چهارشنبه , 28 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > هواوی سیستم عامل هارمونی و سرویس‌های HMS را در اختیار رقبا می‌گذارد-اخبار IT

هواوی سیستم عامل هارمونی و سرویس‌های HMS را در اختیار رقبا می‌گذارد-اخبار IT

هواوی امکان دسترسی به سرویس‌های «HMS» و سیستم عامل «HarmonyOS» را در اختیار رقبای خود قرار می‌دهد.

سال گذشته و پس از اعمال تحریم‌های دولت ترامپ علیه هواوی، گوگل نیز خدمات خود را از هواوی سلب کرد. شرکت چینی نیز اکوسیستم «HMS» و سیستم عامل HarmonyOS را به عنوان جایگزینی برای اندروید و سرویس گوگل توسعه داد. به گفته رییس هیئت مدیره هواوی این شرکت قصد دارد اکوسیستم و سیستم عامل مذکور را در دسترس رقبا قرار داده و بدین طریق آنها را گسترش دهد.

harmony os هواوی سیستم عامل هارمونی و سرویس‌های HMS را در اختیار رقبا می‌گذارد اخبار IT

600x120 Digiato 1 هواوی سیستم عامل هارمونی و سرویس‌های HMS را در اختیار رقبا می‌گذارد اخبار IT
Digiato 290x290 Corona هواوی سیستم عامل هارمونی و سرویس‌های HMS را در اختیار رقبا می‌گذارد اخبار IT 320 320 هواوی سیستم عامل هارمونی و سرویس‌های HMS را در اختیار رقبا می‌گذارد اخبار IT

«ژانگ پینگ آن»، رئیس خدمات ابری مشتریان هواوی تأیید کرد که آنها در حال مذاکره با سایر شرکت‌های چینی  از جمله شیائومی هستند. به احتمال زیاد گوشی‌های هوشمند بعدی شیائومی حداقل در چین، بتوانند از سیستم عامل اختصاصی هواوی و اکوسیستم HMS استفاده کنند.

هواوی قصد دارد تولیدکنندگان چینی را متقاعد کند از سیستم عامل اندروید گوگل دور شده و در عوض از سیستم عامل انحصاری HarmonyOS استفاده کنند. در صورت موفقیت غول فناوری چینی در این مذاکره‌ها، تعداد دستگاه‌های با سیستم عامل اندروید در این کشور به شدت کاهش خواهد یافت.

« گوئو پینگ» تایید کرد که هواوی همچنان روی توسعه اکوسیستم HMS تمرکز دارد و می‌خواهد این اکوسیستم را در بین سایر تولید کنندگان موبایل نیز گسترش دهد. این در حالی است که شرکت مذکور در تامین چیپست نیز با مشکلاتی روبرو شده و ممکن است از طریق به دنبال تمرکز روی خدمات نرم‌افزاری موبایل به جای تولید گوشی باشد.

Huawei HarmonyOS launch image 2 1420x799 هواوی سیستم عامل هارمونی و سرویس‌های HMS را در اختیار رقبا می‌گذارد اخبار IT

غول فناوری چینی از طرف دیگر در حال مذاکره با «AMD» و «اینتل» جهت خرید چیپست است و در روزهای اخیر هر دو شرکت تایید کردند که مجوز لازم برای فروش تراشه به هواوی را از ایالات متحده دریافت کرده‌اند. هواوی ظاهرا برای تجهیزات مخابراتی، سرور و بخش کلاود خود، مشکل چیپست ندارد. حال باید ببینیم مذاکرات هواوی با تولید کنندگان چینی به چه سمتی خواهد رفت و آیا می‌تواند اکوسیستم خود را توسعه دهد یا خیر.

هواوی سیستم عامل هارمونی و سرویس‌های HMS را در اختیار رقبا می‌گذارد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *