چهارشنبه , 28 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ایلان ماسک از احتمال تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد-اخبار IT

ایلان ماسک از احتمال تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد-اخبار IT

مدیرعامل تسلا از تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد که تقریباً ۵۰ برابر بیشتر از آمار تولید این خودروساز در سال ۲۰۱۹ است.

«ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا روز دوشنبه با انتشار توییت جدیدی گفت تسلا «احتمالاً» تا پیش از سال ۲۰۳۰ موفق به تولید سالانه ۲۰ میلیون اتومبیل برقی خواهد شد. ماسک اضافه کرد که تسلا برای دستیابی به چنین آمار قابل توجهی به «پیاده‌سازی بی‌نقص» نیازمند خواهد بود.

تسلا سال ۲۰۱۹ حدود ۳۶۵ هزار خودروی برقی تولید کرد و اگر بتواند به آمار بسیار بلندپروازانه ۲۰ میلیون خودرو در سال دست یابد، به معنی جهش بیش از ۵۰ برابری خواهد بود. این خودروساز در سه ماهه آخر ۲۰۱۹ به رکورد تولید تقریباً ۱۱۲ هزار خودرو دست یافت.

600x120 Digiato 1 ایلان ماسک از احتمال تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد اخبار IT
Digiato 290x290 Corona ایلان ماسک از احتمال تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد اخبار IT 290 Dar 290 ایلان ماسک از احتمال تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد اخبار IT

tesla model 3 drivers license suspended for using touchscreen to adjust wipers 3 ایلان ماسک از احتمال تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد اخبار IT

طبق برآوردهای ماسک، در طول هفت سال آینده سالانه بیش از ۳۰ میلیون خودرو برقی جدید روانه بازار خواهند شد. ماسک در ادامه توییت خود نوشت که دستیابی بازار به این آمار در پنج سال «ممکن اما غیرمحتمل» است. ماسک هفته گذشته در ایمیلی به تمام کارکنان تسلا گفت که اگر آن‌ها نهایت تلاش خود را بکنند این شرکت می‌تواند در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ رکورد جدیدی در زمینه فروش خودرو بر جای بگذارد.

مردم تمایل کمتری به خرید خودرو در دوران کرونا نشان داده‌اند. این عامل سبب کاهش ۱۵ درصدی فروش خودروهای تسلا در نیمه اول سال ۲۰۲۰ در مقایسه با نیمه دوم ۲۰۱۹ شد. حال این شرکت برای ثبت رکورد جدید باید فروش خودروهایش را بیش از ۲۰ هزار دستگاه در مقایسه با سه ماهه قبلی افزایش دهد.

ماسک چند روز قبل در رویداد Battery Day از سلول باتری جدید رونمایی کرد که هزینه تولید باتری را پایین آورده و قدرت خودروهای این شرکت را افزایش می‌دهد. البته ماسک افزود که این باتری تا سال ۲۰۲۲ به تولید انبوه نخواهد رسید. او همچنین از معرفی یک خودروی تماماً خودران با قیمت ۲۵ هزار دلار در سه سال آینده خبر داد.

ایلان ماسک از احتمال تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *