دوشنبه , 28 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویوو و توسعه سنسور دوربین RGBW با قابلیت جذب ۲۰۰ درصد نور بیشتر-اخبار IT

ویوو و توسعه سنسور دوربین RGBW با قابلیت جذب ۲۰۰ درصد نور بیشتر-اخبار IT

ویوو اخیرا از توسعه سنسور تصویر خود در طی یکسال گذشته خبر داده است. این سنسور از فیلتر رنگی RGBW استفاده می‌کند و طبق ادعای این شرکت، نسبت به سنسورهای مرسوم RGGB می‌تواند ۲۰۰ درصد نور بیشتری جذب کند.

ویوو اعلام کرده که سنسور RGBW توسعه یافته توسط این شرکت در مقایسه با سنسورهای RYYB هواوی قادر به جذب ۶۰ درصد نور بیشتر است، در حالی که با مشکلات ته رنگ (Color Cast) دست و پنجه نرم نمی‌کند. میزان حساسیت این سنسور به نور ۱۶۰ درصد افزایش داشته است و تصاویر باکیفیتی ثبت می‌کند.

سنسور RYYB‌ که در گوشی هواوی P30‌ مورد استفاده قرار گرفته، فاقد فیلتر سبز است، با این حال امکان رسیدن نور بیشتر به سنسور را فراهم می‌کنند. سنسور RGBW توسعه یافته توسط شرکت ویوو از چیدمان متفاوتی بهره می‌برد که به گفته این شرکت، مزایای قابل توجهی برای کاربران دارد، البته برای بررسی این موضوع باید تا عرضه دستگاهی مجهز به آن صبر کنیم.

Digiato 600x120 ویوو و توسعه سنسور دوربین RGBW با قابلیت جذب ۲۰۰ درصد نور بیشتر اخبار IT
digiato 290x290 ویوو و توسعه سنسور دوربین RGBW با قابلیت جذب ۲۰۰ درصد نور بیشتر اخبار IT HONOR 9A banner Digiato 290x290 ویوو و توسعه سنسور دوربین RGBW با قابلیت جذب ۲۰۰ درصد نور بیشتر اخبار IT

RGBW Vivo Sensor ویوو و توسعه سنسور دوربین RGBW با قابلیت جذب ۲۰۰ درصد نور بیشتر اخبار IT

در گذشته سونی از فیلتر رنگی RGBW در دوربین چندین گوشی اکسپریا استفاده کرده بود که نتیجه آن جذب نور بیشتر در مقایسه با سنسورهای رایج RGB بود. مشکل ذاتی این نوع سنسورها، رزولوشن پایین آن‌ها است که البته امروزه با استفاده از الگوریتم‌های مختلف می‌توان آن را برطرف کرد.

طبق گفته ویوو، گوشی مجهز به این سنسور جدید هم اکنون در حال توسعه است و سال آینده میلادی وارد بازار خواهد شد. بنابراین برای بررسی عملکرد این سنسور باید نزدیک به یکسال دیگر منتظر بمانیم.

این کمپانی علاوه بر معرفی این سنسور جدید، از همکاری خود با «نشنال جئوگرافیک» برای برگزاری مسابقه عکاسی موبایل «+Vision» خبر داده. کاربران گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان می‌توانند تصاویر خود را برای این مسابقه ارسال کنند و بهترین آن‌ها جایزه دریافت خواهد کرد. در آینده نزدیک این کمپانی و همچنین نشنال جئوگرافیک اطلاعات مربوط به این مسابقه را در سایت‌‌های خود منتشر خواهند کرد.

ویوو و توسعه سنسور دوربین RGBW با قابلیت جذب ۲۰۰ درصد نور بیشتر

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *