دوشنبه , 28 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > یک نوجوان ۱۶ ساله با برنامه‌ای ساده مدارس میامی را هک کرد-اخبار IT

یک نوجوان ۱۶ ساله با برنامه‌ای ساده مدارس میامی را هک کرد-اخبار IT

یک نوجوان آمریکایی با پیاده‌سازی حملات DDoS سیستم‌های یکی از بزرگترین حوزه‌های آموزشی فلوریدا را در نخستین روزهای برگزاری کلاس‌های مجازی از کار انداخت.

این نوجوان ۱۶ ساله برای پیاده‌سازی حملات از برنامه‌ای نه چندان پیچیده استفاده کرده اما با همین روش توانسته از سد معیارهای امنیتی عبور کرده و در سیستم‌‌های حوزه آموزشی «میامی-دید» اختلال ایجاد کند. این منطقه با حضور ۳۴۵ هزار دانش آموزی که در مدارس عمومی تحصیل می‌کنند، چهارمین حوزه آموزشی آمریکا بزرگ محسوب می‌شود

پلیس این منطقه از اعتراف این دانش آموزش به سازماندهی ۸ حمله محروم سازی از سرویس خبر داده اما همچنان به دنبال همدستان احتمالی است. هکر مذکور به سوءاستفاده از کامپیوتر برای فریبکاری، بزهکاری و ایجاد اختلال در موسسات آموزشی متهم شده است.

Digiato 600x120 یک نوجوان ۱۶ ساله با برنامه‌ای ساده مدارس میامی را هک کرد اخبار IT
290x290 یک نوجوان ۱۶ ساله با برنامه‌ای ساده مدارس میامی را هک کرد اخبار IT 320 320 یک نوجوان ۱۶ ساله با برنامه‌ای ساده مدارس میامی را هک کرد اخبار IT

Computer Classroom AACC 03 15 141 optimized 1200x600 یک نوجوان ۱۶ ساله با برنامه‌ای ساده مدارس میامی را هک کرد اخبار IT

جالب اینجاست وی این حمله سایبری را با برنامه متن باز و قدیمی LOIC صورت داده که برای اکثر فایرول‌ها شناخته شده است. این برنامه توسط هکرهای وابسته به 4Chan طراحی شده و برای استفاده از آن نیاز چندانی به دانش برنامه نویسی نیست. تنها کاری که LOIC می‌کند ارسال هزاران درخواست ساختگی از سوی کاربران ناشناس به سمت سرور است تا از این طریق آنرا از دسترس خارج کند.

در برررسی‌هایی که مقامات محلی با کمک FBI و سرویس مخفی ترتیب داده‌اند، مشخص شده که در این حمله آدرس‌های IP ‌از روسیه، چین، اکراین، عراق و چند کشور دیگر نقش داشته‌اند. با این وجود هکر موفق به رخنه اطلاعاتی نشده و داده‌های دانش آموزان ایمن مانده است.

گروه هکری «انانیموس» سال‌ها قبل از این برنامه برای هدف گرفتن سایت‌های معتبر استفاده کرده بودند اما از آن زمان معیارهای امنیتی به شدت تقویت شده و همین عامل باعث انتقاد از کمپانی «K12» به عنوان توسعه دهنده پلتفرم آموزشی آنلاین  «My School Online» شده که در برابر این حمله مذکور ناکارآمد از آب درآمده است.

یک نوجوان ۱۶ ساله با برنامه‌ای ساده مدارس میامی را هک کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *