قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > با «دکتر اسپات» آشنا شوید؛ رباتی برای معاینه از راه دور بیماران مبتلا به کووید-۱۹-اخبار IT

با «دکتر اسپات» آشنا شوید؛ رباتی برای معاینه از راه دور بیماران مبتلا به کووید-۱۹-اخبار IT

محققان MIT و شرکت «بوستون داینامیکس» در همکاری با یکدیگر از تولید نمونه جدیدی از سگ رباتیک اسپات خبر داده‌اند که به پزشک توانایی معاینه از راه دور بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را می‌دهد.

یکی از مهم ترین توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت و دیگر سازمان‌های بهداشتی کم کردن تماس‌های فیزیکی در دوران کرونا است. رعایت فاصله گذاری در محیط بیمارستان بسیار مشکل است چرا که پزشکان برای تجویز نسخه و درمان بیماران باید آنها را از نزدیک معاینه کنند. حال محققان MIT، بیمارستان زنان و بریگهام (BWH) و شرکت بوستون داینامیکس در همکاری با یکدیگر اندازه‌گیری علایم حیاتی بیمار از راه دور را امکان‌پذیر کرده‌اند.

محققان MIT با انتشار مقاله‌ای جدید از توسعه نمونه سفارشی سگ رباتیک اسپات به نام «دکتر اسپات» خبر داده‌اند که با استفاده از تجهیزات اندازه گیری علایم حیاتی امکان معاینه بیمار از راه دور را فراهم می‌کند. این مدل به تبلت هم مجهز شده تا پزشکان و پرستاران بتوانند حین معاینه بیمار تماس چهره به چهره برقرار کرده و با او صحبت کنند.

Digiato Y7P 600x120 با «دکتر اسپات» آشنا شوید؛ رباتی برای معاینه از راه دور بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اخبار IT
320 320 با «دکتر اسپات» آشنا شوید؛ رباتی برای معاینه از راه دور بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اخبار IT Digiato 290x290 با «دکتر اسپات» آشنا شوید؛ رباتی برای معاینه از راه دور بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اخبار IT

 با «دکتر اسپات» آشنا شوید؛ رباتی برای معاینه از راه دور بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اخبار IT

معاینه بیماران از این روش نه تنها ریسک قرارگیری کادر درمان در برابر ویروس کرونا را کم می‌کند، بلکه به طور قابل توجهی نرخ استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) را کاهش داده و امکان ارسال آنها به مراکزی که در وضعیت قرمز قرار دارند را میسر می‌کند.

دکتر اسپات می‌تواند علایم حیاتی مختلف از جمله دمای پوست، نرخ تنفس، ضربان قلب و سطح غلظت اکسیژن خون را به طور همزمان اندازه گیری کند. کادر درمان با استفاده از همین معیارهای کلیدی پیشرفت بیماری کووید-۱۹ در بدن بیماران را تشخیص می‌دهد.

محققان برای آزمایش توانایی‌های دکتر اسپات آن را در محیط بیمارستان قرار داده و در حال اعتبارسنجی داده‌های جمع آوری شده توسط سنسورها هستند و نتایج آزمایش را امیدوارکننده اعلام کرده‌اند.

اویل اردیبهشت ماه امسال سگ رباتیک اسپات برای کمک رسانی به کادر درمان بیمارستانی در شهر بوستون برای معاینه از راه دور افراد مشکوک به کرونا به کار گرفته شد.

با «دکتر اسپات» آشنا شوید؛ رباتی برای معاینه از راه دور بیماران مبتلا به کووید-۱۹

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *