سه‌شنبه , 22 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > دولت آمریکا بزرگترین شرکت سازنده چیپ در چین را تحریم می‌کند؟-اخبار IT

دولت آمریکا بزرگترین شرکت سازنده چیپ در چین را تحریم می‌کند؟-اخبار IT

ایالات متحده آمریکا از مدت‌ها قبل شرکت‌های بزرگ چینی مانند هواوی را تحریم کرده و حالا به نظر می‌رسد در آینده دولت ترامپ هرگونه مراوده مالی با بزرگترین شرکت سازنده چیپ در چین یعنی «SMIC» را نیز ممنوع کند.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، وزارت دفاع آمریکا تایید کرده که آژانس‌های دولتی درباره تحریم «شرکت بین‌المللی ساخت نیمه‌رسانا» (SMIC) در حال مذاکره هستند. در صورت تحریم این کمپانی، شرکت‌های آمریکایی دیگر قادر به انجام معاملات با آن نخواهند بود که تاثیر زیادی روی بزرگترین سازنده چیپ در چین خواهد داشت و این شرکت دیگر نمی‌تواند به تجهیزات آمریکایی برای ساخت و تست تراشه‌ها دست پیدا کند.

بر اساس این گزارش، نگرانی‌هایی درباره کمک SMIC به زیرساخت‌های دفاعی چین وجود دارد. یکی از پیمانکاران وزارت دفاع آمریکا، «SOS International» اخیرا گزارشی منتشر کرده که در آن ادعا شده SMIC با یکی از بزرگترین کمپانی‌های دفاعی چین همکاری دارد و محققان دانشگاهی که با ارتش چین کار می‌کنند نیز برای طراحی پروژه‌های خود در حال استفاده از فناوری SMIC هستند. SOS در این گزارش اعلام کرده که احتمالا محققان نمی‌توانند از چیپ‌های دیگری استفاده کنند.

Digiato 600x120 دولت آمریکا بزرگترین شرکت سازنده چیپ در چین را تحریم می‌کند؟ اخبار IT
290x290 دولت آمریکا بزرگترین شرکت سازنده چیپ در چین را تحریم می‌کند؟ اخبار IT 5 دولت آمریکا بزرگترین شرکت سازنده چیپ در چین را تحریم می‌کند؟ اخبار IT

SMIC US دولت آمریکا بزرگترین شرکت سازنده چیپ در چین را تحریم می‌کند؟ اخبار IT

شرکت SMIC در بیانیه‌ای هرگونه ارتباط با شرکت‌های دفاعی را رد کرده و از ارائه چیپ و خدمات برای استفاده‌های غیرنظامی خبر داده است. در حالی که بزرگترین سازنده چیپ در چین هرگونه ارتباط با ارتش این کشور را تکذیب کرده، SOS در گزارش خود به مشارکت عمیق SMIC در پروژه‌های نظامی اشاره کرده است.

هنوز به صورت رسمی ارتباط میان SMIC و پروژه‌های نظامی مشخص نشده و همچنین تضمینی برای تحریم این سازنده تراشه وجود ندارد. در صورتی که دولت ترامپ دست به چنین اقدامی بزند، تنش‌ها میان پکن و واشنگتن افزایش پیدا می‌کند و در حالی که می‌توان چندین نمونه برای جایگزینی با تجهیزات آمریکایی در بازار پیدا کرد، SMIC برای گسترش کارخانه و همچنین نگهداری آن با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

مشکلات SMIC می‌تواند مشتریان این کمپانی مانند هواوی را نیز با دردسر مواجه کند و علاوه بر این، دولت پکن نیز می‌تواند تحریم‌هایی را علیه شرکت‌های آمریکایی وضع کند و تولید محصولات آن‌ها در خاک چین دچار مشکل شود.

دولت آمریکا بزرگترین شرکت سازنده چیپ در چین را تحریم می‌کند؟

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *