یکشنبه , 27 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > شرکت Micron فناوری‌های حافظه HBMnext و GDDR6X را معرفی کرد-اخبار IT

شرکت Micron فناوری‌های حافظه HBMnext و GDDR6X را معرفی کرد-اخبار IT

شرکت Micron از فناوری‌های حافظه نسل بعد HBMnext و GDDR6X رونمایی کرد. به گفته این شرکت کارت گرافیک انویدیا RTX 3090 از فناوری GDDR6X برخوردار خواهد بود و ۱۲ گیگابایت رم را ارائه می‌کند.

به گزارش ExtremeTech، فناوری GDDR6X پیشرفت جزئی نسبت به GDDR6 داشته و پهنای باند ۹۱۲ گیگابایت-۱ ترابایت بر ثانیه را نسبت به پهنای باند تقریبی ۶۷۲-۷۶۸ گیگابایت بر ثانیه GDDR6 ارائه می‌کند.

Micron Memory Chart شرکت Micron فناوری‌های حافظه HBMnext و GDDR6X را معرفی کرد اخبار IT

Digiato Y7P 600x120 شرکت Micron فناوری‌های حافظه HBMnext و GDDR6X را معرفی کرد اخبار IT
320 320 شرکت Micron فناوری‌های حافظه HBMnext و GDDR6X را معرفی کرد اخبار IT 290dar290 1 شرکت Micron فناوری‌های حافظه HBMnext و GDDR6X را معرفی کرد اخبار IT

GDDR6X در حال حاضر حداکثر ظرفیت تراشه ۸ گیگابیت و پهنای باند ۲۱ گیگابیت بر ثانیه برای هر پین را به ارمغان آورده و در یک پیکربندی ۱۲ قطعه‌ای پهنای باند حافظه ۱ ترابایت بر ثانیه را ارائه امکان پذیر خواهد کرد. شرکت Micron قصد دارد سال ۲۰۲۱ از مدار مجتمع جدیدی با پهنای باند ۲۴ گیگابیت بر ثانیه و ظرفیت تراشه ۱۶ گیگابیت رونمایی کند که دستیابی به دو برابر VRAM بیشتر در پیکربندی یکسان را امکان پذیر خواهد کرد.

Micron Memory Speeds شرکت Micron فناوری‌های حافظه HBMnext و GDDR6X را معرفی کرد اخبار IT

آنطور که منبع یاد شده گزارش می‌کند، فناوری HBMnext شرکت Micron مشابه فناوری HBM2E است. این حافظه که تولید آن از تیر ماه امسال توسط شرکت SK Hynix آغاز شده ۱۶ گیگابایت رم و پهنای باند ۴۶۰ گیگابایت بر ثانیه را ارائه می‌کند. تردیدهایی در مورد تفاوت مصرف برق در این استانداردهای حافظه وجود داشت و آنطور که Micron می‌گوید HBM2 و HBM2E در مقایسه با GDDR6/GDDR6X برتری دارند.

Micron می‌گوید در فناوری HBMnext از استاندارد مؤسسه JEDEC پیروی خواهد کرد و حافظه‌های HBM2E/HBMnext تا پایان سال ۲۰۲۲ با پیکربندی استک ۴ سطحی (4Hi)/8 گیگابایت و پیکربندی استک ۸ سطحی (8Hi)/16 گیگابایت به بازار عرضه می‌شوند.

شرکت Micron فناوری‌های حافظه HBMnext و GDDR6X را معرفی کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *