چهارشنبه , 30 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > روزیاتو: رکورددار گرانقیمت ترین بازیگر سینما در کتاب گینس چقدر پول دارد؟-اخبار IT

روزیاتو: رکورددار گرانقیمت ترین بازیگر سینما در کتاب گینس چقدر پول دارد؟-اخبار IT

شان کانری ۸۹ ساله بازیگری است که موفق ترین و بهترین بازیگر نقش جیمز باند به شمار آمده و شهرتش را مدیون این فرانچایز است. او در طی سال ها استعداد و قدرت بازیگری خود را نشان داده و توانسته جوایز اسکار، بفتا و گلدن گلوب را بدست آورد. اما این بازیگر معروف بریتانیایی که سالهاست بازنشسته شده، در طی سال های فعالیت خود در سینما چقدر ثروت اندوخته است؟

Sean Connery as James Bond 1971 1.jpg.824x0 q71 1 روزیاتو: رکورددار گرانقیمت ترین بازیگر سینما در کتاب گینس چقدر پول دارد؟ اخبار IT

بر اساس گزارش Celebrity Net Worth، شان کانری بیش از ۲۶۶ میلیون پوند ثروت دارد. حرفه او در حوزه بازیگری بیش از ۶۰ سال تداوم داشته و در طی این مدت با ایفای نقش های ماندگار توانسته ثروت قابل توجهی اندوخته است. او در ۲۵ آگوست ۱۹۳۰ در ادینبورو به دنیا آمد. اگر چه بخش زیادی از ثروت کانری به خاطر فعالیت در سینما بدست آمد و اما او درآمدزایی را با کار در نیروی دریایی بریتانیا آغاز کرد. وی در سن ۱۹ سالگی از نیروی دریایی مرخص شده و بعدها شغل هایی مانند راننده کامیون و پرستار بچه را تجربه کرد. در سال ۱۹۵۳، کانری نقشی کوتاه در یک نمایش بدست آورد که برای آن هفته ای ۱۴ پوند دستمزد دریافت می کرد.

1 12 روزیاتو: رکورددار گرانقیمت ترین بازیگر سینما در کتاب گینس چقدر پول دارد؟ اخبار IT

با این وجود اولین نقش سینمایی کانری چند سال بعد و در فیلم No Road Back در نقش اسپایک رخ داد. کانری بعدها در فیلم های Time Lock، Another Time, Another Place و البته Darby O’Gill و Little People بازی کرد اما ایفای نقش جیمز باند در مجموعه فیلم های جاسوسی مشهور بریتانیایی بود که این بازیگر اسکاتلندی را به شهرت رساند. شان کانری نه تنها در هفت فیلم از این مجموعه بازی کرد بلکه اولین بازیگری بود که نقش این مامور مخفی را بازی می کرد. او اولین بازی اش در این فرانچایز را در سال ۱۹۶۲ در فیلم Dr. No انجام داد و در ادامه در فیلم های From Russia with Love, Goldfinger, Thunderball, You Only Live Twice, Diamonds Are Forever و Never Say Never Again در همین فرانچایز نیز در نقش باند ظاهر شد.

3 9 روزیاتو: رکورددار گرانقیمت ترین بازیگر سینما در کتاب گینس چقدر پول دارد؟ اخبار IT

کانری در سال ۱۹۷۱ برای بازی در فیلم Diamonds Are Forever یک میلیون پوند دستمزد دریافت کرد که در آن زمان دستمزد بالا و بی سابقه ای محسوب می شد. اگر چه این دستمزد در دهه های بعدی به یک عدد معمولی تبدیل شد اما نام شان کانری را در کتاب رکوردهای گینس به عنوان گرانقیمت ترین ستاره سینما ثبت کرد. علاوه بر این دستمزد قابل توجه، کانری ۱۲٫۵ درصد از سود خالص فیلم را نیز بدست آورد. در طول سال های بازی در نقش مامور ۰۰۷، کانری در فیلم کلاسیک Marnie ساخته آلفرد هیچکاک نیز نقش آفرینی کرد.

2 10 روزیاتو: رکورددار گرانقیمت ترین بازیگر سینما در کتاب گینس چقدر پول دارد؟ اخبار IT

بدنبال اتمام نقش آفرینی در نقش جیمز باند، کانری با بازی در فیلم های Indiana Jones and the Last Crusade، The Hill و Entrapment بر ثروت خود افزود. در سال ۲۰۰۰، شان کانری توسط قصر هالی رود در ادینبورو مقام شوالیه را از ملکه الیزابت دوم دریافت کرد. او در ادامه عمارت بزرگ و مجلل خود در فرانسه با نام  Domaine de Terre Blanche را به فروش رساند که بر ثروت او افزود.

بیشتر بخوانید: شان کانری با شکست دانیل کریگ به عنوان بهترین جیمز باند تاریخ سینما انتخاب شد

پردرآمدترین بازیگران جهان در سال ۲۰۲۰ از نگاه مجله فوربس؛ راک همچنان صدرنشین

rooziato 1 روزیاتو: رکورددار گرانقیمت ترین بازیگر سینما در کتاب گینس چقدر پول دارد؟ اخبار IT
digi.shegeft 1 1 روزیاتو: رکورددار گرانقیمت ترین بازیگر سینما در کتاب گینس چقدر پول دارد؟ اخبار IT
روزیاتو: رکورددار گرانقیمت ترین بازیگر سینما در کتاب گینس چقدر پول دارد؟

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *