قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مدرسه رایگان جف بزوس دانش آموزان را به روش «مونته سوری» آموزش می‌دهد-اخبار IT

مدرسه رایگان جف بزوس دانش آموزان را به روش «مونته سوری» آموزش می‌دهد-اخبار IT

ثروتمندترین فرد جهان، جف بزوس که با شیوع کرونا با افزایش چشمگیر سرمایه خود مواجه شده، اولین مدرسه پیش دبستانی رایگان خود برای خانواده‌های کم درآمد را در تاریخ ۲۸ مهر ماه در یکی از شهرهای واشنگتن باز می‌کند.

بسیاری از ثروتمندان سهمی در کارهای خیریه دارند که یکی از مشهورترین آن‌ها، بیل گیتس است. در این میان جف بزوس به عنوان ثروتمندترین فرد روی کره زمین در این زمینه فعالیت چندانی ندارد، با این حال تصمیم گرفته برای خانواده‌های کم درآمد تحت برنامه بشردوستانه «Day One Fund» مدارس پیش دبستانی رایگان تاسیس کند.

این مدارس به وسیله یک سازمان غیرانتفاعی به نام «آکادمی بزوس» راه‌اندازی می‌شوند و اولین آن در شهر «دی موینز» در واشنگتن باز خواهد شد و کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شوند. در این مدرسه دانش آموزان زیادی در رده سنی ۳ تا ۵ سال حضور خواهند داشت و ۵ روز در هفته فعالیت می‌کند.

600x120 Digiato 1 مدرسه رایگان جف بزوس دانش آموزان را به روش «مونته سوری» آموزش می‌دهد اخبار IT
320 320 مدرسه رایگان جف بزوس دانش آموزان را به روش «مونته سوری» آموزش می‌دهد اخبار IT 250 250 مدرسه رایگان جف بزوس دانش آموزان را به روش «مونته سوری» آموزش می‌دهد اخبار IT

طبق اعلام «Day 1 Academies Fund»، در این مدرسه پیش دبستانی تمام اقدامات ایمنی مربوط به ویروس کرونا در ایالت واشنگتن و همچنین مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده آمریکا (CDC) رعایت خواهند شد.

Jeff bezos preschool مدرسه رایگان جف بزوس دانش آموزان را به روش «مونته سوری» آموزش می‌دهد اخبار IT

در مدارس پیش دبستانی مدنظر مدیرعامل آمازون که برای اولین بار از راه‌اندازی آن‌ها در سپتامبر ۲۰۱۸ خبر داده بود، از روش «مونته‌سوری» استفاده خواهد شد. مدارس مونته‌سوری روی آموزش عملی و خودگران با بلوک‌های بدون وقفه زمانی و کلاس‌های درس مختلط از نظر سنی تمرکز می‌کنند.

روش مونته‌وری نزدیک به یک قرن پیش توسط یک مربی کودکان معلول به نام «ماریا مونته‌سوری» توسعه پیدا کرد که یک روش آموزشی کودک محور مبتنی بر مشاهده کودکان است. در مدارس مونته‌سوری دانش آموزان با توجه به استعداد طبیعی خود مشغول فعالیت‌های مختلف می‌شوند. در این مدارس برای کودکان محدودیت درنظر گرفته می‌شود، با این حال در آن آزاد هستند. جف بزوس و همچنین بیانگذاران گوگل یعنی «لری پیج» و «سرگی برین» نتیجه روش مونته‌سوری هستند.

جف بزوس اولین میلیاردی نیست که به دنبال تاسیس مراکز آموزشی است. در گذشته گزارشی مبنی بر تاسیس یک دانشگاه مخصوص برنامه‌نویس‌ها توسط مدیرعامل سابق گوگل، «اریک اشمیت» منتشر شده بود که رقیب MIT و استنفورد محسوب می‌شود.

در کنار اشمیت، گوگل نیز با دوره‌های آموزشی ۶ ماهه نیاز افراد به مدارک دانشگاهی را از بین می‌برد و افراد با پرداخت هزینه بسیار کمتر از دانشگاه، می‌توانند کار مناسب خود را پیدا کنند. تفاوت اصلی میان برنامه‌های اشمیت و گوگل با بزوس، مقطع تحصیلی است. در حالی که دو مورد اول به دنبال تحصیلات دانشگاهی هستند، بزوس پایینترین سطح را هدف قرار داده که البته اهمیت بالایی در زندگی و آینده افراد دارد.

مدرسه رایگان جف بزوس دانش آموزان را به روش «مونته سوری» آموزش می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *