قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > شکایت فیسبوک از یک شرکت به اتهام فروش لایک جعلی اینستاگرام-اخبار IT

شکایت فیسبوک از یک شرکت به اتهام فروش لایک جعلی اینستاگرام-اخبار IT

فیسبوک از یک سایت به جرم فروش لایک و کامنت جعلی اینستاگرام شکایت کرد.

فیسبوک که مالک اینستاگرام محسوب می‌شود، با انتشار بیانیه‌ای در وب سایت این شرکت از شکایت از شرکتی به نام Nakrutka خبر داد. به گفته فیسبوک این شرکت با استفاده از شبکه‌ای از بات‌ها و نرم افزارهای خودکار، لایک، کامنت و فالوور جعلی اینستاگرام می‌فروشد.

این شبکه اجتماعی علاوه بر شکایت از Nakrutka، از توسعه دهنده‌ای به نام MobiBurn نیز شکایت کرد که با استفاده از نرم افزارهای مخرب داده‌های کاربران فیسبوک را جمع آوری می‌کرد. محققان امنیتی قبلاً هشدار داده بودند که این شرکت با درخواست اطلاعاتی همچون نام، منطقه زمانی، آدرس ایمیل و جنسیت از فیسبوک به جمع آوری اطلاعات از دیوایس‌ها مشغول بوده است. فیسبوک می‌گوید این شرکت از همکاری کامل با این شرکت برای رفع نگرانی‌ها سرباز زده است.

Digiato Banner 600X120 شکایت فیسبوک از یک شرکت به اتهام فروش لایک جعلی اینستاگرام اخبار IT
digiato 290x290 شکایت فیسبوک از یک شرکت به اتهام فروش لایک جعلی اینستاگرام اخبار IT 2 شکایت فیسبوک از یک شرکت به اتهام فروش لایک جعلی اینستاگرام اخبار IT

Instagram now lets you pin 3 comments on your posts %E2%80%93 here%E2%80%99s how 1 شکایت فیسبوک از یک شرکت به اتهام فروش لایک جعلی اینستاگرام اخبار IT

فیسبوک پیشتر از چندین فرد و کمپانی دیگر به خاطر نقض قوانین این پلتفرم و سواستفاده از داده‌ها شکایت کرده است. این شبکه اجتماعی اوایل سال جاری میلادی از توسعه دهنده‌ای اسپانیایی به جرم فروش لایک جعلی اینستاگرام شکایت کرد.

فیسبوک همچنین ۱۱ مهر ماه سال ۹۸ از یک کمپانی نیوزیلندی به نام Social Media Series Limited به دلیل افزایش مصنوعی لایک‌ها و تبلیغ غیرمعمولی پست‌ها در اینستاگرام شکایت کرد. فیسبوک می‌گوید این شرکت از طریق ارائه خدمات جعلی به طور تقریبی ۹.۴ میلیون دلار به جیب زده است. این پرونده سرانجام با پرداخت ۵۰۰ هزار دلار غرامت به فیسبوک خاتمه یافت.

فیسبوک اسفند ماه سال ۹۷ نیز از چهار شرکت چینی به دلیل فروش لایک جعلی و فالوو شکایت و سال ۲۰۱۸ در مجموع ۱.۵ میلیارد پروفایل جعلی را حذف کرد.

شکایت فیسبوک از یک شرکت به اتهام فروش لایک جعلی اینستاگرام

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *