قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فنلاند از سگ‌ها برای شناسایی کووید ۱۹ استفاده می‌کند-اخبار IT

فنلاند از سگ‌ها برای شناسایی کووید ۱۹ استفاده می‌کند-اخبار IT

همه ما سگ‌هایی دیده‌ایم که در ایست‌های بازرسی در مرز‌ها و فرودگاه‌ها مستقر می‌شوند تا با بو کشیدن، به پیدا کردن مواد مخدر و سایر مواد غیر قانونی که مردم نباید به کشور بیاورند کمک کنند؛ اما آیا می‌توان از سگ‌های موادیاب برای بو کشیدن بیماری‌هایی مانند کووید ۱۹ در مردم استفاده کرد؟ ظاهرا محققان فنلاندی به چنین چیزی معتقدند.

به نظر می‌رسد که محققان فنلاندی امید زیادی به تاثیر سگ‌های موادیاب در شناسایی ویروس کرونا دارند؛ به طوری که پس از مستقر کردن چهار قلاده سگ در فرودگاه هلسینکی، پس از آزمایشات اولیه مشخص شد که حتی اگر شخص علائمی نداشته باشد، آن‌ها قادر به استشمام ویروس با دقت نزدیک به ۱۰۰ درصد هستند.

وقتی سگی فکر کند که یک فرد مبتلا به ویروس است؛ شروع به پنجه کشیدن یا دراز کشیدن روی زمین می‌کند. پس از آن، فرد آزمایش PCR می‌دهد تا ظن سگ تایید شود. هنوز مشخص نیست که سگ‌ها چه چیزی را بو می‌کشند تا بفهمند شخصی کرونا دارد یا خیر.

600x120 Digiato 1 فنلاند از سگ‌ها برای شناسایی کووید ۱۹ استفاده می‌کند اخبار IT
290x290 فنلاند از سگ‌ها برای شناسایی کووید ۱۹ استفاده می‌کند اخبار IT torob8415485 فنلاند از سگ‌ها برای شناسایی کووید ۱۹ استفاده می‌کند اخبار IT

به نظر می‌رسد که بوی عرق فرد مبتلا است که با شخص عاری از بیماری متفاوت است. ایده استفاده از سگ جدید نیست؛ در ماه جولای (تیر) شنیدیم که در اسپانیا سگ‌ها به همین ترتیب آموزش می‌بینند.

فنلاند از سگ‌ها برای شناسایی کووید ۱۹ استفاده می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *