چهارشنبه , 30 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > FDA از امکان صدور مجوز اضطراری برای واکسن کرونا پیش از پایان آزمایش‌ها می‌گوید-اخبار IT

FDA از امکان صدور مجوز اضطراری برای واکسن کرونا پیش از پایان آزمایش‌ها می‌گوید-اخبار IT

رئیس سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) اعلام کرده که احتمال صدور مجوز برای استفاده اضطراری از واکسن کرونا پیش از پایان فاز سوم آزمایش‌های بالینی وجود دارد.

کمیسر FDA، «استیون هان» چنین اقدامی را ناشی از فشارهای دولت ترامپ نمی‌داند و در مصاحبه با The Financial Times عنوان کرده اگر مزایای واکسن نسبت به خطرات آن بیشتر باشد، مجوز اضطراری استفاده از آن پیش از پایان فاز سوم آزمایش‌های بالینی می‌تواند اقدام مناسبی باشد.

هان اعلام کرده:

Digiato Banner 600X120 FDA از امکان صدور مجوز اضطراری برای واکسن کرونا پیش از پایان آزمایش‌ها می‌گوید اخبار IT
digiato 290x290 FDA از امکان صدور مجوز اضطراری برای واکسن کرونا پیش از پایان آزمایش‌ها می‌گوید اخبار IT 290x2901 FDA از امکان صدور مجوز اضطراری برای واکسن کرونا پیش از پایان آزمایش‌ها می‌گوید اخبار IT

«بستگی به سازنده واکسن دارد که درخواست تاییدیه یا مجوز کند و ما محصول را بررسی می‌کنیم. اگر سازندگان واکسن چنین کاری را پیش از پایان فاز سوم انجام دهند، شاید آن را مناسب بدانیم. این احتمال وجود دارد که واکسن نامناسب باشد و ما آن را اعلام می‌کنیم.»

هان تقریبا یک هفته پس از صدور مجوز اضطراری FDA برای استفاده از پلاسمای افراد بهبودیافته برای درمان کرونا، چنین اظهاراتی را بیان کرده است. با وجود چنین مجوزی، نگرانی‌های زیادی میان مقامات بهداشت و سلامت ایالات متحده آمریکا وجود دارد و این روش درمان در آزمایش‌ها چندان موثر واقع نشده است.

هان در مصاحبه اعلام کرده که مجوز استفاده اضطراری از واکسن به علت خواسته ترامپ صادر نخواهد شد:

«شیوع ویروس کرونا با فصل سیاسی آمریکا همزمان شده و ما آن را پشت سر می‌گذاریم و به اصول خود پایبند می‌مانیم. این یک تصمیم علمی، پزشکی و طبق اطلاعات خواهد بود و تصمیم سیاسی نخواهیم گرفت.»

COVID 19 Coronavirus Vaccine FDA از امکان صدور مجوز اضطراری برای واکسن کرونا پیش از پایان آزمایش‌ها می‌گوید اخبار IT

به گفته هان، مجوز اضطراری می‌تواند امکان استفاده از واکسن کرونا برای گروه‌های خاص پیش از پایان آزمایش‌های بالینی را فراهم کند:

«مجوز اضطراری ما به معنای تایید کامل نیست. استاندارد قانونی، پزشکی و علمی برای آن وجود دارد که آن، مزایای بیشتر از خطرات برای سلامت عموم است.»

هفته گذشته گزارشی منتشر شد که خبر صدور مجوز استفاده اضطراری از واکسن توسعه پیدا کرده توسط دانشگاه «آکسفورد» و «آسترازنکا» پیش از انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا را مطرح می‌کرد. در آن زمان سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا هرگونه گزارش درباره مجوز اضطراری استفاده از واکسن پیش از انتخابات را جعلی دانست.

در حال حاضر چین و روسیه پیش از اتمام فاز سوم آزمایش‌های بالینی، واکسن‌های کرونا را تایید کرده‌اند. مقامات بهداشتی در آمریکا و سایر کشورها چنین اقدامی را خطرناک اعلام کردند، اما شاید دولت واشنگتن خود در چنین مسیری گام بردارد.

FDA از امکان صدور مجوز اضطراری برای واکسن کرونا پیش از پایان آزمایش‌ها می‌گوید

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *