یکشنبه , 27 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تقویت محصولات تسلا حاشیه ساز شد؛ موضع تسلا نسبت به تیونینگ محصولاتش چیست؟-اخبار IT

تقویت محصولات تسلا حاشیه ساز شد؛ موضع تسلا نسبت به تیونینگ محصولاتش چیست؟-اخبار IT

تقویت و تیونینگ خودروهای بنزینی امری بسیار معمول در سراسر کره خاکی است و در بسیاری موارد حتی با گارانتی شرکت مادر ارائه می شود، در واقع کمپانی های خودروساز سنتی دریافته اند که به هرحال برخی از مشتریان به اعمال تغییرات بر روی خودروهای خود تمایل دارند و بهتر است که به جای منع ایشان، خدمات مذکور را با استانداردهای شرکت مادر ارائه دهند، اما در مورد خودروهای برقی ابهاماتی در مورد امکان تیونینگ و تقویت وجود دارد که اخیرا برای برخی از خریداران تسلا دردسر ساز شده است.

«ایجاد تغییر در بخش مکانیکی و یا نرم افزاری محصولات شرکت تسلا با خطر خاموش شدن همیشگی آن همراه خواهد بود.»

این پیامی است که برخی از مالکان تسلا مدل 3 در کانادا پس از هک نرم‌افزار خودرو خود توسط شرکت دیگری با نام Ingenext دریافت کرده‌اند.

Digiato Banner 600X120 تقویت محصولات تسلا حاشیه ساز شد؛ موضع تسلا نسبت به تیونینگ محصولاتش چیست؟ اخبار IT
HONOR 9A banner Digiato 290x290 تقویت محصولات تسلا حاشیه ساز شد؛ موضع تسلا نسبت به تیونینگ محصولاتش چیست؟ اخبار IT 2 تقویت محصولات تسلا حاشیه ساز شد؛ موضع تسلا نسبت به تیونینگ محصولاتش چیست؟ اخبار IT

tesla model 3 drivers license suspended for using touchscreen to adjust wipers 9 600x400 تقویت محصولات تسلا حاشیه ساز شد؛ موضع تسلا نسبت به تیونینگ محصولاتش چیست؟ اخبار IT

این شرکت که در کبک کانادا به ثبت رسیده برای مالکین تسلا مدل 3 امکان فعال سازی بسته “افزایش شتاب خودرو” را فراهم کرده است. این بسته به صورت یک آپشن اضافی توسط شرکت تسلا به خریداران خودروهای این شرکت ارائه می‌شد که امکان فعال‌سازی آن توسط Ingenext با پرداخت رقم بسیار کمتری به نسبت شرکت تسلا فراهم شده است.

این آپدیت از راه دور امکان افزایش قدرت موتور تا 51 اسب بخار را فراهم می‌کند. اما تسلا برای این آپدیت، مبلغ 3000 هزار دلار از مالکان تسلا مدل 3 دریافت می‌کند. این در حالی است که شرکت Ingenext با دریافت 1700 دلار این آپدیت را عرضه می‌کند.

2013 tesla model s infotainment display photo 462082 s 986x603 1593033534 600x400 تقویت محصولات تسلا حاشیه ساز شد؛ موضع تسلا نسبت به تیونینگ محصولاتش چیست؟ اخبار IT

با این وجود تسلا با پی بردن به این تخلف بر روی صفحه نمایش تسلا مدل 3 های آپدیت شده در خارج از شرکت خطای جدیدی با شماره “GTW_w146” را ارسال کرده است که خطر آسیب یا خاموش شدن همیشگی خودرو را به همراه دارد.

در این شرایط شرکت Ingenext ادعا می‌کند که تسلا یک به‌روزرسانی جدید برای این آپدیت، در نظر گرفته است که در صورت اعمال آن در مدل هایی که خارج از شرکت تسلا و توسط شرکت Ingenext این آپدیت را دریافت کرده‌اند مشکل خطای “GTW_w146” حل خواهد شد.

tesla model 3front 600x400 تقویت محصولات تسلا حاشیه ساز شد؛ موضع تسلا نسبت به تیونینگ محصولاتش چیست؟ اخبار IT

در حال حاضر موضع تسلا برای تیونرها، خدمات دهنده‌های بخش تعمیرات و نگه‌دارنده‌های خارج از شرکت تسلا چندان مشخص نیست. البته با این وجود از سرتاسر دنیا خبرهایی مبنی بر موفقیت افراد در تعمیر و نگه‌داری محصولات تسلا در بخش‌های مکانیکی و نرم‌افزاری به گوش می‌رسد. گرچه این محصولات پس از دریافت این خدمات از چرخه خدمات گیری از شبکه شارژ سریع تسلا موسوم به Supercharge”” کنار گذاشته خواهند شد.

حتی ایلان ماسک نیز در پادکست جو روگان اعلام کرده است که از انجام تغییرات بر روی محصولات تسلا توسط افراد خارج از شرکت خوشحال می‌شود که این مسئله تنها به پیچیده‌تر شدن شرایط کمک می‌کند.

تقویت محصولات تسلا حاشیه ساز شد؛ موضع تسلا نسبت به تیونینگ محصولاتش چیست؟

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *