دوشنبه , 21 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > برای اولین بار یوتیوب پل ارتباطی کره شمالی و جاسوسانش شد-اخبار IT

برای اولین بار یوتیوب پل ارتباطی کره شمالی و جاسوسانش شد-اخبار IT

صبح دیروز کره شمالی مجموعه ای از ارقام مرموز را که تصور می شد یک پیام رمزگذاری شده برای جاسوسانش در کره جنوبی باشد برای نخستین بار از طریق یوتیوب منتشر کرد.

در همین راستا ویدیو کلیپی از طریق اکانت یوتیوب رادیو پیونگ یانگ که وابسته به دولت کره شمالی است پخش شد که در آن یک مجری خانم متنی با این محتوا را قرائت کرد:

یک ماموریت نقد فناوری اطلاعات از دانشگاه آموزشی دور برای ماموران اعزامی شماره ۷۱۹.

Digiato Banner 600X120 برای اولین بار یوتیوب پل ارتباطی کره شمالی و جاسوسانش شد اخبار IT
290x290 برای اولین بار یوتیوب پل ارتباطی کره شمالی و جاسوسانش شد اخبار IT 280 280 دیجیاتو برای اولین بار یوتیوب پل ارتباطی کره شمالی و جاسوسانش شد اخبار IT

این مجری خانم با همان لحن تند و خشک همیشگی که از تلویزیون کره شمالی سراغ داریم مجددا همین پیام را برای مامور شماره ۲۳ در صفحه ۵۶۴ و مامور شماره ۱۹ روی صفحه ۴۷۹ تکرار کرد. قرائت این متن حدودا یک دقیقه طول کشید و تا ساعات ۱۱ صبح این ویدیو ۲۵۰۰ بار دیده شد. عجیب آن که این اعداد از رادیو پیونگ یانگ پخش نشد!

بد نیست اشاره کنیم که از زمان جنگ سرد تا به امروز کره شمالی مرتبا پیام های اینچنینی را با اعداد تصادفی از طریق رادیو خود پخش می کند و آخرین بار ۷ و ض۳ مارس (اوایل اسفندماه سال گذشته) بود که پیامی مشابه به این از رادیو پیونگ یانگ پخش شد.

با این حال این نخستین باری است که مقامات پیونگ یانگ از یک پلتفرم جهانی یوتیوب برای ارسال پیام های رمزگذاری شده خود به جاسوس هایشان استفاده می کنند.

هنوز نظر کارشناسان رمزنگاری پیام در این باره منتشر نشده اما میتوان انتظار داشت که با توجه به اخبار و شایعات در مورد بیماری کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) و حتی مرگ احتمالی او و جانشینی خواهرش، این پیام ها به وضعیت سلامت کیم جونگ اون ارتباط داشته باشند.

برای اولین بار یوتیوب پل ارتباطی کره شمالی و جاسوسانش شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *