یکشنبه , 27 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مایکروسافت ابزاری برای شناسایی دیپ فیک معرفی کرد-اخبار IT

مایکروسافت ابزاری برای شناسایی دیپ فیک معرفی کرد-اخبار IT

در حالی که زمان چندانی به انتخابات ایالات متحده باقی نمانده، مایکروسافت به منظور جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط، ابزاری را توسعه داده که با تحلیل ویدیوها و عکس‌ها امکان تشخیص دیپ فیک را فراهم می‌کند و به میزان دستکاری شدن آن‌ها یک امتیاز می‌دهد.

در دیپ فیک از هوش مصنوعی به منظور دستکاری فایل‌های صدا، عکس یا ویدیو استفاده می‌شود؛ به طوری که حتی گاه تشخیص جعلی بودن آن آسان نیست. این فایل‌های دستکاری شده گاه در کمپین‌های انتخاباتی و برای بدنام کردن کاندیداها به کار می‌رود.

ابزار جدید مایکروسافت «Video Authenticator» نام دارد و می‌تواند همزمان با پخش هر فریم ویدیو امتیازی را به آن تخصیص دهد. ابزار مایکروسافت بر اساس شناسایی مرزهای ترکیب شده سوژه‌ها، محو شدن ظریف یا المان‌های خاکستری قادر به شناسایی نسخه‌های تقلبی است. البته مواردی که ابزار تشخیص دیپ فیک مایکروسافت بررسی می‌کند از چشم انسان پنهان است.

Digiato Banner 600X120 مایکروسافت ابزاری برای شناسایی دیپ فیک معرفی کرد اخبار IT
280 280 دیجیاتو مایکروسافت ابزاری برای شناسایی دیپ فیک معرفی کرد اخبار IT 2 مایکروسافت ابزاری برای شناسایی دیپ فیک معرفی کرد اخبار IT

1620px Microsoft Store @ Metropolis 32458694837 w600 مایکروسافت ابزاری برای شناسایی دیپ فیک معرفی کرد اخبار IT

ابزار جدید برای استفاده عمومی منتشر نمی‌شود. مایکروسافت به این منظور با شرکت تجاری و غیر انتفاعی «AI Foundation» مستقر در سان فرانسیسکو مشارکت داشته. ابزار در ابتدا تنها برای بنیاد «Reality Defender 2020» و برای استفاده سازمان‌های درگیر در روندهای دموکراتیک از جمله رسانه‌های خبری و کمپین‌های سیاسی در دسترس خواهد بود.

اما یکی از محدودیت‌های تکنولوژی مایکروسافت در این است که ریسک قدیمی شدن و در نتیجه بی فایده شدن آن وجود دارد؛ چرا که تکنولوژی دیپ فیک روز به روز پیشرفت می‌کند و پیچیده‌تر می شود. مایکروسافت البته از سیستم جداگانه‌ای خبر داده که برای تولید کنندگان محتوا امکان افزودن کدهای پنهان در ویدیوها را فراهم می‌کند تا هرگونه دستکاری قابل تشخیص باشد. مایکروسافت همچنین با کنسرسیومی از شرکت‌های فعال در حوزه رسانه از جمله بی‌بی‌سی، رادیو کانادا و‌ نیویورک تایمز همکاری دارد تا این تکنولوژی آزمایش شود و به عنوان یک استاندارد توسعه یابد.

ابتکار مایکروسافت برای مقابله با نشر اطلاعات غلط، بخشی از برنامه «حفاظت از دموکراسی» این کمپانی است. این برنامه شامل تکنولوژی‌هایی از جمله «ElectionGuard» برای محافظت از آرا و نیز «AccountGuard» برای کمک به ایمن نگه داشتن کمپین‌ها است.

مایکروسافت ابزاری برای شناسایی دیپ فیک معرفی کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *