قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپ گوگل Messages به زودی پیامک‌های رمز پویا را به طور خودکار حذف می‌کند-اخبار IT

اپ گوگل Messages به زودی پیامک‌های رمز پویا را به طور خودکار حذف می‌کند-اخبار IT

گوگل به زودی قابلیت جدیدی را به اپ Messages اضافه می‌کند که پیامک‌های حاوی رمز پویا را شناسایی کرده و آن‌ها را پس از ۲۴ ساعت به طور خودکار حذف می‌کند.

این روزها به خاطر استفاده از انواع سرویس‌های اینترنتی و بانکی، دریافت پیامک‌های رمز پویا یا یکبار مصرف (OTP) عادی شده است. این پیامک‌ها پس از وارد کردن کد دیگر بی‌مصرف شده و اگر پاک نشوند صندوق پیام‌ها یا همان اینباکس را شلوغ و بی‌نظم می‌کنند. می‌توان آن‌ها را به شکل دستی پاک کرد که برای برخی از کاربران کاری زمانگیر بوده و ممکن است حین کار پیامک‌های دیگر هم پاک شوند.

Google AM AH 1 اپ گوگل Messages به زودی پیامک‌های رمز پویا را به طور خودکار حذف می‌کند اخبار IT

600x120 Digiato 1 اپ گوگل Messages به زودی پیامک‌های رمز پویا را به طور خودکار حذف می‌کند اخبار IT
kerman15845848 اپ گوگل Messages به زودی پیامک‌های رمز پویا را به طور خودکار حذف می‌کند اخبار IT torob8415485 اپ گوگل Messages به زودی پیامک‌های رمز پویا را به طور خودکار حذف می‌کند اخبار IT

گوگل برای حل این مشکل در حال توسعه قابلیت جدیدی برای اپ Messages است که با شناسایی پیامک‌های حاوی رمز پویا و حذف آن‌ها پس از ۲۴ ساعت، به خلوت شدن صندوق پیام‌ها کمک می‌کند. از آنجا که پیامک‌های رمز یکبار مصرف به سرعت بلااستفاده می‌شوند، امکان حذف خودکار آن‌ها برای بسیاری از کاربران نکته مثبتی خواهد بود.

این قابلیت که توسط سایت XDA Developers و با بررسی فایل apk نسخه v6.7.067 برنامه Google Messages کشف شده، پس از ۲۴ ساعت برای حذف خودکار پیامک‌های حاوی رمز پویا به کاربر اطلاع رسانی می‌کند. کاربر می‌تواند حذف پیام‌ها را تأیید کرده و یا با لمس گزینه «no thanks» آن‌ها را ذخیره کند.

قابلیت مذکور هم اکنون مراحل آزمایشی را پشت سر گذاشته و انتظار می‌رود در هفته‌های آتی برای Messages منتشر شود.

اپ گوگل Messages به زودی پیامک‌های رمز پویا را به طور خودکار حذف می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *