چهارشنبه , 30 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > استارتاپ آلمانی رقیب اسپیس ایکس می‌شود؛ آغاز تولید راکت Spectrum-اخبار IT

استارتاپ آلمانی رقیب اسپیس ایکس می‌شود؛ آغاز تولید راکت Spectrum-اخبار IT

اسپیس ایکس در آینده با یک رقیب جدید مواجه خواهد شد. یک استارتاپ آلمانی به نام «Isar Aerospace Technologies» امروز شروع به تولید راکت «Spectrum» کرده و سال آینده میلادی به صورت رسمی آن را پرتاب می‌کند.

این راکت در آینده ماهواره‌ها با حداکثر وزن ۱ تن را با استفاده از موتورهای ساخته شده با پرینتر سه بعدی راهی فضا خواهد کرد. مدیرعامل این استارتاپ، «دانیل متزلر» که تنها ۲۸ سال دارد، در مصاحبه‌ای اعلام کرده:

«ما می‌خواهیم اسپیس ایکس اروپایی بسازیم، یک شرکت خصوصی که راکت تولید می‌کند.»

Digiato 600x120 استارتاپ آلمانی رقیب اسپیس ایکس می‌شود؛ آغاز تولید راکت Spectrum اخبار IT
6 1 استارتاپ آلمانی رقیب اسپیس ایکس می‌شود؛ آغاز تولید راکت Spectrum اخبار IT 290x290 استارتاپ آلمانی رقیب اسپیس ایکس می‌شود؛ آغاز تولید راکت Spectrum اخبار IT

این استارتاپ آلمانی چندین سرمایه‌گذار دارد که از میان آن‌ها می‌توان به ایرباس و «زوزانه کلاتن»، یکی از ثروتمندترین افراد جهان و سهامدار بی‌ام‌و اشاره کرد. راکت استارتاپ Isar Aerospace Technologies در جنوب مونیخ به تولید می‌رسد و در آن سه پرینتر سه بعدی بزرگ وجود دارد که تمام آن‌ها می‌توانند به صورت همزمان برای توسعه موتورهای راکت Spectrum کار کنند.

راکت این استارتاپ ۲۷ متر طول دارد و می‌تواند محموله‌ها را در مدت زمان کمتر از ۸ ثانیه به مدار برساند. این استارتاپ می‌خواهد تا پیش از پایان ۲۰۲۱ این راکت را آماده پرتاب کند و تبدیل به اولین راکت آلمانی شود که ماهواره راهی فضا می‌کند. در حال حاضر راکت آریان در اروپا چنین کاری را انجام می‌دهد، با این حال توسط چندین کشور توسعه پیدا کرده است.

Isar Aerospace Technologies spectrum استارتاپ آلمانی رقیب اسپیس ایکس می‌شود؛ آغاز تولید راکت Spectrum اخبار IT

استارتاپ Isar Aerospace به تنهایی ۸۰ درصد راکت Spectrum را توسط فناوری‌های موجود در مونیخ تولید خواهد کرد و چند ماه پس از دریافت سفارش، ماهواره مشتریان را راهی فضا خواهد کرد. متزلر به این موضوع اشاره کرده که مشتریان راکت را خریداری نمی‌کنند، بلکه یک پرتاب‌کننده ماهواره سفارش داده و ماهواره را به این استارتاپ تحویل می‌دهند.

در صورتی که این استارتاپ آلمانی عملکرد موفقی داشته باشد، اسپیس ایکس با یک رقیب جدید روبه‌رو می‌شود که می‌تواند تعدادی از سفارش‌های آن را دریافت کند، البته شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک پروژه‌های مختلفی را دنبال می‌کند که یکی از مهمترین آن‌ها، راکت استارشیپ است.

استارتاپ آلمانی رقیب اسپیس ایکس می‌شود؛ آغاز تولید راکت Spectrum

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *