چهارشنبه , 23 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > آمازون به جاسوسی کارکنان از طریق گروه‌های خصوصی فیسبوک متهم شد-اخبار IT

آمازون به جاسوسی کارکنان از طریق گروه‌های خصوصی فیسبوک متهم شد-اخبار IT

طبق گزارشی جدید، آمازون از نزدیک روی چندین گروه خصوصی و عمومی فیسبوک که توسط رانندگان «Amazon Flex» در ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و اسپانیا مدیریت می‌شوند، نظارت دارد و از کارکنان خود جاسوسی می‌کند.

کارکنان آمازون در دوران شیوع ویروس کرونا چندین بار نسبت به وضعیت کار نامناسب خود و خطراتی که آن‌ها را تهدید می‌کنند، اعتراض کردند و دست به اعتصاب زدند. این افراد اغلب از شبکه‌های اجتماعی برای اطلاع دادن شرایط خود به عموم مردم استفاده کردند و همچنین آن‌ها را تبدیل به محلی برای برنامه‌ریزی مکالمات خصوصی کردند.

گزارشی جدید بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان را به جاسوسی از کارکنان خود متهم کرده که البته هنوز آمازون نسبت به آن از خود واکنشی نشان نداده است. طبق این گزارش، کارمندان آمازون از یک ابزار داخلی برای نظارت روی شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و به صورت منظم از پست‌های رانندگان گزارش تهیه می‌کنند. این افراد این پست‌ها را در دسته‌های مختلف مانند شرایط نامناسب کار یا برنامه‌ریزی برای هرگونه اعتصاب یا اعتراض علیه آمازون قرار می‌دهند.

Digiato Banner 600X120 آمازون به جاسوسی کارکنان از طریق گروه‌های خصوصی فیسبوک متهم شد اخبار IT
290x290 1 آمازون به جاسوسی کارکنان از طریق گروه‌های خصوصی فیسبوک متهم شد اخبار IT 290x2901 آمازون به جاسوسی کارکنان از طریق گروه‌های خصوصی فیسبوک متهم شد اخبار IT

amazon is spying on its workers in closed facebook groups internal reports show 2 آمازون به جاسوسی کارکنان از طریق گروه‌های خصوصی فیسبوک متهم شد اخبار IT

این ابزار روی مکالمات افراد در پلتفرم‌های مختلف شامل گروه‌های خصوصی فیسبوک رانندگان Amazon Flex و توییت‌های حاوی کلمه کلیدی Amazon Flex نظارت می‌کند. در صفحه ورود به این ابزار، این فروشگاه اینترنتی به افراد اعلام می‌کند که با یک ابراز محرمانه روبه‌رو هستند و بدون تاییدیه مناسب نمی‌توانند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

رانندگان و کارکنان انبارهای این فروشگاه اینترنتی در ماه‌های اخیر نسبت به درآمد پایین خود، مزایایی کم و فشار کاری بالا اعتراضات زیادی کرده‌اند و همچنین شاهد اعتصاب در نیویورک، مینه‌سوتا، ایلینوی، اسپانیا و ایتالیا بوده‌ایم.

اخیرا میزان ثروت مدیرعامل آمازون، جف بزوس از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته و همچنین موضوع باعث شده کارکنان به دنبال درآمد بالاتر و مزایای بیشتر باشند. علاوه بر این، کارکنان برای اعلام وضعیت نامناسب در مقایسه با گذشته با یکدیگر متحدتر شده‌اند. این کمپانی تا به امروز حداقل ۵ کارمندی که علیه آن صحبت کرده‌اند را اخراج کرده است.

آمازون به جاسوسی کارکنان از طریق گروه‌های خصوصی فیسبوک متهم شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *