قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ناسا برای ایده‌های تامین انرژی روی ماه ۵ میلیون دلار جایزه می‌دهد-اخبار IT

ناسا برای ایده‌های تامین انرژی روی ماه ۵ میلیون دلار جایزه می‌دهد-اخبار IT

در سال ۲۰۲۴ فضانوردان ناسا دوباره پا روی ماه می‌گذارند و در صورتی که این ماموریت با موفقیت انجام شود، به انرژی زیادی نیاز خواهد بود و به همین دلیل ناسا جایزه ۵ میلیون دلاری برای ایده‌های عملی درنظر گرفته است.

ناسا قصد دارد تحت برنامه «آرتمیس» دوباره انسان‌ها را راهی ماه کند و در حالی که برخی از کارشناسان و متخصصان چنین برنامه‌ای را برای سال ۲۰۲۴ غیرممکن می‌دانند، این آژانس فضایی با انتشار یک نقشه راه به تردیدها در این زمینه پایان داد.

تحت این برنامه، برای اولین بار از سال ۱۹۷۲ یک مرد و زن پا روی ماه می‌گذارند. هدف از این ماموریت، اکتشاف در ماه و همچنین آمادگی برای ماموریت‌های مریخ است. اکتشاف در ماه چالش‌های مخصوص به خود را دارد که یکی از مهمترین آن‌ها، بحث تامین انرژی موردنیاز است.

600x120 Digiato 1 ناسا برای ایده‌های تامین انرژی روی ماه ۵ میلیون دلار جایزه می‌دهد اخبار IT
kerman15845848 ناسا برای ایده‌های تامین انرژی روی ماه ۵ میلیون دلار جایزه می‌دهد اخبار IT torob8415485 ناسا برای ایده‌های تامین انرژی روی ماه ۵ میلیون دلار جایزه می‌دهد اخبار IT

اخیرا پلتفرم جمع‌سپاری ایده به نام «HeroX» یک برنامه را معرفی کرده که حداکثر ۵ میلیون دلار به افراد جایزه می‌دهد. علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه باید طرح‌های خود برای نحوه مدیریت، توزیع و همچنین ذخیره انرژی به مدت ۲ هفته که خورشید می‌تواند ناپدید شود را ارائه دهند.

Watts on the Moon nasa ناسا برای ایده‌های تامین انرژی روی ماه ۵ میلیون دلار جایزه می‌دهد اخبار IT

در فاز اول، برندگان مبلغ ۵۰۰ هزار دلار جایزه می‌گیرند. اگر این ایده‌ها عملی باشند و همچنین بتوان با استفاده از شبیه‌سازی آن‌ها را مورد آزمایش قرار داد، وارد فاز دوم می‌شوند که شامل ساخت نمونه اولیه می‌شود. ایده‌های فاز دوم که بتوانند در دنیای واقعی عملکرد مناسبی داشته باشند، برنده محسوب شده و ۴.۵ میلیون دلار دیگر جایزه دریافت می‌کنند.

ناسا باید از این موضوع که چگونه می‌تواند برق را از یک نیروگاه به پلتفرم متحرک جمع آوری سنگ برساند یا اینکه انرژی تاسیسات تولید اکسیژن را تامین کند، اطلاع داشته باشد. در حالی که این ایده‌ها برای ماه و پروژه آرتمیس درنظر گرفته شده‌اند، سازمان فضایی ایالات متحده آمریکا امیدوار است بتواند آن‌ها را روی زمین بکار بگیرد.

ناسا برای ایده‌های تامین انرژی روی ماه ۵ میلیون دلار جایزه می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *