قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نتیجه پژوهشی جدید: بیش از ۷۵ درصد زباله‌های فضایی اجسام ناشناخته هستند-اخبار IT

نتیجه پژوهشی جدید: بیش از ۷۵ درصد زباله‌های فضایی اجسام ناشناخته هستند-اخبار IT

طبق نتایج یک پژوهش، زباله‌های فضایی در مدار زمین با دقت ردیابی نمی‌شوند و بسیاری از آن‌ها اجسام ناشناخته هستند که می‌توانند در آینده برای ما دردسر ایجاد کنند.

با انقلاب صنعتی و پیشرفت فناوری، انسان‌ها نه تنها زمین بلکه فضا را نیز آلوده کرده‌اند. از دهه ۵۰ میلادی پرتاب راکت‌ها به فضا آغاز شده و میزان زباله‌های فضایی در حال افزایش است. این زباله‌ها شامل بقایای ماهواره‌های قدیمی و از بین رفته و راکت‌ها می‌شوند که ابعاد مختلفی دارند.

در سال‌های اخیر استراتژی‌های نوینی برای ردیابی زباله‌های فضایی معرفی شده‌اند و امید می‌رود روزی مشکلات مربوط به آن‌ها برطرف شود. اخیرا یک بررسی درباره زباله‌های فضایی در ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتری زمین به عنوان بخشی از همکاری «DebrisWatch» میان دانشگاه «واریک» و «آزمایشگاه علوم و فناوری دفاعی» بریتانیا صورت گرفته است.

600x120 Digiato 1 نتیجه پژوهشی جدید: بیش از ۷۵ درصد زباله‌های فضایی اجسام ناشناخته هستند اخبار IT
290 Dar 290 نتیجه پژوهشی جدید: بیش از ۷۵ درصد زباله‌های فضایی اجسام ناشناخته هستند اخبار IT Digiato 290x290 Corona نتیجه پژوهشی جدید: بیش از ۷۵ درصد زباله‌های فضایی اجسام ناشناخته هستند اخبار IT

محققان در این پژوهش که در ژورنال «Advances in Space Research» به چاپ رسیده، تکه‌های کوچک یا غیرانعکاسی از زباله‌ها که نور کمی را منعکس می‌کنند، شکار کردند. تصاویر از این زباله‌ها با استفاده از تلسکوپ «نیوتون» در مراکش ثبت شدند و با استفاده از نرم افزار شناسایی و دسته‌بندی شدند. با بررسی نور منعکس شده از اجسام، دانشمندان توانستند اندازه، شکل و همچنین سایر خواص سطح را تشخیص دهند.

Space Debris نتیجه پژوهشی جدید: بیش از ۷۵ درصد زباله‌های فضایی اجسام ناشناخته هستند اخبار IT

سرعت زباله‌هایی که در مدار نزدیک به زمین قرار دارند، به علت ذرات موجود در اتمسفر کاهش می‌کند تا اینکه در نهایت حرکت آن‌ها متوقف می‌شود، با این حال در ارتفاع‌های بالاتر که این مقاومت وجود ندارد، آن‌ها موقعیت خود را حفظ می‌کنند که می‌تواند در آینده دردساز شود.

نزدیک به ۹۵ درصد زباله‌ها ابعادی نزدیک به ۱ متر دارند که نظارت روی آن‌ها را تبدیل به امری دشوار می‌کند. در پژوهش جدید با بررسی تمام زباله‌های مشاهده شده، مشخص شد که بیش از ۷۵ درصد آن‌ها اجسام ناشناخته هستند.

با توجه به چنین نتیجه‌ای، تیم این تحقیق خواستار بررسی‌های بیشتری در آینده شده که می‌تواند در شناسایی زباله‌ها کمک کند. اطلاعات پژوهش جدید می‌تواند به دانشمندان در توسعه و ارتقای الگوریتم‌های مورد استفاده برای تحلیل زباله‌های فضایی کمک ‌کند.

نتیجه پژوهشی جدید: بیش از ۷۵ درصد زباله‌های فضایی اجسام ناشناخته هستند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *