دوشنبه , 28 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: ایپکس، فورتنایت و وارزون در نبرد فصل جدید؛ کدام برنده است؟-اخبار IT

ویجیاتو: ایپکس، فورتنایت و وارزون در نبرد فصل جدید؛ کدام برنده است؟-اخبار IT

Call of Duty: Warzone یک قطار پر از لوت اضافه کرد، Apex Legends از شر آن خلاص شد و Fortnite ماشین‌هایی دارد که آهنگ لیدی گاگا پخش می‌کنند؛ فقط در عرض چند ماه دنیای بتل رویال‌ها کلی تغییر کرده.

نبرد بر سر مخاطب بیشتر سبب شده که این بازی‌ها حالتی دمدمی مزاج پیدا کنند. بازی‌سازها با وسواس زیاد مرتبا در سلاح‌ها، قابلیت‌ها و حتی نقشه‌ی بازی تغییر ایجاد می‌کنند و ایده‌ها را از بازی‌های دیگر برمی‌دارند و وارد بازی خودشان می‌کنند تا آن بتل رویالی را بسازند که بیشترین بازیکن و بیشترین میزان بازدید را در توییچ دارد.

براساس آمار Twitch Tracker، فورتنایت چهارمین بازی لیست پربیننده‌ترین‌ها، Call of Duty: Warzone ششمین و Apex Legends یازدهمین است و اگرچه این رتبه‌ها به هیچ عنوان معیار خوبی برای سنجش کیفیت آن‌ها نیست اما خوب است بدانیم در زمینه بازدیدکننده بازی‌ها چه رتبه‌ای دارند. آیا فقدان قابلیت کراس‌پلی به محبوبیت Apex Legends در توییچ آسیب زده؟ اینطور به نظر می‌رسد ولی به‌زودی و در طول همین سال شاهد رفع آن خواهیم بود.

در همین لحظه، هر سه بازی بزرگ بتل‌رویال چقدر تازگی دارند؟ آیا قطار پر از لوت وارزون ارزش سوار شدن دارد؟ آیا قطار از ریل خارج شده ایپکس لجندز به گیم‌پلی آسیبی وارد کرده؟ آیا ماشین‌های فورتنایت به‌زودی حذف خواهند شد؟ بیایید نگاهی به هر سه بازی بیاندازیم تا ببینیم در فصل پیش‌رو چه وضعیتی دارند و چه کارهایی لازم است انجام شود تا بهتر شوند.

سومی: Call of Duty: Warzone

a84aw3iGFF9Cpk9UGfSMHP 650 80 1 ویجیاتو: ایپکس، فورتنایت و وارزون در نبرد فصل جدید؛ کدام برنده است؟ اخبار IT

با در نظر گرفتن اینکه ریشه بازی در رئالیسم است، Call of Duty: Warzone در موقعیت کاملا منحصربه‌فرد دشواری برای متناسب و تازه ماندن قرار گرفته. وقتی بتل رویال‌ها می‌خواهند تکانی به خودشان بدهند، معمولا احتمالات دنیای خودشان را می‌شکافند ولی در Call of Duty بعید است چنین اتفاقی رخ دهد.

به همین خاطر است که فصل پنج وارزون کمی عجیب است؛ یک سری اسکین عجیب و غریب به بازی اضافه شده، یک قطار آمده که مشابهش را در ایپکس لجندز دیده بودیم و یک فینیشر کلاغی که انگار مستقیما از بلادهاند برداشته‌اند. در کدام دنیای رئالیستیکی، یک سرباز، کلاغی دست‌آموز دارد که چشم دشمن را درمی‌آورد؟

چیزهای جانبی به کنار، وارزون هوشمندانه استادیوم وردانسک را در فصل پنجم باز کرد و نقشه را به شکل قابل توجهی از زمان عرضه بازی تا امروز تغییر داد. فضای داخلی استادیوم محیطی عالی برای درگیری‌ها ارائه می‌دهد و ماشین‌ها حتی جذاب‌ترش هم می‌کنند.

این استادیوم پر از سوراخ و سنبه است و مثل یک هزارتو یک عالم دالان‌های تو در تو دارد که فضای رعب و وحشت خنده‌داری را هم ایجاد می‌کند؛ تصور کنید یک مرتبه دشمنتان گاز بیاندازد و نمی‌توانید راه خروج را پیدا کنید. باز کردن استادیوم وردانسک لازم بود که اتفاق بیافتد و تغییر خوبی برای نقشه‌ای بود که کم‌کم داشت حس قدیمی بودن می‌داد.

از اینجا به بعد Call of Duty: Warzone به کدام سمت خواهد رفت؟ انیمیشن‌های فینیشر مسخره کمتر و تغییرات هوشمندانه و دقیق‌تر در نقشه برای بهبود بیشتر آن. با در نظرگرفتن اینکه وارزون آخرین مهمان در دورهمی بازی‌های بتل رویال است، تا به اینجای کار خیلی خوب تلاش کرده تا باطراوت بماند.

دومی: Fortnite

vyxsaJk9FTr5VaSXoYH5M7 650 80 1 ویجیاتو: ایپکس، فورتنایت و وارزون در نبرد فصل جدید؛ کدام برنده است؟ اخبار IT

بسیاری از بازیکنان می‌گویند فصل سوم از چپتر دوم فورتنایت سرگرم‌کننده‌ترین دوران آن است؛ این را مدیون اپیک گیمز هستیم که بخش اعظمی از نقشه را زیر آب فرو برد و ماشین‌های قابل راندن به بازی اضافه کرد.

اپیک برای تغییر نقشه بازی‌هایش همیشه ریسک می‌کند و وقتی که تصمیم گرفت آخر چپتر اول، نقشه را کامل از بین ببرد نشان داد که از زدن زیر میز نمی‌ترسد. برای همین است که زیر آب بردن قسمتی از نقشه ایده‌ای ناب است. این اتفاق، بدون آنکه نیازی باشد نقشه را کامل عوض کند فضا را به شدت تغییر می‌دهد و پیام تغییراتی که در راه هستند را به خوبی مخابره می‌کند. علاوه بر این، قابلیت شنا کردن، قایق سواری و کوسه‌های هوش مصنوعی که می‌توانید سوارشان شوید (یا توسطشان خورده شوید) اوضاع را باز هم جذاب‌تر کرده‌اند.

اما نفرینی که فورتنایت را درگیر خود کرده، وضعیت مدام در حال تغییرش است که طرفداران جوانش را تشنه تغییرات بیشتر و بیشتر و بیشتر کرده. بعد از غرق شدن بخشی از نقشه، بعدش چه خواهد شد؟ این بار، اپیک ماشین اضافه کرد چون حمل و نقل ساده‌تر یعنی آشفتگی بیشتر. ماشین‌هایی که تا پیش از این در سرتاسر نقشه پخش بودند و نمی‌شد سوارشان شد، حالا رفت و آمد در بازی را سریع‌تر کرده و جذابیت و بامزگی بازی را بیشتر کرده‌اند؛ لازم نیست به چند آهنگ فوق‌العاده از دریک، لیدی گاگا و… اشاره کرد که وقتی سوار ماشین می‌شوید پخش خواهند شد!

از اینجا به بعد فورتنایت کجا خواهد رفت؟ نامشخص است اما می‌توانید حدس بزنید که قرار است خیلی چیزها تغییر کند، شاید بهتر شود و شاید بدتر. بازی مدام باطراوت باقی می‌ماند و این تحسین برانگیز است. ولی فورتنایت گاهی اوقات پا را فراتر می‌گذارد و تغییراتی اضافه می‌کند که متای بازی را کامل تغییر می‌دهد. مِک‌ها را که به یاد دارید؟

اولی: Apex Legends

E3avtPJsnzM8rMcQ82hTUS 650 80 1 ویجیاتو: ایپکس، فورتنایت و وارزون در نبرد فصل جدید؛ کدام برنده است؟ اخبار IT

ایپکس لجندز یک برتری منحصر به فرد در نبرد بین بتل رویال‌ها دارد و آن هم قابلیت ترکیب کردن قهرمان‌های مختلف و المان‌های شوتر اول شخص است. یک قهرمان جدید به راحتی همه چیز را تغییر می‌دهد (البته اکثر مواقع)!

در دو فصل اخیر، ریسپاون دو کاراکتر جدید اضافه کرد که در نهایت کار خاصی با متای بازی نکردند ولی تغییراتی جدی پیرامون مشکلات بازی ایجاد کردند و متا را کمی تعدیل کردند؛ تغییراتی که مدت زمان زیادی در انتظارشان بودیم. همچنین در این فصل نقشه هم عوض شد و یک قاچ وسط World’s Edge خورد و Kings Canyon هم ترکید. دیگر تغییرات عجیبی در فصل ششم نمی‌بینید و این لزوما بد نیست.

اول از همه، Rampart را داریم که یکی از جالب‌ترین و متفاوت‌ترین لجندهایی است که وارد زمین بازی شده. ظاهرش جذاب و شخصیتش فوق‌العاده است. اما قابلیت‌هایش مد نظر ماست. نقش دفاعی او سبب شده تا متای بازی کمی به سوی دفاع‌محور شدن پیش برود و همیشه حالت تهاجمی نداشته باشد.

از آنجایی که رمپارت می‌تواند دیوارهای امپ را فرو بریزد و آلتیمیت خودش که تیرباری است (که واقعا از آن تیر می‌بارد) را کار بگذارد، می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای دفاع از یک منطقه باشد، خیلی بهتر از هر لجند دیگری. یک تیم را با رمپارت، واتسون و کاستیک تصور کنید. قطعا عاشقش خواهید شد اگر آن تیم، تیم شما باشد و از آن بیزارید اگر در تیم مقابل قرار بگیرند.

نسبت به فصل‌های قبلی تغییرات در World’s Edge آنقدرها اساسی نبود اما بعضی از نقاط نقشه که پیشتر مشکل‌ساز بودند بهتر شدند. جایی که قبلا Drill Site بود حالا تبدیل به پایگاه موشکی عظیمی شده که همه اجزایش در حال جا به جا شدن است. و قطار تکه تکه هم دیگر از ریل خارج شده. هر قطعه‌اش در یک گوشه افتاده و فضایی مناسب برای نبرد و پناه گرفتن ایجاد کرده.

سلاح جدید با نام Volt شاید تغییری در فصل ششم ایپکس لجندز ایجاد نکند اما اولین SMG با تیرهای انرژی است. پس بدک نیست.

خلاصه اینکه ایپکس لجندز به صورت موفق و مداومی حس تازگی دارد بدون آنکه احساس کنیم تغییرات خارج از قاعده به آن اضافه شده.


برنده فعلی این نبرد به نظر Apex Legends است. همه چیز در بهترین حالت ممکن است و هسته اصلی بازی در حال بهتر و بهتر شدن. اما نظر شما چیست؟ از بین این بازی‌ها کدامیک بهتر عمل می‌کنند و اگر هیچیک از این سه مد نظرتان نیست، پس کدام بتل رویال را می‌پسندید؟

ویجیاتو: ایپکس، فورتنایت و وارزون در نبرد فصل جدید؛ کدام برنده است؟

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *