قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پای سهم‌خواهی اپ استور به برنامه‌های رایگان هم باز شد؛ وردپرس قربانی جدید-اخبار IT

پای سهم‌خواهی اپ استور به برنامه‌های رایگان هم باز شد؛ وردپرس قربانی جدید-اخبار IT

وردپرس مدعی شده اپل به خاطر عدم وجود گزینه پرداخت درون برنامه‌ای مانع به‌روزرسانی و رفع باگ برنامه آنها در اپ استور شده و این در حالی است که خدمات اپلیکیشن به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

وردپرس یکی از محبوبترین سیستم‌های مدیریت محتوا برای توسعه سایت در دنیا است و اپلیکیشن iOS وردپرس هم به کاربر اجازه می‌دهد به صورت رایگان سایت‌ها را طراحی و مدیریت کنند. اخیرا «Matt Mullenweg»، توسعه دهنده وردپرس در توییتی مدعی شده که اپل به خاطر فقدان گزینه پرداخت درون برنامه‌ای مانع به‌روزرسانی و رفع باگ اپ آنها در اپ استور شده و این در حالی است که اپ مذکور خدمات را به رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این شرکت گزینه‌های نیازمند پرداخت هزینه مثل خرید دامنه و بسته‌های طراحی پیشرفته را در سایت WordPress.com ارائه کرده و در برنامه مذکور خبری از آنها نیست.

iPhone 5s app store 980x620 1 980x579 800x450 پای سهم‌خواهی اپ استور به برنامه‌های رایگان هم باز شد؛ وردپرس قربانی جدید اخبار IT

Digiato Y7P 600x120 پای سهم‌خواهی اپ استور به برنامه‌های رایگان هم باز شد؛ وردپرس قربانی جدید اخبار IT
320 320 پای سهم‌خواهی اپ استور به برنامه‌های رایگان هم باز شد؛ وردپرس قربانی جدید اخبار IT HONOR 9A banner Digiato 290x290 پای سهم‌خواهی اپ استور به برنامه‌های رایگان هم باز شد؛ وردپرس قربانی جدید اخبار IT

اپل در گفتگو با ورج تایید کرده که اینکار بر پایه قوانین اپ استور انجام شده که بر اساس آن اگر اپلیکیشن اجازه دسترسی کاربر به محتوا یا قابلیتی را بدهند که در سرویس یا اپی دیگر از همان توسعه‌دهنده خریداری شده، باید گزینه پرداخت درون برنامه‌ای را هم در نظر بگیرند.

اپل در حالی مانع انتشار به‌روزرسانی برای این اپ شده که میلیون‌‌ها سایت در دنیا از پلتفرم وردپرس استفاده می‌کنند و همانطور که «بن تامپسون»، بنیانگذار کمپانی Startcherry می‌گوید کمپانی کوپرتینویی در واقع امنیت این سایت‌ها را گروگان کارمزد ۳۰ درصدی خود کرد است.

وردپرس ناچار شده برای آپدیت اپ نسخه جدید آنرا با قابلیت پرداخت درون برنامه‌ای برای خرید دامنه‌ها به اپ استور بیاورد. به عبارت دیگر ثروتمندترین شرکت دنیا با ارزشی بالغ بر ۲ تریلیون دلار در این نبرد پیروز شده و توانسته یک اپلیکیشن رایگان را وادار به ارائه گزینه خرید کند تا از قبل آن ۳۰ درصد به جیب بزند.

پای سهم‌خواهی اپ استور به برنامه‌های رایگان هم باز شد؛ وردپرس قربانی جدید

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *