دوشنبه , 21 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپ‌های ردیابی کرونا در کشورهای اروپایی به هم متصل شدند-اخبار IT

اپ‌های ردیابی کرونا در کشورهای اروپایی به هم متصل شدند-اخبار IT

کمیسیون اروپا آزمایش زیرساخت موردنیاز برای ساخت برنامه‌های ملی ردیابی تماس کرونا درون مرزهای این منطقه و کشورهای عضو را آغاز کرد.

این آزمایش میان سرورهای بک‌اند اپ‌های رسمی کشورهای جمهوری چک، دانمارک، آلمان، ایرلند، ایتالیا و لتونی و سرور دروازه جدید که توسط «T-Systems» و «SAP» توسعه پیدا کرده، اجرا می‌شود و عملیات‌ها از دیتاسنتر کمیسیون اروپا در «لوکزامبورگ» هدایت خواهند شد.

این سیستم از ماه آینده میلادی عملیاتی خواهد شد و کشورهای عضو اتحادیه اروپا با اپ‌های خود می‌توانند قابلیت ردیابی تماس دیجیتال را برای کاربرانی که به هر یک از این کشورها سفر می‌کنند، گسترش دهند. دستورالعمل‌های همکاری برای اپ‌های ملی ردیابی تماس ویروس کرونا در ماه مه مورد توافق قرار گرفته است.

600x120 Digiato اپ‌های ردیابی کرونا در کشورهای اروپایی به هم متصل شدند اخبار IT
5 1 اپ‌های ردیابی کرونا در کشورهای اروپایی به هم متصل شدند اخبار IT Cloud home 290x290 1 اپ‌های ردیابی کرونا در کشورهای اروپایی به هم متصل شدند اخبار IT

طبق اعلام کمیسیون، سرویس دروازه تنها مقدار کمی از اطلاعات را تبادل می‌کند که همان شناسه‌های تولید شده توسط برنامه‌های ردیابی تماس است:

«اطلاعات در کمترین حد ممکن با نام‌های مستعار و رمزگذاری شده رد و بدل می‌شوند و تنها تا زمانی که برای ردیابی افراد ضروری باشند، نگهداری خواهند شد. این سرویس امکان شناسایی افراد را نمی‌دهد.»

mobile phone Coronavirus Tracing App 1200x675 اپ‌های ردیابی کرونا در کشورهای اروپایی به هم متصل شدند اخبار IT

در حال حاضر تنها اپ‌های غیرمتمرکز ملی ردیابی تماس کرونا با سرویس دروازه سازگار هستند و در حالی که کمیسیون اروپا از ادامه همکاری با کشورهای عضو برای پیدا کردن راه‌هایی برای گسترش قابلیت همکاری برنامه‌های ردیابی تماس با معماری مختلف خبر می‌دهد، هنوز مشخص نشده که این اقدام تا چه اندازه حریم شخصی افراد را در این اتحادیه به خطر می‌اندازد.

مزیت اصلی این طرح تعامل‌پذیر برای برنامه‌های ملی، جلوگیری از نصب اپ‌های جداگانه توسط شهروندان اتحادیه اروپا است، بنابراین افراد می‌توانند بدون نگرانی به کشورهای عضو دارای اپ ملی با معماری سازگار سفر کنند.

در حالی که امکان انتخاب معماری‌های مختلف برای اپ وجود دارد، برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هنوز موفق به توسعه یک اپ ملی نشده‌اند. با توجه به این موضوع، هنوز کمیسیون اروپا برای دستیابی به هدف خود راه طولانی در پیش دارد و با چندین چالش در این راه مواجه خواهد شد.

اپ‌های ردیابی کرونا در کشورهای اروپایی به هم متصل شدند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *