پنج‌شنبه , 24 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ احتمالا به حافظه SSD آسیب می‌زند-اخبار IT

نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ احتمالا به حافظه SSD آسیب می‌زند-اخبار IT

برخی کاربران باگی را در ابزار Optimize Drives ویندوز ۱۰ شناسایی کرده‌اند که می‌تواند بر طول عمر حافظه‌های SSD تأثیر منفی بگذارد. حال مایکروسافت ضمن تأیید این باگ از انتشار به‌روزرسانی نرم افزاری برای آن خبر داد.

پس از انتشار نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ در اوایل خرداد ماه، برخی از کاربران اعلام کردند ابزار Optimize Drives در ذخیره آخرین زمان یکپارچه سازی (Defragment) حافظه سیستم ناتوان است. این یعنی ویندوز ۱۰ به طور خودکار و پی‌درپی در حال دفرگ کردن هارد بوده که می‌تواند روی طول عمر حافظه‌های SSD تأثیر منفی بگذارد.

ویندوز ۱۰ تا پیش از این باگ آخرین زمانی که هارد دفرگ شده بود را ذخیره می‌کرد تا از عدم بهینه سازی هارد در فواصل کوتاه و احتمال کاسته شدن طول عمر آن جلوگیری شود. اما حالا به خاطر باگی که آپدیت ۲۰۰۴ به وجود آورده، ابزار Optimize Drives پس از هر بار ریبوت شدن حافظه آن را دفرگ می‌کند. این یعنی حافظه SSD بسیاری از سیستم‌ها ده‌ها برابر بیشتر از حالت معمول در حال یکپارچه سازی هستند.

Digiato Banner 600X120 نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ احتمالا به حافظه SSD آسیب می‌زند اخبار IT
290x290 2 نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ احتمالا به حافظه SSD آسیب می‌زند اخبار IT digiato نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ احتمالا به حافظه SSD آسیب می‌زند اخبار IT

SSD 2 نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ احتمالا به حافظه SSD آسیب می‌زند اخبار IT

مایکروسافت این باگ را که حدوداً دو ماه قبل شناسایی شد تأیید کرده و به‌روزرسانی نرم افزاری آن را همراه با بیلد 19042.487 ویندوز ۱۰ برای اعضای برنامه اینسایدر منتشر کرده است. اما کاربران عادی باید مدت زمان بیشتری منتظر بمانند. توصیه می‌شود برای جلوگیری از مشکلات احتمالی فعلاً قابلیت یکپارچه سازی خودکار را در ویندوز ۱۰ غیرفعال کنید.

به زبان ساده وقتی هارد یکپارچه سازی می‌شود محتواهای ذخیره شده روی آن مجدداً سازمان دهی می‌شوند که به افزایش سرعت دسترسی به داده‌ها منجر می‌شود. یکپارچه سازی در برخی مواقع تأثیر بسیار مثبتی بر عملکرد سیستم می‌گذارد اما در عین حال از فشار مضاعفی که فرآیند بهینه سازی روی هارد می‌گذارد نمی‌توان چشم پوشی کرد. برخی کارشناسان معتقدند حافظه‌های SSD را نباید یکپارچه سازی کرد و برخی دیگر انجام آن یک مرتبه در ماه را توصیه کرده‌اند.

نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ احتمالا به حافظه SSD آسیب می‌زند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *