یکشنبه , 27 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم-اخبار IT

ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم-اخبار IT

600 100 ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم اخبار IT

مگر می‌شود گیمر باشید و در بازی ها دست به کارهای عجیب و غریب نزنید؟ البته ای کاش فقط کارهایمان عجیب و غریب بود. نه، خیلی وقت‌ها ما پایمان را فراتر از هر مرزی می‌گذاریم و کارهای وحشتناکی می‌کنیم که خودمان هم از انجامشان متعجب می‌شویم. این متن هم در مورد همین مسائل است و در ادامه از ۱۰ کار وحشتناکی برایتان می‌گویم که اکثرمان در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم. با ویجیاتو همراه باشید.

۱۰) ساخت یک ترن هوایی خراب – RollerCoaster Tycoon

screen 5 ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم اخبار IT

سوار ترن هوایی شدن، به اندازه کافی تجربه ترسناکی هست. حال تصور کنید که این ترن هوایی ایراد هم داشته باشد و سوار شدنش باعث مرگ حتمی شود. این دقیقا بلایی است که خیلی از ما موقع تجربه RollerCoaster Tycoon سر NPC‌های بازی می‌آوردیم. بله، از روی قصد انتهای ریل را به هیچ جایی وصل نمی‌کردیم یا از آن بدتر NPCها را سوار ترنی می‌کردیم که نقص فنی داشت. با این کار، شاهد مردن خیلی‌ها بودیم اما حقیقتش برایمان خیلی هم مهم نبود.

۹) بریدن سر مردم با اره برقی – Manhunt

31eace ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم اخبار IT

Manhunt را به جرات می‌توان خشن‌ترین ویدیو گیم نامید که تا حالا ساخته شده. عملا در بازی هر کسی که جلویتان قرار می‌گرفت را می‌توانستید به فجیع‌ترین شکل ممکن سلاخی کنید. اوضاع زمانی که بازی اره برقی هم در اختیارتان می‌گذاشت بدتر هم می‌شد. چون Manhunt بدون هیچ سانسوری کاملا نشانتان می‌داد وقتی تیغ تیز اره برقی به صورت یک نفر می‌خورد چه اتفاقی می‌افتد.

۸) انداختن یک انسان زیر قطار – Red Dead Redemption

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2018 11 27 19 33 05 ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم اخبار IT

در بازی‌های ویدیویی ما کارهای ترسناک زیادی مثل هل دادن یک نفر از بلندی یا غرق کردن NPCها در آب انجام دادیم. اما Red Dead Redemption به ما قدرت انجام کاری را داد که عملا در هیچ بازی دیگری نمی‌شد انجام داد. بله، در مورد بستن دست و پای یک NPC با طناب، رها کردنش روی ریل راه آهن و شنیدن زجه‌هایش تا لحظه رد شدن قطار از رویش صحبت می‌کنم. واقعا چطور می‌توانستیم تکه‌تکه شدن یک انسان را به همین راحتی تحمل کنیم؟

۷) کشتن مسافران – Call of Duty Modern Warfare 2

Untitled ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم اخبار IT

دیگر کسی نیست که از مرحله No Russian در بازی مدرن وارفیر ۲ خبر نداشته باشد. همان مرحله‌ای که باید به همراه چند روس تروریست وارد فرودگاه می‌شدیم و مسافران بیگناه را با ماشین‌گان به گلوله می‌بستیم. شاید خیلی‌ها در آن زمان متوجه این نبودند که بازی به انجام چه کاری مجبورشان کرده. اما واقعا برخی هم بودند که با افتخار از جنایتی که انجام داده بودند صحبت می‌کردند.

۶) انفجار بمب فسفر سفید – Spec Ops: The Line

image 1 ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم اخبار IT

شاید خیلی از ما حاضر بودیم مناطق خاصی را در سری فالوت با بمب اتم منفجر کنیم و از این کار لذت هم ببریم. اما Spec Ops: The Line کاری با ما کرد که دیگر حاضر نباشیم به راحتی دستور انفجار یک بمب مخرب دیگر را بدهیم. شما در Spec Ops: The Line به دبی فرستاده می‌شوید تا جان انسان‌های بازمانده از طوفان شن را نجات دهید. اما داستان ماموریت شما به قدری پیچیده می‌شود که از یک جا به بعد نمی‌دانید چه کسی دوست است و چه کسی دشمن. در سکانسی از بازی، تیم شما مورد حمله قرار می‌گیرد. اما قبل از اینکه بفهمید حمله توسط چه گروهی انجام شده، کاراکتر تحت کنترلتان تصمیم می‌گیرد که روی منطقه تحت پوشش آن افراد بمب فسفر سفید بیندازد. با این حال، وقتی به آن منطقه می‌رسیدید با تصویر بالا رو به رو می‌شدید و می‌فهمیدید همان افرادی را بمباران کرده‌اید که برای نجاتشان آمده بودید.

۵) به زور حرف کشیدن – GTA V

maxresdefault 6 ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم اخبار IT

در جریان یکی از مراحل GTA V، باید از زیر زبان یکی از کاراکترها حرف بیرون می‌کشیدید. آن هم با چه کسی؟ با کسی که اصلا اعصاب و روان درست و درمانی ندارد. بله، ترور قرار بود این کار را انجام دهد و برای شکنجه کردن این کاراکتر بی‌نوا هر چه می‌خواست هم در اختیار داشت. برای مثال می‌توانستید باتری ماشین به بدن این فرد بیچاره وصل کنید و آنقدر ولتاژ را بالا ببرید تا کباب شود. یا می‌‌شد کیسه روی سرش کشید و آنقدر بنزین روی صورتش ریخت تا نفسش بالا نیاید. تصور کنید یک نفر همین کار را با خودتان می‌کرد؟ چه حسی داشتید؟

۴) شکنجه سیمزها – The Sims

sims 4 death drowning ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم اخبار IT

یکی از جنبه‌های جذاب تجربه سری بازی‌های The Sims این بود که سمیزهای خودمان را اذیت کنیم. البته خیلی‌ها نرم و لطیف با سیمزهایشان رفتار می‌کردند و بزرگترین آزاراشان این بود که آن‌ها را برای مدتی درون یک اتاق در بسته بیندازند. اما شیطنت برخی دیگر از ما بیشتر بود و سیمزهایمان را آنقدر درون استخر نگه می‌داشتیم تا نفسشان بند بیاید و غرق شوند. یک سری دیگر هم که دیگر خیلی بی‌رحم بودند، آتش کنار این سیمزهای بیچاره روشن می‌کردند و به تماشای سوختنشان می‌نشستند. حالا بگذارید از شما بپرسم؛ جزو کدام دسته بودید؟

۳) فدا کردن کل شهر برای نجات کلوئی – Life is Strange

tumblr 2dc1fa08efd55ec55626d357a3d723dd b4158613 1280 ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم اخبار IT

در انتهای بازی Life is Strange باید یک انتخاب مهم انجام می‌دادید. یا باید بیخیال نجات کلوئی می‌شدید و با سفر به گذشته جلوی طوفان خطرناکی که محل زندگیتان را تهدید می‌کرد می‌گرفتید، یا سلامتی کل ساکنین شهر را فدای نجات دوست صمیمی‌تان می‌کردید. منطقی‌ترین انتخاب شاید این بود که یک نفر را به صدها نفری که در شهر زندگی می‌کردند، ترجیح می‌دادید. البته خیلی از ما این انتخاب را نکردیم و حاضر شدیم اهالی شهر بمیرند اما کلوئی زنده بماند.

۲) از بین بردن نسل بشر – Infamous 2

SadBeast ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم اخبار IT

در جریان آخرین مراحل Infamous 2 متوجه می‌شوید که یک هیولای قدرتمند قرار است به زمین حمله کند و انسان‌های معمولی را از بین ببرد. شما می‌توانستید با این موجود خطرناک مبارزه کنید و در ازای مرگ خود و تمام افرادی که قدرت‌های فرابشری داشتند، جان میلیاردها انسان را حفظ کنید. اما این انتخابی نبود که بسیاری از ما کردیم. نه، ما حاضر شدیم تا همه بمیرند اما خودمان و تمام ابرانسان‌های اطرافمان زنده بمانند. فکر کنم اگر دنیا دست ما بود، نسل بشر به همین راحتی منقرض می‌شد.

۱) کشتن باس – Metal Gear Solid 3

Snake vs The Boss MGS3 Fight ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم اخبار IT

کشتن یک انسان بی‌گناه شاید سخت‌ترین کاری است که حتی می‌توان در یک بازی ویدیویی انجام داد. اما متاسفانه Metal Gear Solid 3 ما را مجبور به این کار کرد. شخصیت باس در اصل حکم مادر معنوی و مربی را برای اسنیک داشت. می‌دانستیم که میان این دو خبرهایی هست و آن‌ها حاضر نیستند که به یک دیگر آسیب برسانند. اما چون نمی‌دانستیم که باس در حال اطاعت از دستورات آمریکاست و دارد از روس‌ها جاسوسی می‌کند، مجبور بودیم جلویش بایستیم. در آخر هم باس برای اینکه درگیری میان آمریکا و روسیه بالا نگیرید، اسنیک و ما را مجبور کرد که جانش را بگیریم. حرکت وحشتناکی که قلبمان را هزار تکه کرد اما چاره‌ای جز اطاعت از مافوق مهربانمان نداشتیم.

خب این هم از انتخاب‌های ما اما شما هم برایمان بنویسید که چه کارهای وحشتناکی در بازی‌ها انجام داده‌اید.

ویجیاتو: ۱۰ کار وحشتناکی که در بازی‌های ویدیویی انجام دادیم

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *