پنج‌شنبه , 29 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > محصولات ب‌ام‌و از این به بعد سطح جاده را «احساس» خواهند کرد-اخبار IT

محصولات ب‌ام‌و از این به بعد سطح جاده را «احساس» خواهند کرد-اخبار IT

بازخورد از سطح جاده و یا احساسی که راننده از مسیر پیش رو دارد، یکی از فاکتورهای مهم در رانندگی است. این فاکتور ارتباطی عینی و مشابه با لمس کردن، بین راننده و مسیر ایجاد نموده و باعث افزایش لذت رانندگی می‌شود.

محصولات شرکت ب‌ام‌و و مخصوصا مدل‌های مزین به نشان M از این نظر جزو بهترین‌ها بوده و به خاطر ارائه لذت بالا هنگام رانندگی شهرتی جهانی دارند. اما خودروساز باواریایی ظاهرا از جایگاه خود هنوز راضی نبوده و برای افزایش فاصله با رقبا، تصمیم گرفته هندلینگ و عملکرد مدل‌های تولیدی خود را بیش از پیش ارتقا دهد.

bmw m4 front three quarters 1 محصولات ب‌ام‌و از این به بعد سطح جاده را «احساس» خواهند کرد اخبار IT

600x120 Digiato 1 محصولات ب‌ام‌و از این به بعد سطح جاده را «احساس» خواهند کرد اخبار IT
torob8415485 محصولات ب‌ام‌و از این به بعد سطح جاده را «احساس» خواهند کرد اخبار IT HONOR 9A banner Digiato 290x290 محصولات ب‌ام‌و از این به بعد سطح جاده را «احساس» خواهند کرد اخبار IT

برای دستیابی به این هدف، باواریایی‌ها اخیرا وارد همکاری تجاری با شرکت Tactile Mobility شده‌اند. این شرکت در زمینه تکنولوژی‌های حسی مجازی و تهیه داده فعالیت کرده و در دنیا پیشگام است.

با این همکاری محصولات گروه ‌ب‌ام‌و – شامل برندهای مینی و رولزرویس علاوه‌بر برند اصلی – به نرم‌افزار پیشرفته Tactile Mobility مجهز خواهند شد. این نرم‌افزار خودروها را قادر می‌سازد خصوصیات سطح مسیر موجود در زیر تایرها را تحلیل نموده و دریافت دقیق‌تری از شرایط داشته باشند. روشن است با دقیق‌تر شدن اطلاعات به دست آمده از مسیر، سیستم‌هایی که در مدیریت توانایی‌های حرکتی خودرو دخیل هستند، عملکرد بهتری به نمایش خواهند گذاشت.

bmw m4 and m4 gt3 front three quarters 1 محصولات ب‌ام‌و از این به بعد سطح جاده را «احساس» خواهند کرد اخبار IT

نرم‌افزار پیشرفته Tactile Mobility از سنسورهای داخلی غیر بصری برای گردآوری و تحلیل داده‌ها استفاده می‌کند. این سنسورها با همکاری قابلیت VehicleDNA، میزان چسبندگی را به صورت لحظه‌ای پایش نموده و امکان تنظیم بخش‌ها و فاکتورهایی چون سیستم تعلیق، پیشرانه، شدت ترمزگیری، سلامت تایر و چند مورد دیگر را فراهم می‌کنند.

bmw m4 rear three quarters 1 محصولات ب‌ام‌و از این به بعد سطح جاده را «احساس» خواهند کرد اخبار IT

به کمک قابلیت SurfaceDNA، نرم‌افزار Tactile Mobility جزئیاتی دقیق از محیطی که رانندگی در آن جریان دارد، استخراج می‌کند. با استخراج اطلاعاتی از این دست، نوع مسیر مقابل پیش‌بینی شده و محصولات ب‌ام‌و خواهند توانست از قبل تنظیمات خود را برای مواجهه با مسیر آماده کنند.

گفتنی است تکنولوژی شرکت Tactile Mobility از سال آینده و در نسل بعدی محصولات گروه ب‌ام‌و به کار گرفته خواهد شد.

محصولات ب‌ام‌و از این به بعد سطح جاده را «احساس» خواهند کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *