قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تسلا از خرید معدن لیتیوم و احداث کارخانه تولید کاتد خبر داد-اخبار IT

تسلا از خرید معدن لیتیوم و احداث کارخانه تولید کاتد خبر داد-اخبار IT

تسلا از احداث یک کارخانه جدید تولید کاتد در ایالات متحده خبر داد. «ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا هدف از ساخت این کارخانه را کاهش هزینه‌های زنجیره تأمین و ساده‌سازی فرآیند تولید کاتد اعلام کرده است.

ماسک در جریان رویداد Battery Day که در آن تسلا از سلول باتری جدید رونمایی کرد، گفت پروسه تولید کاتد فعلی بهینه نبوده و تسلا در پی بهبود آن است تا کاتدها را ۷۶ درصد ارزان‌تر کرده و میزان تولید فاضلاب را به صفر برساند. فرآیند جدید بسیاری از مراحل غیرضروری در تولید کاتد را از بین می‌برد.

North American Cathode Production Tesla Battery Day Watermarked تسلا از خرید معدن لیتیوم و احداث کارخانه تولید کاتد خبر داد اخبار IT

600x120 Digiato 1 تسلا از خرید معدن لیتیوم و احداث کارخانه تولید کاتد خبر داد اخبار IT
marto opz3 1 تسلا از خرید معدن لیتیوم و احداث کارخانه تولید کاتد خبر داد اخبار IT Digiato 290x290 Corona تسلا از خرید معدن لیتیوم و احداث کارخانه تولید کاتد خبر داد اخبار IT

ماسک در مورد محل احداث کارخانه جدید و زمان شروع ساخت آن سخنی به میان نیاورد، ولی در ابتدای سخنان خود از هدف تسلا برای ساخت گیگافکتوری در تمام قاره‌ها خبر داد. تسلا اواخر تیر ماه امسال اعلام کرد که کارخانه جدید این شرکت در شهر «آستین» ایالت تگزاس احداث می‌شود.

تسلا همچنین قصد دارد لیتیوم باتری‌ها را خودش استخراج کند. این شرکت در رویداد Battery Day اعلام کرد که زمینی به مساحت ۴۰ کیلومتر مربع غنی از فلز لیتیوم را در ایالت «نوادا» خریداری کرده است. تسلا اضافه کرد که به روش جدیدی در استخراج لیتیوم دست یافته که نسبت به روش‌های فعلی آسیب بسیار کمتری به محیط زیست می‌زند.

«Drew Baglino» نایب رییس ارشد مهندسی در تسلا می‌گوید فرآیند استخراج لیتیوم جدید که تا به حال توسط شرکت دیگری انجام نشده عاری از سولفات است و ۳۳ درصد هزینه لیتیوم را کاهش خواهد داد. ماسک نیز اضافه کرد که این فرآیند تأثیر بسیار کمی بر محیط زیست خواهد گذاشت: «ما قسمتی از خاک را برمیداریم، لیتیوم را از آن استخراج می‌کنیم و خاک را دوباره سر جایش می‌گذاریم به گونه‌ای که تفاوت زیادی با قبل نخواهد کرد.»

تسلا از خرید معدن لیتیوم و احداث کارخانه تولید کاتد خبر داد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *