 7484 کارت را شامل می‌شود. با اینکه بازی اولین بار در سال 2015 و برای پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس1 منتشر شد، اما در سال 2016 نسخه رایانه‌ای آن نیز منتشر شد که در استیم در دسترس است. این بازی در ژانر شبیه‌سازی و بازی‌های کارتی نیز مانند باقی بازی‌های فرانچایز توسط استودیو کونامی ساخته شده‌است. گیم‌پلی بازی نیز به بهترین حد ممکن رسیده و شما می‌توانید دوئلی تمام عیار را تجربه کنید!

yugioh legacy of the duelist link evolution apr32019 1 ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

Yu-Gi-Oh! Duel Links

و اما می‌رسیم به محبوب‌ترین بازی یوگی‌اوه. رتبه چهارم بازی‌ها کارتی در گوگل‌پلی با بیش از ده میلیون دانلود که در سال 2016 برای اندروید، ios و ویندوز منتشر شده و تا به امروز نیز جز بازی‌های فعال و مطرح دنیای کارتی است.

در دوئل لینکز ما با  فصای دنیای دوئل‌ها آشنا می‌شویم. فضایی که با مود‌های متفاوت مبارزه‌ کارت‌های گوناگون و دوئل‌های آنلاین و آفلاین، بازی اعتیادآ‌وری را برای بازیکن شکل می‌دهد.

header ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu Gi Oh بدانید – قسمت اول اخبار IT

ویجیاتو: هر آنچه باید راجع به سری انیمه !Yu-Gi-Oh بدانید – قسمت اول

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *