قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند-اخبار IT

ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند-اخبار IT

600 100 ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند اخبار IT

از روزی که اولین بازی ویدیویی متولد شد تا امروز، همیشه بازی‌سازان سعی کرده‌اند با طراحی سلاح های عجیب و غریب، بمب هیجان در رگ‌های گیمرها منفجر کنند. اما برخی از بازی‌سازان هم دیگر پایشان را فراتر از انتظارها گذاشتند و سلاح‌هایی طراحی کردند که می‌شد با آن‌ها عملا نسل بشر را منقرض کرد. در این مقاله سراغ ۸ مورد از همین سلاح‌ها رفتیم و از بهترین‌هایشان برایتان گفتیم. با ویجیاتو همراه باشید.

‍‍8) Fat Man – Fallout 3

maxresdefault 17 ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند اخبار IT

خب برای منقرض کردن نسل بشر، چه چیزی بهتر است از بمب اتم؟ حال تصور کنید که یک راکت‌لانچر جمع و جور روی شانه‌تان باشد که توانایی پرتاب نارنجک‌های اتمی دارد. در چنین شرایطی دیگر قدرت دست شماست و می‌توانید مردم جهان را با تهدید به اینکه نارنجک اتمی روی سرشان می‌اندازید، بنده خود کنید. این اتفاقی بود که در فالوت ۳ هم رخ می‌داد. بازی با قرار دادن سلاح Fat Man کار می‌کرد که در برهوت آخرالزمانی بازی، نقش یک پادشاه را پیدا کنید و از تجربه ساده‌تر بازی لذت ببرید.

7) Planet Buster – Spore

maxresdefault 1 4 ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند اخبار IT

اکثر ما اسپور را با آن موجودات با نمک و عجیب و غریبش به یاد داریم. اما وقتی که در بازی پیشرفت می‌کردید و کار موجوداتی که خلق کرده بودید به آسمان و مذاکرات میان‌سیاره‌ای می‌رسید، دیگر هیچ چیز بامزه نبود. اتفاقا برعکس، می‌توانستید با ساخت سلاحی به اسم Planet Buster، مردم سیارات دیگر را تهدید و منابع‌شان را تصاحب کنید. چراکه اگر جلویتان می‌ایستادند می‌توانستید سیاره‌شان را با یک شلیک نابود کنید. طوری که انگار اصلا از اول چنین سیاره‌ای در جهان بازی وجود نداشته.

6) Quantum Deconstructor – Destroy all Humans

oaU13NC55NAEKjyjzSxL57WXd0VXDF3dqh4V wZdFz4 1 ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند اخبار IT

از اسم این بازی هم می‌شود فهمید که هدف کلی چیست. بله، در Destroy all Humans یک بیگانه فضایی با دستی پر به زمین آمده بود که نسل ما را از بین ببرد. این دست پر اما شامل انواع سلاح‌های قدرتمند و کشتار جمعی می‌شد که به نظر من واقعا یکی از آن‌ها هم برای نابودی نسل بشر کافی بود. نمونه‌اش همین Quantum Deconstructor؛ سفینه‌فضایی قدرتمندی که با شلیک هر گلوله‌اش می‌توانست منطقه وسیعی از سطح شهرهایی که ما در طول تاریخ با هزار و یک زحمت ساخته بودیم را تبدیل به خاکستر کند و تمام سکنه‌اش را نابود.

5) BFG 10000 – Doom Eternal

fgcn7mckuaf11 ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند اخبار IT

نمی‌دانم با سری بازی‌های دووم آشنایی دارید یا نه اما در دنیای جهنمی این شوترهای خشن، سلاحی به نام BFG 9000 وجود داشت که حتی قدرتمندترین شیاطین نیز از آن واهمه داشتند. دلیلش هم واضح بود. شلیک یک گلوله از BFG 9000 مساوی است با مرگ هزار تن. حال تصور کنید که در Doom Eternal یک ورژن قدرتمندتر از این سلاح با نام BFG 10000 معرفی شد. سلاحی که عملا قادر به دست گرفتنش نبودید و به نوعی می‌شود گفت که در اصل باید سوارش می‌شدید. بازی در نمایش قدرت این سلاح نیز به هیچ وجه کم کاری نمی‌کرد. چراکه اولین شلیک‌مان با این گلوله، شاهد ایجاد یک سوراخ بزرگ درون سیاره مریخ بودیم. سوراخی که تا هسته سیاره سرخ ادامه داشت و ما را به هدفمان نزدیک‌تر می‌کرد؛ یعنی از بین بردن تمام شیاطین.

4) Hammer of Dawn – Gears of War

maxresdefault 2 3 ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند اخبار IT

سری Gears of War همیشه موقع پخش کردن سلاح بین ما دست و دل‌ باز بوده. آن هم چه سلاح‌هایی؛ یکی اره برقی در زیرش داشت، دیگری با یک گلوله‌اش لوکاست‌ها را هزار تکه می‌کرد و از همه مهمتر، این Hammer of Dawn بود که به ما اجازه می‌داد با شلیک‌های ماهواره‌ای، دمار از ارتش بزرگ موجودات عجیب و غریب بازی دربیاویم. شلیک‌های Hammer of Dawn عین یک لیزر به شدت خطرناک بود که به هر چی برمی‌خورد تبدیل به خاکسترش می‌کرد. حال حساب کنید که از این سلاح، به صورت انبوه تولید شود. آن وقت عملا زمین دیگر جای زندگی نیست.

3) Annihilaser – Planetary Annihilation

5f185b4b83fbc03b6ba54f751adeb48120a9c1a1 ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند اخبار IT

Planetary Annihilation یک بازی استراتژی ریل تایم است که هدف شما در آن، حمله به سیارات دیگر و بعضا نابودی آن‌هاست. البته نابودی سیاره‌ها در Planetary Annihilation همیشه یک پروسه سریع و آسان نیست. مگر اینکه روی یک سیاره فلزی، ۵ کاتالیست و کلی سلاح عجیب و غریب سوار می‌کردید تا سلاح قدرتمندی به نام Annihilaser متولد می‌شد. سلاحی که بدون وقفه می‌تواند به تمام سیارات منظومه شمسی شلیک کند و هیچ اثری از آن‌ها باقی نگذارد.

2) Karma Fortress – Asura’s Wrath

Chakravartin overtaking the Orbital Station ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند اخبار IT

در اصل Karma Fortress، یک سیاره مدرن است که سطح آن با سلاح‌های کشتار جمعی و مخربی چون Brahmastra پوشیده شده. عملا مقابله و اعلان جنگ با این سیاره یک تصمیم کاملا اشتباه است. چراکه کارما فورترس می‌تواند با Brahmastra قبل از اینکه اولین گلوله را شلیک کنید، از صحنه روزگار محوتان کند. مثل بسیاری از اعضای این لیست، Brahmastra نیز توان نابودی هر نوع سیاره‌ای که فکرش را بکنید دارد. برای همین به نظرم بهتر است به قهرمانان تحت کنترلتان این را گوش زد کنید که خیلی سر به سر این سیاره عجیب و غریب نگذارند.

1) Apple of Eden – Assassin’s Creed

Demilitarization 5 1 ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند اخبار IT

خیلی از ما وقتی که برای اولین بار Apple of Eden را دیدیم، فکرش را هم نمی‌کردیم این شی باستانی با آن اندازه کوچکش تا این حد قدرت داشته باشد. با Apple of Eden عملا می‌توانستید ذهن هر انسان روی زمین را کنترل کنید و از آن‌ها بخواهید که از دستوراتتان اطاعت کنند. طبیعتا یکی از همین دستورات می‌تواند خودکشی دست جمعی باشد. اما وقتی می‌توانید همه انسان‌ها را کنترل کنید، چرا واقعا باید آن‌ها را بکشید؟

خب این هم از انتخاب‌های ما. اما شما هم از قدرتمندترین سلاح‌هایی که در بازی‌ها به دست گرفتید برایمان بگویید.

ویجیاتو: ۸ سلاح قدرتمند بازی‌ها که می‌توانند نسل بشر را منقرض کنند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *