قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002-اخبار IT

کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002-اخبار IT

کمپانی گریت وال موتورز چین از یک کانسپت جالب در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی کرد. این کانسپت فیوچریست (Futurist) نامگذاری شده و از پیشرانه‌ای الکتریکی سود می‌برد.

مفهومی فیوچریست به شکلی طراحی شده که اتومبیل‌های قدیمی را در ذهن تداعی می‌کند. این در حالی است که نام آن از واژه Future (به معنی آینده) اقتباس شده است.

Great Wall Futurist Concept 4 کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002 اخبار IT

600x120 Digiato 1 کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002 اخبار IT
290 Dar 290 کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002 اخبار IT 320 320 کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002 اخبار IT

به نظر می‌رسد طراحان گریت وال موتورز در خلق پیکره فیوچریست نیم‌نگاهی به چند خودروی معروف داشته‌اند. المان‌های موجود در دماغه این کانسپت یادآور فورد ماستنگ هستند؛ چراغ‌های مه شکن هم، مینی کوپر را به یاد می‌اندازند!

Great Wall Futurist Concept 18 کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002 اخبار IT

اما اگر از نمای جانبی به فیوچریست بنگرید، بی‌تردید آن را با ب‌ام‌و 2002 اشتباه خواهید گرفت! مثل ب‌ام‌و 2002 در نمای جانبی این خودرو هم خبری از خطوط پیچیده یا حجم‌های اغراق‌آمیز نیست و با سطوحی صاف و یکدست طرف هستیم؛ آینه‌های جانبی نیز جای خود را به دوربین‌هایی با قاب کرومی، داده‌اند. رینگ‌های چندپره به کار رفته در این مفهومی هم می‌توانستند نشان آلپینا را روی خود داشته باشند!

Great Wall Futurist Concept 14 کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002 اخبار IT

کانسپت گریت وال فیوچریست فاقد ستون B بوده و درهای آن همانند محصولات رولزرویس خلاف جهت هم باز می‌شوند؛ ضمن اینکه درها بدون قاب شیشه هستند و دستگیره‌ها به صورت مخفی‌شونده طراحی شده‌اند.

Great Wall Futurist Concept 1 کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002 اخبار IT

در داخل کابین نیز با فضایی که حاصل ترکیب گذشته و آینده است، روبرو هستیم. فرمان سه شاخته با دکمه‌های لمسی، دریچه‌های تهویه گرد مشابه با توربین، صفحه گرد پشت فرمان با نمایشگر دیجیتال و نمایشگر عریض و ایستاده حاضر در قسمت میانی داشبورد از جمله ویژگی‌های کابین گریت وال فیوجریست به شمار می‌روند.

Great Wall Futurist Concept 17 کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002 اخبار IT

کانسپت فیوچریست به فناوری خودران سطح 3 مجهز بوده و از فرمان‌های صوتی نیز پشتیبانی می‌کند

جدیدترین مفهومی شرکت گریت وال ظرفیت حمل چهار سرنشین را دارد. صندلی سرنشینان عقب این مفهومی از طریق کنسولی بزرگ از هم جدا شده‌اند. بخشی از این کنسول جنسی از شیشه شفاف داشته و روی آن کنترل‌کننده‌های برای مدیریت امکانات مختلف دیده می‌شود.

Great Wall Futurist Concept 11 کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002 اخبار IT

به گزارش یکی از نشریات محلی، کانسپت فیوچریست تحت نظارت فیل سیمونز (Phil Simmons) طراح سابق شرکت لندرور خلق شده است. وی پیش‌تر با طراحی شاسی‌بلند داگو که شباهت فراوانی با فورد برونکو دارد، خبرساز شده بود.

گریت وال می‌گوید فیوچریست بر اساس پلتفرم جدید Lemon توسعه پیدا کرده است. این پلتفرم با انواع پیشرانه‌های درون‌سوز، هیبریدی شارژی، تمام الکتریکی و حتی هیدروژنی سازگاری دارد.

Great Wall Futurist Concept 3 کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002 اخبار IT

درباره قدرت پیشرانه فیوچریست، اطلاعاتی منتشر نشده، اما می‌دانیم که وظیفه تامین انرژی آن را پک باتری بدون کبالت بر عهده دارد. با تکیه بر این باتری امکان پیمایش 435 مایل (حدود 700 کیلومتر) مسافت با یک بار شارژ میسر شده است.

Great Wall Futurist Concept 7 کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002 اخبار IT

هنوز مشخص نیست که آیا این مفهومی راهی خطوط تولید خواهد شد یا خیر. در صورت مثبت بودن پاسخ، این خودرو احتمالا تحت برند Wey یا ORA به فروش خواهد رسید. گفتنی است برند Wey بر مدل‌های لوکس و برند ORA بر مدل‌های الکتریکی تمرکز دارد.

کانسپت گریت وال فیوچریست معرفی شد؛ ترکیبی ناب از موستانگ و ب ام و 2002

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *