چهارشنبه , 30 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ارتش آمریکا سربازان را به ردیاب رادار متحرک تبدیل می‌کند-اخبار IT

ارتش آمریکا سربازان را به ردیاب رادار متحرک تبدیل می‌کند-اخبار IT

در میدان جنگ با استفاده از رادار می‌توان مکان مخفی شدن سربازان حتی در تاریکی شب و حین استتار را کشف کرد. حال ارتش آمریکا می‌خواهد سربازان این کشور را به ردیاب رادار تبدیل کرده تا با کشف آنها از فاش شدن مکان سربازان جلوگیری کند.

ارتش آمریکا می‌گوید رادار نظارتی زمینی (Ground Surveillance Radar) و رادار نظارتی میدان نبرد (Battlefield Surveillance Radar) می‌توانند تحرکات زمینی را از چند کیلومتری تشخیص داده و ردیابی کنند.

ارتش آمریکا می‌گوید برخی از این رادارها حداکثر از فاصله ۲۳ کیلومتری می‌توانند سربازان را تشخیص دهند، اما اگر سربازان بتوانند آنها را خارج از محدوده بردشان شناسایی کنند، آنوقت در موضع برتر خواهند بود. اما مشکلی که وجود دارد این است که سربازان پیاده نظام باید سلاح، کوله پشتی و دیگر تجهیزات را حمل کنند و اضافه شدن این سنسور بار اضافی روی دوش آنها خواهد گذاشت.

Digiato Y7P 600x120 ارتش آمریکا سربازان را به ردیاب رادار متحرک تبدیل می‌کند اخبار IT
290.290 ارتش آمریکا سربازان را به ردیاب رادار متحرک تبدیل می‌کند اخبار IT digiato ارتش آمریکا سربازان را به ردیاب رادار متحرک تبدیل می‌کند اخبار IT
todendorf w600 ارتش آمریکا سربازان را به ردیاب رادار متحرک تبدیل می‌کند اخبار IT

رادار زمینی Squire توانایی تشخیص تحرکات زمینی تا فاصله ۴۸ کیلومتری را دارد.

به همین دلیل ارتش آمریکا به دنبال توسعه سنسوری است که با یونیفرم یا زره سرباز یکپارچه شده و به شکل جداگانه به سرباز متصل نشود. در طراحی چنین سنسوری باید از آنتن پوشیدنی و تجهیزات الکترونیکی انعطاف پذیر استفاده شود.

این سیستم باید توانایی تشخیص زوایه ارسال اشعه رادار و همچنین موقعیت مکانی فرستنده را داشته باشد. ارتش آمریکا به دنبال توسعه سیستمی است که توانایی تشخیص سیگنال‌های رادار در باند ایکس و Ku طیف الکترومغناطیس را در میان انبوه امواج دیگر در میدان نبرد داشته باشد.

ارتش آمریکا می‌گوید داده‌های این سنسور به اپلیکیشن مخصوص نقشه برداری ارتش آمریکا به نام ATAK وارد شده و اطلاعات لازم را روی نمایشگر به سرباز نمایش خواهد داد. سربازان یگ گروه ۹ نفره به این سنسور مجهز خواهند شد و به کمک بلوتوث به هم وصل می‌شوند.

آزمایش این سنسور در سه فاز ۱، ۲ و ۳ انجام خواهد گرفت که شامل طراحی، آزمایش نمونه اولیه در محیط بارانی، طوفانی و مه آلود و در دمای بین منفی یک تا ۵۱ درجه سانتی گراد انجام خواهد شد و در فاز آخر سنسور در میدان نبرد آزمایش می‌شود.

ارتش آمریکا سربازان را به ردیاب رادار متحرک تبدیل می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *