پنج‌شنبه , 29 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > افشای اسنادی از آمار بالای آسیب کارکنان در انبارهای خودکار آمازون-اخبار IT

افشای اسنادی از آمار بالای آسیب کارکنان در انبارهای خودکار آمازون-اخبار IT

از سال ۲۰۱۴ تا به امروز آمازون از مزایای خودکارسازی انبارهای خود و کمکی که ربات‌ها در پردازش جعبه‌ها به انسان‌ها می‌کنند، صحبت کرده، با این حال اطلاعات افشا شده نشان می‌دهد که این اتوماسیون آسیب بالایی به کارکنان وارد کرده است.

طبق گزارشی جدید، در فاصله سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ میزان جراحات جدی کارکنان آمازون در انبارهایی که دارای ربات هستند در مقایسه با نمونه‌های بدون ربات، تا ۵۰ درصد بیشتر بوده است. این تاسیسات دارای بیشتر نرخ آسیب‌دیدگی کارکنان در مقایسه با تمام انبارهای بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان هستند.

سال گذشته میلادی یکی از مراکز پردازش سفارش آمازون به نام «BFI3» شاهد نرخ آسیب‌دیدگی ۲۲ نفر در میان هر ۱۰۰ کارمند بود. این میزان بالاتر از میانگین استاندارد صنعتی بوده و حتی از میانگین این فروشگاه اینترنتی نیز بیشتر است.

600x120 Digiato 1 افشای اسنادی از آمار بالای آسیب کارکنان در انبارهای خودکار آمازون اخبار IT
Cloud home 290x290 2 افشای اسنادی از آمار بالای آسیب کارکنان در انبارهای خودکار آمازون اخبار IT 290x2901 افشای اسنادی از آمار بالای آسیب کارکنان در انبارهای خودکار آمازون اخبار IT

به نظر می‌رسد علت رخ دادن این آسیب‌دیدگی‌ها در انبارهای خودکار، انتظار غیرواقعی این کمپانی از کارکنان فعال در آن‌ها است. در گذشته افراد باید در هر ساعت ۱۰۰ بسته را اسکن می‌کردند، اما هم اکنون آمازون انتظار دارد این نرخ به ۴۰۰ بسته در ساعت برسد. این افراد نمی‌توانند بدون آسیب رساندن به خودشان با ربات‌ها برابری کنند.

amazon automated fulfillment center افشای اسنادی از آمار بالای آسیب کارکنان در انبارهای خودکار آمازون اخبار IT

در گزارش جدید به این موضوع اشاره شده که آمازون علاقه‌ چندانی به توصیه‌های رگولاتورهای فدرال درباره این مشکل نداشته است. در سال ۲۰۱۵ اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایالات متحده آمریکا (OSHA) سیاست‌هایی را برای حفظ ایمنی کارکنان در یک انبار رباتیک در نیوجرسی مشخص کرده. یکی از این سیاست‌ها به چرخش افراد در میان شغل‌های مختلف برای کاهش استرس آن‌ها اشاره شده است.

در این گزارش عنوان شده که میزان جراحات در فصل تعطیلات رایج‌تر از بازه‌های زمانی دیگر است. طبق گزارش جدید، در سال ۲۰۱۹ میزان آسیب‌دیدگی‌ها در ۱۵۰ مرکز پردازش سفارش آمازون به رقم ۱۴ هزار نفر رسیده است.

سخنگوی آمازون درباره این گزارش اعلام کرده که استفاده از فناوری، اتوماسیون و ربات‌ها باعث افزایش ایمنی شغل‌ها و راندمان بالاتر می‌شود. این فروشگاه اینترنتی در بیانیه‌ای ادعاها مبنی بر گمراه کردن افراد را رد کرده است.

افشای اسنادی از آمار بالای آسیب کارکنان در انبارهای خودکار آمازون

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *