سه‌شنبه , 29 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > کاهش ۶۰ درصدی آلودگی هوا؛ تاثیر بهبود کیفیت بنزین بر کیفیت زندگی در تهران-اخبار IT

کاهش ۶۰ درصدی آلودگی هوا؛ تاثیر بهبود کیفیت بنزین بر کیفیت زندگی در تهران-اخبار IT

کیفیت خودرو ها یکی از عوامل تاثیر گذار در آلودگی هوا به خصوص آلودگی هوای کلانشهرها است. عدم تولید خودروهایی مطابق با استانداردهای کیفیتی روز و همچنین عدم عرضه سوخت با کیفیت عواملی هستند که افزایش آلودگی هوا را به دنبال دارند. کیفیت سوخت عرضه شده توسط دولت اگر اهمیتی مضاعف نداشته باشد کم اهمیت تر نیست. حتی اگر خودرویی کیفیت لازم و یا عالی را داشته باشد با مصرف سوخت نامناسب موجب آلودگی هوا می‌شود.

همین موضوع سبب شده که در طی چندسال اخیر مبحث کیفیت سوخت در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار شود. رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از کاهش ۶۰ درصدی آلودگی هوای کلانشهرها با اصلاح کیفیت سوخت خبر داد. عیسی کلانتری گفت: «در سال ۹۲ به ازای هر کیلومتری که یک خودرو طی می‌کرد، ۱.۱۸۱ گرم مواد مضر آلوده کننده تولید می‌شد و اکنون با اصلاح کیفیت سوخت، این میزان ۶۰ درصد کاهش یافته و به ۰.۵۲۰ رسیده است، با به بازار آمدن خودروهای یورو ۵ نیز این مقدار به ۰.۴۵۰ گرم خواهد رسید.»

 کاهش ۶۰ درصدی آلودگی هوا؛ تاثیر بهبود کیفیت بنزین بر کیفیت زندگی در تهران اخبار IT

Digiato Banner 600X120 کاهش ۶۰ درصدی آلودگی هوا؛ تاثیر بهبود کیفیت بنزین بر کیفیت زندگی در تهران اخبار IT
2 کاهش ۶۰ درصدی آلودگی هوا؛ تاثیر بهبود کیفیت بنزین بر کیفیت زندگی در تهران اخبار IT HONOR 9A banner Digiato 290x290 کاهش ۶۰ درصدی آلودگی هوا؛ تاثیر بهبود کیفیت بنزین بر کیفیت زندگی در تهران اخبار IT

وی با بیان اینکه اکنون ما ۱۴۰ میلیون لیتر سوخت با استاندارد یورو۴ و یورو۵ داریم، اظهار داشت: «کیفیت سوخت ما در سال ۹۲ بسیار بد بود و اگر امروز ما همان کیفیت سوخت را داشتیم، کلانشهرهای ما قابل سکونت نبود.»

کلانتری یکی از مشکلات مربوط به آلودگی هوا را موتورهای غیر استانداردی که در گذشته تولید شده و در شهرها تردد می‌کنند، توصیف کرد و افزود: «از ابتدای امسال، به جز پنج هزار تاکسی و چهار هزار و ۷۰۰ وانت دوگانه سوزی که سال گذشته تولید شده، بقیه خودروها باید استاندارد یورو۵ را داشته باشند که همه این موتورها تولید داخل هستند.»

کاهش ۶۰ درصدی آلودگی هوا؛ تاثیر بهبود کیفیت بنزین بر کیفیت زندگی در تهران

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *