سه‌شنبه , 29 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نتایج بررسی سرعت شبکه 5G در ۱۲ کشور: عربستان در صدر و بریتانیا در قعر جدول-اخبار IT

نتایج بررسی سرعت شبکه 5G در ۱۲ کشور: عربستان در صدر و بریتانیا در قعر جدول-اخبار IT

اخیرا سرعت شبکه 5G در ۱۲ کشور مورد بررسی قرار گرفته که در میان آن‌ها، عربستان سعودی به بالاترین سرعت دست پیدا کرده و بریتانیا بدترین عملکرد را داشته است.

شرکت تحلیل شبکه‌های موبایل «Opensignal» به تازگی سرعت شبکه 5G در دنیای واقعی توسط اپراتورهای مختلف را مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیده که پایین‌ترین سرعت مربوط به بریتانیا می‌شود و کاربران در این کشور باید انتظار سرعت دانلود ۳۲.۶ مگابیت بر ثانیه را داشته باشند.

سرعت اینترنت 5G در بریتانیا یک چهارم سرعت این شبکه در کشور اول این لیست یعنی عربستان سعودی است. سرعت شبکه 5G در کانادا تقریبا سه برابر بریتانیا بوده و در هلند، تایوان و کره جنوبی نیز کاربران به دو برابر سرعت بالاتر دسترسی دارند. سایر کشورهای این بررسی مانند استرالیا، آلمان و ایالات متحده آمریکا نیز عملکرد بهتری نسبت به بریتانیا داشته‌اند.

Digiato Banner 600X120 نتایج بررسی سرعت شبکه 5G در ۱۲ کشور: عربستان در صدر و بریتانیا در قعر جدول اخبار IT
290.290 نتایج بررسی سرعت شبکه 5G در ۱۲ کشور: عربستان در صدر و بریتانیا در قعر جدول اخبار IT HONOR 9A banner Digiato 290x290 نتایج بررسی سرعت شبکه 5G در ۱۲ کشور: عربستان در صدر و بریتانیا در قعر جدول اخبار IT

Global 5G Speed نتایج بررسی سرعت شبکه 5G در ۱۲ کشور: عربستان در صدر و بریتانیا در قعر جدول اخبار IT

در این تست عملکرد کشورها در استفاده از شبکه 5G و 4G مورد بررسی قرار گرفته و کاربران در صورتی که به شبکه 5G دسترسی نداشته باشند، از 4G استفاده خواهند کرد. در صورتی که تنها شبکه 5G را مدنظر قرار دهیم، بریتانیا عملکرد بهتری نسبت به ایالات متحده آمریکا، هلند و آلمان دارد، با این حال بسیار پایینتر از عربستان سعودی قرار می‌گیرد.

در زمینه اتصال 5G، بریتانیا بدترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد و تنها ۴.۵ درصد مواقع کاربران به این شبکه دسترسی دارند. در این بخش نیز عربستان سعودی عملکرد بهتری نسبت به سایر کشورها دارد و با ۳۴.۴ درصد در صدر قرار گرفته است.

5G Time نتایج بررسی سرعت شبکه 5G در ۱۲ کشور: عربستان در صدر و بریتانیا در قعر جدول اخبار IT

بریتانیا تقریبا در تمام بخش‌ها عملکرد ضعیف‌تری نسبت به سایر کشورها داشته. به گفته کارشناسان، در زمینه ارتباطات کشورهای کوچک در مقایسه با کشورهای بزرگ مانند ایالات متحده آمریکا و استرالیا مزایایی دارند که همین موضوع وضعیت بریتانیا را بدتر می‌کند.

بریتانیا به تازگی از توسعه شبکه 5G توسط هواوی جلوگیری کرده و می‌خواهد تمام تجهیزات این غول فناوری چینی را از زیرساخت‌های خود حذف کند. این اقدام ارائه شبکه 5G در این کشور را ۲ تا ۳ سال به تعویق خواهد انداخت و هزینه‌های آن را تا ۲ میلیارد پوند افزایش خواهد داد.

نتایج بررسی سرعت شبکه 5G در ۱۲ کشور: عربستان در صدر و بریتانیا در قعر جدول

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *