قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > روزیاتو: نگاهی به آثار تمجید شده رقابت عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰-اخبار IT

روزیاتو: نگاهی به آثار تمجید شده رقابت عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰-اخبار IT

صاریغ، میمون ها و زیستگاه های در حال نابودی در زمره عکس هایی هستند که امسال توانستند در زمره آثار تمجید شده عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰ قرار بگیرند و نظر داوران را به خود جلب نمایند.

برگزارکنندگان این رویداد روز گذشته ۶۸ تصویر برگزیده توسط هیئت داوران رویداد امسال را منتشر کردند و اعلام نمودند که قرار است از ۱۶ اکتبر امسال نمایشگاهی از این عکس ها در موزه تاریخ طبیعی لندن برگزار شود.

آثار تمجید شده شامل عکس هایی از طبیعت و عکاسی خبری می شوند و خالقان آنها نیز هم آماتور هستند و هم حرفه ای.

http   cdn.cnn .com cnnnext dam assets 200901071955 14 wildlife photographer of the year روزیاتو: نگاهی به آثار تمجید شده رقابت عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰ اخبار IT

تصویری که در بالا می بینید مربوط به یک میمون در حال انقراض به نام رخت پوش است که توسط آرشدیپ سینگ ۱۳ ساله گرفته شده است و در گروه آثار تمجید شده جای گرفته است.

تصویر دیگر که توسط عکاسی به نام چارلز همیلتون جیمز گرفته شده درختی تنها در مقابل یک جنگل در حال آتش سوزی را نشان می دهد؛ این تصویر در واقع تلاش دارد توجه بیننده را به تخریب جنگل های استوایی آمازون جلب نماید.

اسامی برندگان نهایی جشنواره عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰ که از میان ۵۰ هزار اثر انتخاب می شوند در تاریخ ۱۳ اکتبر و طی یک مراسم مجازی که توسط موزه تاریخ طبیعی لندن برگزار خواهد شد، اعلام می شود.

http   cdn.cnn .com cnnnext dam assets 200901071920 13 wildlife photographer of the year روزیاتو: نگاهی به آثار تمجید شده رقابت عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰ اخبار IT

برندگان در ادامه ۳۲ عکس دیگر را هم به نمایشگاه ارائه خواهند کرد تا شمار عکس های به نمایش درآمده به عدد ۱۰۰ برسد.

تصاویری که در این مطلب می بینید در زمره آثار تمجید شده هستند و هنوز به عنوان برنده رسمی انتخاب نشده اند هرچند معمولا عکس های تمجید شده همان عکس های برگزیده خواهند بود. امسال شرکت کنندگانی از ۲۵ کشور دنیا آثار خود را به این رویداد ارائه کردند و نکته جالب آنکه عکاسان آماتور و جوان نیز در میان دارندگان تصاویر تمجید شده قرار دارند.

http   cdn.cnn .com cnnnext dam assets 200901071802 11 wildlife photographer of the year روزیاتو: نگاهی به آثار تمجید شده رقابت عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰ اخبار IT

تیم لیتل وود مدیر اجرایی علوم موزه تاریخ طبیعی و عضو پنل داوری رقابت عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰ در این رابطه اظهار داشت که عکاسی حیات وحش به خاطر جذب بهترین عکاسان و طبیعت گردان دنیا شهرت دارد اما برگزاری نمایشگاه عکاسی از آثار برگزیده میتواند انگیزه افراد برای شرکت در رویداد امسال را بیشتر کند.

گفتنی است علاوه بر موزه قرار است که آثار برگزیده در یک تور جهانی نیز به نمایش در آیند.

digi.shegeft 1 1 روزیاتو: نگاهی به آثار تمجید شده رقابت عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰ اخبار IT
rooziato 1 روزیاتو: نگاهی به آثار تمجید شده رقابت عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰ اخبار IT
روزیاتو: نگاهی به آثار تمجید شده رقابت عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *