پنج‌شنبه , 29 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > طرح سناتورهای آمریکایی برای خارج کردن کلید قطع اینترنت از دست ترامپ-اخبار IT

طرح سناتورهای آمریکایی برای خارج کردن کلید قطع اینترنت از دست ترامپ-اخبار IT

سناتورهای جمهوری خواه و دموکرات «رند پال»، «رون وایدن» و «گری پیترز» طرحی دو حزبی با عنوان «قانون انفصال کلید قطع اینترنت ۲۰۲۰» را معرفی کردند که امکان کنترل اینترنت را از دستان ترامپ خارج می‌کند.

به گفته سناتورهای مذکور این قانون برای حراست از متمم‌‌های اول و چهارم قانون اساسی مانع این می‌شود که ریس جمهور با تکیه بر اختیارات اضطراری به صورت یکجانبه کنترل اینترنت  و دیگر ابزارهای ارتباطی را در درست گرفته یا آنها را قطع کند.

در اصلاحیه‌هایی که در دوران جنگ جهانی دوم به بخش ۷۰۶ قانون ارتباطات ۱۹۳۴ آمریکا اضافه شد کنگره به دولت اجازه داد که در صورت صلاحدید رییس جمهور و برای حفاظت از امنیت ملی کنترل تمام ایستگاه‌ها و اماکن ارتباطی را در دست گرفته و حتی از دسترس خارج کند.

600x120 Digiato 1 طرح سناتورهای آمریکایی برای خارج کردن کلید قطع اینترنت از دست ترامپ اخبار IT
kerman15845848 طرح سناتورهای آمریکایی برای خارج کردن کلید قطع اینترنت از دست ترامپ اخبار IT 290.290 طرح سناتورهای آمریکایی برای خارج کردن کلید قطع اینترنت از دست ترامپ اخبار IT

donald trump 0 0 0 0 0 0 1 0 طرح سناتورهای آمریکایی برای خارج کردن کلید قطع اینترنت از دست ترامپ اخبار IT

در آن زمان امکانات ارتباطی برای شهروندان اهمیت چندانی نداشت اما با گذشت زمان و تنیده شدن تار و پود زندگی مدرن در ابزارهای ارتباطی هشدارهایی در مورد امکان سوءاستفاده از این اختیارت شنیده می‌شد. در صورتی که دولت تصمیم به استفاده از این اختیار بگیرد زندگی شهروندانی که برای انجام امور روزمره به موبایل، اینترنت، کامپیوتر و دیگر دستگاه‌‌ها تکیه دارند، از اساس مختل خواهد شد و از اینرو سناتورها تصمیم به محدود کردن اختیارات دولت ترامپ گرفته‌اند.

طرح سناتورها بخش ۷۰۶ قانون را به گونه‌ای اصلاح می‌کند که نه تنها دولتمردان و به ویژه رییس جمهور قدرت قطع اینترنت را نداشته باشند، بلکه میزان نظارت آنها بر کانال‌‌های ارتباطی و اطلاعات حساس شهروندان نیز محدود خواهد شد.

قانون انفصال کلید قطع اینترنت به گونه‌ای تنظیم شده که حتی در شرایط اضطرار ملی هم قدرت دولت برای پیاده‌سازی طرح‌‌های مورد نظر در زمینه ارتباطات با نمایندگان مردم در کنگره تعادل پیدا خواهد کرد.

طرح سناتورهای آمریکایی برای خارج کردن کلید قطع اینترنت از دست ترامپ

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *