چهارشنبه , 23 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil-اخبار IT

ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil-اخبار IT

دنیای بازی‌های رزیدنت اویل همیشه پر بودند از رازها و ایستر اگ‌های ریز و درشت برای افرادی که اهل گشت و گذار در محیط هستند. به عبارتی هر چه در محیط این بازی‌ها بیشتر می‌گشتید، چیزهای جالب بیشتری هم پیدا می‌کردید. با این حال، خیلی‌ها حوصله این کار را نداشتند و طبیعتا نتوانستند حس جذاب کشف کردن این رازها را تجربه کنند. به خاطر همین افراد، در این متن از ۱۰ راز و ایستر اگ جذاب دنیای رزیدنت اویل برایتان گفتیم. با ویجیاتو همراه باشید.

۱۰) کت گمشده لئون – Resident Evil 4

14235 ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil اخبار IT

نمی‌دانم قبول دارید یا نه ولی کت چرمی لئون یکی از جذاب‌ترین لباس‌هایی است که تا الان برای یک کاراکتر طراحی شده. با این حال، بازی در انتهای فصل اول Resident Evil 4 این کت زیبا را به زور از تن لئون در می‌آورد و ما را از تماشایش محروم می‌کرد. اما برای خیلی‌ها این سوال بود که چه بلایی سر این کت آمده. خب، پاسخ سوالتان را می‌توانستید در بخش داستانی Separate Ways ایدا بگیرید. در این بخش اگر به با ایدا به سمت دروازه شرقی دهکده حرکت می‌کردید، یکی از اهالی را می‌دید که کت لئون را به تن دارد و می‌فهمیدید که چه کسی آن را دزدیده.

۹) ردرام – Resident Evil 2

EFqiYPOWkAAZcXD ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil اخبار IT

اگر فیلم منحصر به فرد The Shining استنلی کوبریک فقید را دیده باشید، قطعا می‌دانید که «ردرام» چیست. در یکی از سکانس‌ها، دنی روی درب اتاق خواب مادرش عبارت «Redrum» را به طرز عجیبی می‌نویسد و یکی از استثنایی‌ترین لحظات فیلم را رقم می‌زند. جالب است بدانید که این عبارت، دقیقا با همان فرم نوشتاری عجیبش در Resident Evil 2 هم وجود داشته. فقط باید کمی به تخته‌های چوبی موجود روی دیوار راهروهای اداره پلیس راکون سیتی بیشتر دقت می‌کردید.

۸) فرانک ایست – Resident Evil 2 Remake

9xuflkmz84f31 ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil اخبار IT

سری بازی‌های Dead Rising و مجموعه رزیدنت اویل، اشتراکات زیادی با هم دارند. هر دو توسط کپکام ساخته شده‌اند، دنیایشان پر از زامبی است و خیلی چیزهای دیگر. جالب اینکه هر از گاهی کپکام با شیطنت خاصی هر دو بازی را به هم متصل می‌کند. برای مثال در بازسازی رزیدنت اویل ۲، در یکی از خیابان‌های راکون سیتی، فروشگاهی پیدا می‌کنید که روی شیشه‌اش پوستری با این عبارت وجود دارد: «Frank East Freelance Photographer». خب طبیعتا با دیدن این عبارت یاد فرانک وست سری Dead Rising خواهید افتاد. عکاس فریلنسی که علاقه خاصی به پوشش اتفاقات جنگ و شیوع گسترده ویروس زامبی‌ها دارد.

۷) فاجعه‌ای به نام رزیدنت اویل ۶ – Resident Evil 3 Remake

Untitled 11 ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil اخبار IT

بعد از فرار از دست نمسیس در همان دقایق ابتدایی بازی و پا گذاشتن در خیابان‌های راکون‌سیتی، قطعا پوستر فیلم‌هایی که بالای آن ساختمان در حال سوختن قرار داشتند، نظرتان را جلب می‌کرد. با این حال، پوستری که رویش عبارت «Disaster» (به معنی فاجعه) نوشته شده بود، نظر خیلی‌ها را به خودش جلب کرد. چراکه عملا می‌توانستید شباهت زیادی در طراحی آن با یکی از معروف‌ترین پوسترهای رزیدنت اویل ۶ ببینید. البته این شباهت تصادفی نیست، بلکه خود کپکام به نوعی با طراحی این پوستر به فاجعه بودن رزیدنت اویل ۶ اعتراف کرده و سعی داشته به کمک آن از طرفدارانش عذرخواهی کند.

۶) پوستر برد ویکر – Resident Evil 2 Remake

DyqIkARXQAEO0xX ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil اخبار IT

در رزیدنت اویل ۲ اورجینال اگر بعد از رسیدن به اداره پلیس از پله‌های حیاط پشتی پایین می‌رفتید، یک زامبی با لباس زرد رنگ می‌دیدید که کشتنش کمی نسبت به زامبی‌های معمولی سخت‌تر بود. با این حال، در آن زمان نمی‌دانستیم که داریم به چه کسی گلوله شلیک می‌کنیم. تا اینکه رزیدنت اویل ۳ منتشر شد و فهمیدیم که این زامبی بی‌نوا در اصل همان برد ویکر ترسویی بوده که در فصل افتتاحیه قسمت اول، تیم استارز را رها و با هلیکوپتر از کوهستان آرکلی فرار کرد. با این حال، در بازسازی رزیدنت اویل ۲، دیگر خبری از برد ویکر زامبی نبود و اگر همین مسیر را طی می‌کردید، به جایش یک پوستر تمام قد از او می‌دیدید.

۵) پوستر داینو کرایسیس – Resident Evil 3

re3dinocrisisplakat ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil اخبار IT

ساختمان بیمارستان رزیدنت اویل ۳ یکی از ترسناک‌ترین محیط‌هایی بود که در طول بازی پا در آن می‌گذاشتید. با این حال، کپکام همین محیط ترسناک را نیز بدون گنجاندن رمز و راز رها نکرده بود و اگر در لابی اصلی به پوسترهای چسبیده شده روی دیوار دقت می‌کردید، متوجه یک نکته جالب می‌شدید. بله، روی دیوار پوستری از بازی Dino Crisis چسبیده شده بود. بازی ترسناک دیگری از استودیوهای کپکام که خیلی‌ها به آن می‌گویند «رزیدنت اویل دایناسوری».

۴) پیام شینجی میکامی – Resident Evil Remake

maxresdefault 49 ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil اخبار IT

بازسازی قسمت اول سری رزیدنت اویل، یک حالت به خصوص داشت که در آن تمام دشمنان نامرئی می‌شدند. عملا تمام کردن بازی روی این حالت یک عذاب تمام عیار بود اما اگر این عذاب را به جان می‌خریدید و بازی را تمام می‌کردید، بازی به عنوان پاداش، نامه‌ای از شینجی میکامی در اختیارتان می‌گذاشت. پیامی که در آن، پدر ژانر وحشت از شما برای وقتی که پای بازی گذاشته بودید تشکر و قدر دانی می‌کرد. چه افتخاری از این بالاتر.

۳) آلیسا اشکرافت – Resident Evil 7

maxresdefault 1 23 ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil اخبار IT

آلیسا اشکرافت را نمی‌شناسید؟ پس احتمالا Resident Evil: Outbreak را تجربه نکرده‌اید. بازی‌ خوبی که متاسفانه سر و صدای زیادی در موردشان به پا نشد و به همین خاطر بسیاری از ما اصلا از وجودش هم خبردار نبودیم. در این بازی‌ قادر به کنترل چندین کاراکتر مختلف بودید. یکی از این کاراکترها آلیسا اشکرافت بود؛ یک خبرنگار زبده که در راکون‌سیتی گیر افتاده بود و تلاش می‌کرد که هر طور شده جانش را حفظ کند. با این حال، شواهد نشان می‌دهند که تلاش‌های آلیسا به ثمر نشسته و او توانسته از راکون سیتی، زنده فرار کند. در رزیدنت اویل ۷ روزنامه‌ای پیدا می‌کردید که یک صفحه آن به حواشی ترسناک مربوط به خانه بیکرها اختصاص داده شده بود. خب حدس بزنید که نویسنده این صفحه چه کسی است؟

۲) عکس ربکا چمبرز – Resident Evil 2

maxresdefault 2 10 ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil اخبار IT

رزیدنت اویل ۲ یک راز خیلی کوچک داشت که خیلی‌ها قادر به پیدا کردنش نبودند. با ورود به اتاق گروه استارز، اگر پشت میز وسکر می‌رفتید و ۵۰ بار کلید X را جلوی آن می‌فشردید، به طرز عجیبی کشوی آن یک دفعه باز می‌شد و بازی یک فیلم عکاسی در اختیارتان قرار می‌داد. با ظاهر کردن این عکس، تصویری از ربکا چمبرز با لباس ورزشی به دستتان می‌رسید که نشان می‌داد وسکر به کارمندانش فقط به چشم همکار نگاه نمی‌کرده.

۱) دوربین ثابت – Resident Evil 5

Resident Evil 5 Gold ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil اخبار IT

دوربین ثابت یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های سه گانه اصلی رزیدنت اویل بود و طرفداران قدیمی سری هنوز می‌توانند ساعت‌ها در مورد جذابیتش صحبت کنند. خب برای این طرفداران، تیم سازنده رزیدنت اویل ۵ یک سورپرایز خیلی جذاب داشت. اگر در جریان بسته الحاقی Lost in Nightmares جلوی درب ورودی می‌رفتید و چند بار با آن پشت سر هم تعامل می‌کردید، دوربین بازی به حالت ثابت در می‌آمد و می‌توانستید اتفاقات این بسته الحاقی را از زاویه دید بازی‌های کلاسیک مجموعه تجربه کنید.

خب این هم از ۱۰ راز برتر دنیای رزیدنت اویل. نظرتان در موردشان چیست؟ شما چه چیزهایی در این بازی‌های پیدا کردید که ما به آن‌ها اشاره نکردیم. نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

ویجیاتو: ۱۰ راز و ایستر اگ برتر سری Resident Evil

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *