دوشنبه , 28 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > چین از استاندارد جهانی برای امنیت داده رونمایی کرد-اخبار IT

چین از استاندارد جهانی برای امنیت داده رونمایی کرد-اخبار IT

چین به منظور مقابله با برنامه آمریکا برای حذف فناوری‌های چینی از زیرساخت‌های مخابراتی کشورها، از طرح بین المللی امنیت داده رونمایی کرد.

«وانگ یی» وزیر امور خارجه چین از طرح جدید این کشور برای مدیریت داده‌های کاربران رونمایی کرد. بر اساس این طرح دولت چین از شرکت‌های فناوری چینی درخواست ارسال داده‌های کاربران خارجی را نمی‌کند.

چین در این طرح از تمام کشورها خواسته تا با «نظارت گسترده دولت‌ها» مخالفت کنند و از شرکت‌های فناوری نیز درخواست کرده تا از ایجاد «درب پشتی در محصولات و خدمات خود به منظور جمع آوری غیرقانونی داده‌های کاربران، کنترل یا دستکاری سیستم‌ها یا دستگاه‌های کاربران» خودداری کنند.

Digiato 600x120 چین از استاندارد جهانی برای امنیت داده رونمایی کرد اخبار IT
280 280 دیجیاتو چین از استاندارد جهانی برای امنیت داده رونمایی کرد اخبار IT 290.290 چین از استاندارد جهانی برای امنیت داده رونمایی کرد اخبار IT

87426 DEUWangYi 1599535326342 چین از استاندارد جهانی برای امنیت داده رونمایی کرد اخبار IT

آنطور که «تک کرانچ» گزارش می‌کند، هدف اصلی چین از ارائه این طرح افزایش سلطه بر فضای مجازی است که پیش از این با «فایروال بزرگ» و محلی سازی داده‌ها تا حدودی به آن دست یافته است.

روزنامه دولتی «گلوبال تایمز» چین نیز این جلسه را بازتاب داد و با انتشار گزارشی از حضور مقامات چینی و خارجی، مغزهای متفکر و نمایندگان شرکت‌ها در جلسه روز سه شنبه برای نظردهی در مورد این طرح خبر داد. این روزنامه در ادامه گزارش خود از برنامه دولت آمریکا برای «پاکسازی» شبکه‌ها از تجهیزات چینی و همچنین عدم مراوده تجاری با شرکت‌ها‌ی چینی و خروج آنها از آمریکا انتقاد کرد.

رونمایی چین از این طرح با توجه به اینکه تنها چند روز تا فروش تیک تاک به آمریکا باقی مانده جالب توجه است. واشنگتن مدعی است این اپلیکیشن می‌تواند داده‌های کاربران آمریکایی را به دولت چین بدهد و آن را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا خوانده است.

چین همچنین هفته گذشته قانون جدیدی برای صادرات فناوری وضع کرده که می‌تواند بر سر راه فروش تیک‌تاک به شرکت‌های آمریکایی مانع ایجاد کند.

چین از استاندارد جهانی برای امنیت داده رونمایی کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *